Gazeta Prawna – lista artykułów

Eksmisja z mieszkań służb mundurowych

Eksmisja z mieszkań służb mundurowych
07-06-2015

Wynajem lokalu od gminy: Znaczenie ma ciasnota, a nie brak zadłużenia

Rady gmin nie zawsze dobrze sobie radzą z określeniem warunków zamieszkiwania, które wymagają poprawy i uprawniają do ewentualnego przydziału lokalu. Zwłaszcza ustalenie kolejności budzi kontrowersje.
06-06-2015

Wspólnota mieszkaniowa może zabronić wywieszania doniczek z kwiatami

W tym roku postanowiłam upiększyć balkon i wywiesiłam skrzynki z kwiatami– pisze pani Marianna. – Sąsiadom pomysł się spodobał, niestety okazało się, że regulamin wspólnoty przewiduje, że skrzynki powinny być zawieszone od wewnętrznej strony. W moim przypadku to niemożliwe, bo balkon jest zabudowany. Czy jeśli nie zdejmę skrzynek z kwiatami, mogę zostać ukarana, i czy wspólnota miała prawo zamieszczać taki zapis w regulaminie? Przecież balkon należy do mnie – twierdzi czytelniczka
02-06-2015

Akt notarialny nie decyduje o przeznaczeniu działki

Możliwość zabudowy nieruchomości wynikająca z dokumentu opracowanego przez notariusza nie oznacza jeszcze wiążących dla organów okoliczności. Należy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego w gminie choć i ten nie musi być najważniejszy.
02-06-2015

IS w Katowicach o opodatkowaniu dochodu ze zbycia lokalu

TEZA: Odpłatne zbycie lokalu w drodze umowy sprzedaży dokonane po upływie 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, nie podlega opodatkowaniu.
02-06-2015

Mieszkanie od zadłużonych opiekunów

Jeżeli rodzice są w dobrych kontaktach z dzieckiem, to można domniemywać, że podpisując umowę darowizny wszyscy wiedzieli o działaniu w celu pokrzywdzenia wierzycieli.
30-05-2015

Mieszkań przybywa, deweloperów nie

W cieniu świetnych wyników sprzedaży lokali rekordy bije też statystyka upadłości spółek deweloperskich. W latach 2012–2014 sądy ogłaszały upadłość ponad 30 spółek z branży rocznie, podczas gdy w latach 2009–2011, jak podaje Euler Hermes, ta liczba nie przekraczała kilkunastu.
29-05-2015

Mniej obowiązków związanych z rozpoczęciem budowy

Pani Maria odziedziczyła działkę budowlaną, na której chce postawić dom jednorodzinny i garaż albo wiatę na samochód. Uważa, że przydałaby się też altana. Jednak przed rozpoczęciem budowy powstrzymują ją skomplikowane procedury, przez które będzie musiała przebrnąć. Czy zmiany w prawie budowlanym spowodowały, że nie będzie już miała obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę i składania dokumentów – pyta
27-05-2015

Odszkodowanie za brak eksmisji to nie czynsz

Pieniądze wypłacone przez gminę właścicielowi lokalu w związku z tym, że eksmitowane osoby nie opuściły jego mieszkania, to przychód z innych źródeł – stwierdził dyrektor katowickiej izby.
27-05-2015

Branża wakacyjnych mieszkań na wynajem kwitnie

Branża wakacyjnych mieszkań na wynajem rusza na poszukiwanie pieniędzy na nowe inwestycje. Popyt na tym rynku nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Jednym z kierunków jest giełda
21-05-2015


Stron: 148 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 133

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >