Deweloperzy odrabiają straty

Deweloperzy odrabiają straty

Poniedziałkowa sesja należała do deweloperów, i to głównie tych, których akcje w końcówce 2008 r. zostały najmocniej przecenione. Akcje Orco zyskały wczoraj 23,77 proc. (do 32,39 zł) i to przy największych obrotach od września.

Dla długodystansowych inwestorów małe to jednak pocieszenie. Cena akcji wciąż bliska jest minimum. Za walory Orco płaci się jedną dziewiątą tego, co rok temu. Jednak jeszcze w połowie grudnia analitycy KBCS rekomendowali kupno akcji spółki, wyznaczając cenę docelową na 79,37 zł.

Z kolei akcje borykającego się z ogromnymi problemami finansowymi Immoeastu zyskały wczoraj ponad 29 proc. (do 2,48 zł). J.W. Construction zyskał natomiast prawie 15 proc. (do 4,61 zł). Trzeba jednak zaznaczyć, że ostatnia ze spółek 31 grudnia zaliczyła historyczne minimum kursu (4,02 zł). Z kolei akcje Immoeastu nie są warte nawet jednej dziesiątej tego, co przed rokiem. Sam indeks WIG-Deweloperzy zyskał wczoraj 4,8 proc. Tylko spółki telekomunikacyjne wykazały się większą dynamiką.

czytaj więcej...

Źródło: Rzeczpospolita

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Tania drukarnia internetowa... Liczba postów: 552 Grupa: Trudne tema... My kompleksowo takie materiały jak teczki, notesy, torby papierowe, papiery pakowe, koperty zamawiamy z oferty drukarni Designer ze Szczecina (http://www.drukar...
  • serwer rack Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Warto zainwestować w serwer rack marki Dell? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia tego typu.
  • Wybór samochodu Liczba postów: 533 Grupa: Trudne tema... Ja zdecydowałem się na nowy samochód BMW od dealera Bawaria Motors w Katowicach. Już po pierwszej jeździe próbnej wiedziałem, że nie wyjdę z salonu bez podpisan...
  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?
  • przesuwanie modernizacji Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja ze swojej strony mogę polecić firmę, która zajmuje się sprzedażą materiałów pomocnych właśnie w spawalnictwie. Firma http://www.nevinox.com.pl/oferta/mater.. .

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16570 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 190

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >