Co należy wiedzieć przed postawieniem zadaszenia tarasowego?

Co należy wiedzieć przed postawieniem zadaszenia tarasowego?

Już niedługo, już zaraz znów zawita do nas najpiękniejszy w roku wiosenno-letni okres. To wtedy najczęściej przebywamy na świeżym powietrzu. Dopóki nie ma upałów, jest miło, gorzej, gdy przebywanie poza domem może być męczące przez coraz bardziej natrętne słońce. To samo powiemy o deszczu, który szybko wygoni nas do domu. Jak się chronić przed tymi negatywnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie korzystać z uroków przyjemnego ciepła? Doskonałym rozwiązaniem jest wybór zadaszenia tarasowego. Co należy wiedzieć przed jego postawieniem? Czytaj dalej

Zadaszenie tarasu - dlaczego warto?

Projektowanie przestrzeni tarasowej to dość wymagające zadanie, ponieważ musimy zastanowić się nie tylko nad tym, jakie znajdą się tam ozdoby: meble ogrodowe, kwiaty i oświetlenie, ale też zadaszenie. Można, co prawda, z niego zrezygnować, ale będziemy musieli sobie radzić z kaprysami pogody, co niestety na dłuższą metę może być bardzo męczące. 

 

Co należy wiedzieć przez postawieniem zadaszenia tarasowego?

Zadaszenie Feria z aranżacją. fot. Palram.pl. 

Dach nad tarasem nie tylko zapewni nam ochronę przed zbyt mocnym słońcem i męczącymi opadami, ale też sprawi, że poczujemy się bardziej przytulnie. Nim jednak wybierzemy odpowiednie zadaszenie, musimy pamiętać, by zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie, związane ze szczelnością i wytrzymałością. Jak możemy się domyślać, zadaszenie tarasowe musi być odporne na obciążenie, jak również w miarę możliwości lekkie. 

 

Zadaszenie tarasu - jaką konstrukcję wybrać?


Co należy wiedzieć przez postawieniem zadaszenia tarasowego?

Drewniana wiata ze sklepu Ogrodosfera.pl

Czytaj również: Jakim środkiem chemicznym najszybciej wyczyścimy drewniany taras po zimie?

 

Najczęściej zadaszenia wykonuje się z drewna, na przykład klejonego warstwowo. Innym popularnym materiałem jest poliwęglan. Jest dostępny w różnych wersjach - bardzo ciekawie prezentuje w postaci przezroczystych paneli, ale nie tylko, ponieważ ceniony jest nie tylko za walory estetyczne, lecz również funkcjonalne. Wiele firm zajmujących się wykonaniem dachu oferuje poliwęglan również z tego powodu, że daje on możliwość wykonania różnorodnych konstrukcji dachowych, co zauważyliśmy w sklepie Palram.pl, który zadaszenia tarasu, szklarnie, czy ogrody zimowe, oferuje właśnie z poliwęglanowymi panelami. Przeważnie jest jednak wybierany do zadaszeń o niewielkich rozmiarach, przymocowany samonośne do elewacji. Jeśli planujemy większe zadaszenie, warto postawić na inne materiały - stal i drewno. W tym wypadku jednak musimy się przygotować na wyższe koszty takiej inwestycji.

 

Zadaszenie - z czego powinno być wykonane?

To zależy, ponieważ jest tak naprawdę wiele opcji do wyboru. Może to być rozpięta tkanina w formie żagla. Mimo że wygląda dość delikatnie, to odpowiednio dobrany materiał sprawi, że tego rodzaju ochrona będzie w pełni wodoodporna i nieprzemakalna. Zawsze warto dodatkowo ją zabezpieczyć, stosując impregnację, dzięki czemu będzie ona bardziej odporna na działanie promieni słonecznych. 

 

Dobre zadaszenie tarasowe to również markiza w pełni ochraniająca przed deszczem i słońcem. Nie zapominajmy, że do wyboru są też osłony nowoczesne z rozbudowanym inteligentnym sterowaniem elektrycznym. Niezmiennie jednak najpopularniejsze są tradycyjne parasole ogrodowe - wytrzymałe, dobrze komponujące się z otoczeniem, nie przytłaczając swoją konstrukcją. 

 

Co należy wiedzieć przez postawieniem zadaszenia tarasowego?

 

Czytaj również: Zadbane drewno tarasowe - zabezpieczone i zaimpregnowane przez olejowanie

 

Niezależnie od tego, na co się ostatecznie zdecydujemy, jedno nie pozostawia wątpliwości - zadaszenie tarasu przydaje się zawsze. Nie jest tak naprawdę ważne, jak duży mamy dom, a także czy jest to budowla w stylu nowoczesnym, czy tradycyjnym. Zawsze korzystamy na tym, że za sprawą ochrony przed słońcem, deszczem i wiatrem częściej przebywamy na dworze, korzystając z pięknej pogody. Co równie istotne, koszt takiej wygody wcale nie jest duży, zwłaszcza gdy zakupione przez nas zadaszenie będzie solidne, a jego montaż wykonany profesjonalnie.

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15883 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >