Deutsche Bank PBC - promocyjny program „Premiujemy Franka”

Deutsche Bank PBC - promocyjny program „Premiujemy Franka”

Deutsche Bank wprowadza w lipcu do oferty program „Premiujemy Franka”, pozwalający wszystkim spłacającym kredyty mieszkaniowe w CHF – w tym Kredytobiorcom innych instytucji finansowych - na niezwykle atrakcyjne cenowo pozyskiwanie waluty.

Transakcja realizowana będzie w formie bezgotówkowego przewalutowania, bez dodatkowych opłat i zbędnych formalności. Do programu „Premiujemy Franka” można przystąpić do 31 grudnia 2009 r.

Równocześnie dla Klientów posiadających kredyty w Deutsche Bank PBC, podtrzymane zostaje stosowane dotychczas rozwiązanie* umożliwiające regulowanie rat bezpośrednio w walucie obcej w formie bezgotówkowej, które jest zgodne z zaleceniami Rekomendacji S II.

Zasady programu „Premiujemy Franka”


W celu zmniejszenia niedogodności związanych z pozyskiwaniem franka szwajcarskiego na wolnym rynku, w tym ograniczenia trudnego do oszacowania poziomu marż przy tego typu transakcjach, Deutsche Bank PBC wprowadza do oferty specjalny, promocyjny program „Premiujemy Franka”. Pozwala on na bezgotówkowe dokonywanie przewalutowań PLN na CHF bez zbędnych formalności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów tej operacji do minimum. Zgodnie z założeniami programu, Klienci, którzy spełnią warunki określone w regulaminie, otrzymają zwrot tzw. „premii” za przewalutowanie w wysokości 4% (nie więcej niż 400 zł) kwoty transakcji. Program „Premiujemy Franka” skierowany jest do Klientów indywidualnych, w tym osób spłacających kredyty mieszkaniowe zaciągnięte w Deutsche Bank PBC lub w jakiejkolwiek innej instytucji finansowej.

Przystąpienie do programu jest dobrowolne, a jego warunkiem jest posiadanie lub uruchomienie w Deutsche Bank PBC rachunków prowadzonych w PLN i CHF (rachunek walutowy db Frank jest nieoprocentowany). Co ważne, przez cały okres korzystania z programu premiowego, konta db NET dla PLN i db Frank dla CHF są bezpłatne. Osoby korzystające z programu „Premiujemy Franka” nie ponoszą więc kosztów za prowadzenie obu rachunków, a także za przelewy krajowe realizowane w systemie bankowości elektronicznej db easyNET oraz za 1 przelew wychodzący SWIFT (dotyczy wyłącznie kosztów przelewu po stronie Deutsche Bank PBC) miesięcznie z rachunku walutowego dokonywany za pomocą systemu db easyNET.

Dodatkowo wpływy miesięczne na konto osobiste w PLN nie mogą być niższe niż 3000 zł, a z rachunku należy dokonywać minimum 2 przelewów miesięcznie na rachunki tzw. typowych usługodawców (np. opłaty za energię, wodę, czynsz).

Przewalutowanie będzie realizowane po kursach ze standardowej tabeli walutowej obowiązującej w Deutsche Bank PBC, a w przypadku spełnienia powyższych warunków, Kredytobiorca otrzyma naliczaną miesięcznie premię w wysokości 4% (nie więcej niż 400 zł) wartości transakcji. Premia będzie naliczana na koniec każdego miesiąca i wypłacana w ciągu 30 dni roboczych następnego miesiąca na prowadzony w Deutsche Bank PBC rachunek złotowy Klienta.

Jeżeli w danym miesiącu warunki programu nie zostaną spełnione, premia nie będzie naliczana. Możliwe będzie natomiast jej uzyskanie w kolejnym miesiącu, przy zachowaniu wszystkich założeń programu.

Kredytobiorca może również w dowolnym momencie zasilić swój rachunek CHF przelewem zewnętrznym, z wykorzystaniem waluty pozyskanej poza Deutsche Bank PBC. Opłata za realizację polecenia przelewu w walucie obcej z innego banku, zgodnie z TOiP Banku, wynosi 30 zł.

Do programu „Premiujemy Franka” można przystąpić do 31 grudnia 2009 r, a z promocyjnych warunków skorzystać będzie można do 30 czerwca 2011 r.

W przypadku Klientów Deutsche Bank PBC, którzy zawarli już umowę kredytu mieszkaniowego przed 1 lipca 2009 r., zmiana waluty spłaty będzie dokonywana na podstawie aneksu (zgodnie z TOiP, opłata za aneks wynosi 250 zł).

Podsumowanie warunków uprawniających do skorzystania z promocji „Premiujemy Franka”:

-  posiadanie lub uruchomienie w Deutsche Bank PBC rachunków rozliczeniowych: w PLN i specjalnego rachunku w CHF – db Frank (oprocentowanie konta walutowego 0%). Konta db NET i db Frank są bezpłatne w okresie korzystania z promocji
-  wpływy miesięczne na konto osobiste w PLN - min. 3000 zł
-  dokonywanie minimum 2 internetowych przelewów miesięcznie na rachunki typowych usługodawców (np. opłaty za energię, wodę, czynsz - przelewy te są bezpłatne).


Komentarz: Leszek Niemycki, Wiceprezes Deutsche Bank PBC

Wybór sposobu spłaty, w tym regulowanie rat w euro, dolarach lub frankach szwajcarskich, umożliwiliśmy naszym Klientom już w momencie tworzenia oferty kredytu mieszkaniowego. Z założenia tego typu rozwiązanie korzystne jest szczególnie dla osób uzyskujących dochody w danej walucie z uwagi na brak ryzyka kursowego oraz kosztów wynikających z przewalutowania. W związku z wchodzącymi w życie postanowieniami Rekomendacji S II, a także mając na względzie ułatwienie pozyskiwania najpopularniejszej jeszcze niedawno waluty kredytu mieszkaniowego – CHF, stworzyliśmy specjalny program „Premiujemy Franka” dedykowany zarówno Klientom naszego Banku, jak i osobom posiadającym kredyty hipoteczne w innych instytucjach finansowych. Dokonując przewalutowania w Deutsche Bank PBC mają oni możliwość znacznego zmniejszenia kosztów związanych z tego typu operacją przy minimum wymagań formalności i braku dodatkowych opłat. Udział w programie pozwala również uniezależnić się od zmienności marż związanych z zakupem waluty na wolnym rynku. Podejmując samodzielnie decyzję dotyczącą daty przewalutowania, Klienci będą mieli realny wpływ na wysokość miesięcznej raty, a w dłuższej perspektywie – kosztów całego kredytu.

*Ogólne zasady spłaty kredytów walutowych w Deutsche Bank PBC S.A.

W odniesieniu do postanowień Rekomendacji S II, która nakłada na banki obowiązek umożliwienia spłat kredytu mieszkaniowego bezpośrednio w walucie obcej, Deutsche Bank PBC podtrzymuje stosowane dotychczas rozwiązanie pozwalające na regulowanie rat kredytowych bezpośrednio w EUR, USD i CHF (do tej pory spłaty walutowe były możliwe na podstawie indywidualnej decyzji).

Spłata dokonywana jest wyłącznie w formie bezgotówkowej z konta walutowego, w ramach polecenia zapłaty. W przypadku EUR i USD wpłaty na rachunek w walucie obcej możliwe są w formie gotówkowej oraz bezgotówkowej, a dla CHF – wyłącznie bezgotówkowej z uwagi na fakt, że bank nie prowadził i nadal nie prowadzi obrotu gotówkowego w tej walucie. Zmiana waluty spłaty kredytu możliwa jest na podstawie aneksu do umowy.

 

Źródło: Deutsche Bank PBC S.A. / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1421 Grupa: Trudne tema... Dziękuje za pomoc
  • Prezent dla dziewczyny Liczba postów: 108 Grupa: Trudne tema... Użytkownik kranken napisał: Witam. Nie mogę się zdecydować jaki prezent kupić swojej dziewczynie i nie pozwala mi to po prostu spać, a urodziny już tuż tuż. Nie...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 384 Grupa: Trudne tema... Jeśli chodzi o budowę domu, to warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju dodatki. Takie kominki mogą idealnie dopełnić wystrój salonu i dostarczyć ciepła w chłodne...
  • narożniki skórzane Liczba postów: 2 Grupa: Trudne tema... Ja polecam narożniki z Wajnert Meble. Mają bardzo ciekawą ofertę jeśli chodzi o narożniki prawe i narożniki lewe - https://www.wajnert.pl/meble/narozniki/n arozn...
  • Sklep internetowy Liczba postów: 34 Grupa: Trudne tema... Dodatkowy bonus depozytowy https://adidas-fc.pl/legalny-bukmacher-b ez-podatku/ jest wydawany za kod promocyjny. To sekretna sekwencja znaków, w której zaszyfro...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17556 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >