Czas na remont mieszkania

Czas na remont mieszkania

Przeprowadzka do innego mieszkania lub remont dotychczasowego mogą zwiększyć komfort naszego życia. Aby tak się stało, trzeba jednak pamiętać o drobiazgach, które później trudniej będzie zmienić. Czytaj dalej

 

Marka Dremel przedstawia kilka  prostych sposobów na to, aby w mieszkaniu żyło się znacznie przyjemniej. Można je z łatwością zastosować podczas remontu.

 

1. Rozjaśnij pomieszczenie – zainstaluj oświetlenie punktowe

Podczas wykańczania i remontu mieszkania warto zadbać o dobre oświetlenie i pomyśleć o oświetleniu punktowym. Przy użyciu narzędzia wielofunkcyjnego Dremel 4200 można wyciąć idealne otwory, bardzo przydatne będą przy tym przystawki do cięcia po linii i kole.

 

 

2. Wymień uszkodzone płytki ceramiczne

Remont  jest najlepszym momentem na usunięcie uszkodzonych płytek. Można  użyć do tego piły kompaktowej Dremel DSM20 i diamentowej tarczy do cięcia płytek. Urządzenia te umożliwią dokładną pracę w drewnie, metalu, tworzywach sztucznych, kamieniu i materiałach ceramiczncyh.

 

Czytaj również: Sposób na fugę

 

3. Pozbądź się starych łączeń silikonowych

Popękane lub przegniłe i niehigieniczne łączenia silikonowe w łazience nie zachęcają do długiego w niej przebywania. Warto więc je wymienić. Można to zrobić z łatwością za pomocą oscylującego narzędzia Dremel Multi-Max 8300 i sztywnego brzeszczotu do skrobania, który sprawnie usuwa spoiny silikonowe. Po ich usunięciu należy rozprowadzić nowy wodoodporny uszczelniacz silikonowy wokół prysznica, umywalki i wanny. Aby uniknąć zabrudzenia armatury, należy pamiętać o zastosowaniu taśmy maskującej po obu stronach łączenia.

 

 

4. Nowe fugi w łazience

Porowata fuga jest niebezpieczna, szczególnie w łazience, ponieważ wilgoć może dostać się pod płytki, a materiał pod spodem może zacząć gnić. Aby temu zapobiec trzeba usunąć stare fugi, a następnie wypełnić łączenia nową. Przy tym zadaniu przydatne okaże się narzędzie Dremel Multi-Max 8300 i odpowiedni do usuwania fug nóż.

 

5. Przytnij wykładzinę

Jeśli na podłodze w  sypialni albo pokoju dziecka planujemy ułożenie wykładziny, musimy pamiętać o jej prawidłowym przycięciu. Bardzo pomocne będzie przy tym oscylacyjne narzędzie Dremel Multi-Max MM20 i nóż z podwójnym ostrzem. Dzięki nim przytniesz wykładzinę łatwo i starannie.

 

6. Pożegnaj się z cieknącą rurą

Cieknące rury wodociągowe przyczyniają się do utraty rocznie wielu litrów cennej wody pitnej. Wymiana fragmentu rury miedzianej jest zadaniem bardzo prostym, jeśli mamy przy sobie narzędzie do prac precyzyjnych Dremel 4200. Wysoka liczba obrotów i jedynie niewielki nacisk pozwolą na cięcie, prostowanie i gratowanie wyciętych krawędzi. Do lutowania warto użyć stacjonarnego palnika, takiego jak Dremel VersaFlame. VersaFlame jest zasilany ciekłym gazem butanowym i można go  napełnić w dowolnym momencie, dlatego jest zawsze gotowy do pracy.

 

 

7. Wycyklinuj drewniane schody

Plama na schodach nie musi towarzyszyć nam przez lata. Dremel Multi-Max MM20 jest idealnym narzędziem, przy użyciu którego możemy z łatwością wycyklinować na przykład drewniany schodek i pozbyć się widocznej na nim od wielu lat plamy. Wycyklinowany schodek warto polakierować, aby wyglądał jak nowy.

 

8. Dopasuj laminowaną podłogę

Jeśli decydujemy się na łatwą do czyszczenia podłogę laminowaną, musimy idealnie dostosować jej kształt do pomieszczenie. Kompaktowa piła Dremel DSM20 z prowadnicą do cięcia jest doskonałą pomocą przy prostych, długich cięciach. Do cięć precyzyjnych lub cięć w narożnikach warto zastosować małe i poręczne narzędzie wielofunkcyjne Dremel 4200, które świetnie sprawdza się przy kładzeniu laminatu nawet w pomieszczeniach o bardzo nietypowych kształtach.

 

Czytaj również: Pozwolenie na ścięcie drzewa

 

9. Tarcie drzwi o podłogę przechodzi do historii

Trące o podłogę drzwi hałasują i potrafią wyprowadzić z równowagi nawet z natury spokojne osoby. Marka Dremel ma na nie sposób. Narzędzie Multi-Max 8300 i płyta delta z mocowaniem rzepowym lub narzędzie wielofunkcyjne Dremel 8100 z trzpieniem do szlifowania i taśmami szlifierskimi umożliwiają dokładne szlifowanie drzwi od spodu i co za tym idzie swobodne i ciche ich zamykanie.

 

 

10. Zabezpiecz swój dom przed insektami i chłodem

Aby insekty i chłód nie dostały się do naszego domu, musimy zadbać o drewniane ramy okienne. Przy ich naprawie pomocne będzie narzędzie Dremel Multi-Max MM20 i brzeszczot do odcinania drewna i metalu, który umożliwia precyzyjne cięcie.

 

Źródło: onboard / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Utwardzenie drogi Liczba postów: 9 Grupa: Ekspert pra... Dokładnie, moim zdaniem też świetnie sprawdzi się wypożyczalnia znaków drogowych. Nasza zaprzyjaźniona firma korzystała z https://zped.com.pl/wypozyczalnia-elem.. .
  • Kuchnia - jakie sprzęty są w niej niezbędne Liczba postów: 33 Grupa: Galeria wnę... W mojej opinii jeżeli będziecie szukali profesjonalnej pomocy i szerokiego wyboru w zakresie baterii zlewozmywakowych to serdecznie zapraszamy do zapoznania się...
  • Pokój Liczba postów: 1 Grupa: Ekspert ara... Hej, niedługo chcemy dzieciom zrobić wspólny pokój i chcemy, żeby był jak najlepiej zaplanowany, dlatego potrzebujemy kogoś, kto zrobi nam projekt. Słyszałam, ż...
  • Rośliny w ogrodzie Liczba postów: 171 Grupa: Ogrody Rośliny w ogrodzie mam głownie miododajne by jak największą pożywkę miły wszystkie owady. ------------- stopy podolog htt p://www.spondylus-podologia.pl/proble...
  • Własna uprawa pomidorów Liczba postów: 44 Grupa: Ogrody Nawet jeden krzaczek na balkonie daje dużo radości. A smak nieporównywalny z pomidorami ze sklepu. ---------- stopy podolog https ://g.page/satin-podolog-warsz...

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >