Dziś atutem jest cena

Dziś atutem jest cena

Razem z Home Broker oceniamy inwestycje deweloperskie. Dziś największym atutem na rynku jest bezpieczeństwo i cena

Duża odległość od centrum, ale otoczenie pełne zieleni. Osiedle Lewandów Park na Białołęce to propozycja dla tych, którzy szukają lokum dla siebie w przystępnej cenie. Zdecydowani mogą tam zamieszkać niemal od zaraz.

Tak powstaje ranking

Jakie są atuty i wady nowych inwestycji? Czy standard odpowiada cenie? Odpowiedź na to pytanie ułatwia ranking inwestycji stworzony przez firmę Home Broker. Spółka do tego celu przygotowała specjalną metodologię. Zgodnie z nią ceny mieszkań są analizowane w czterech kategoriach, za które są przyznawane punkty:
- kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji (1 punkt )
- otoczenie inwestycji (1 punkt)
- standard budynku i standard wykończenia (1 punkt)
- lokalizacja (1,5 punktu)
Odrębną kategorią jest cena metra kwadratowego, która zestawiona jest z średnią ceną mkw. dla dzielnicy, w której zlokalizowana jest inwestycja i średnią ceną mkw. dla miasta, w której się znajduje. 
Punkty przyznawane będą również w zależności od tego, jak duże będą różnice pomiędzy porównywanymi cenami, a także od tego czy cena oferowana przez dewelopera odbiega od średniej na plus czy na minus.
Jak powstaje końcowy wynik? Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje wynik, który nazywa: tzw. wskaźnikiem użyteczności inwestycji.

Czytaj więcej...

Źródło: Puls Biznesu

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Rolnictwo Liczba postów: 171 Grupa: Trudne tema... Zastanowiło mnie to, jak w praktyce wygląda uprawa pszenicy https://www.agrofoto.pl/forum/topic/2797 22-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2020/ i z ciekawości zacząłe...
  • Prasy hydrauliczne Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Dzień dobry, poszukuje miejsca gdzie zaopatrzę swoją firme w prasy hydrauliczne. Może być to zarówno producent jak i dystrybutor.
  • Prezent na 18 Liczba postów: 70 Grupa: Trudne tema... Dla kobiety - może jakaś nowa skórzana torebka? Dla faceta - może portfel skórzany? Nie jest to wtedy za tanie, ani za drogie, tak mi się wydaje. W sklepie http...
  • Pieniądze - inwestowanie Liczba postów: 202 Grupa: Trudne tema... Odkładać pieniądze na przyszłość można też z PPK i w zasadzie można powiedzieć, że pieniądze odkładają się same. Powinniście zerknąć sobie na stronę https://www...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 101 Grupa: Trudne tema... Ja uważam że warto wspierać swoją odporność czy ogólnie swoje zdrowie zażywając suplementy. Polecam serdecznie bo ja stosuje od dawna https://www.phamily.pl/kat...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >