Good Morning, Architecture! - spotkanie przy kawie online dla wielbicieli  architektury i dobrego designu

Good Morning, Architecture! - spotkanie przy kawie online dla wielbicieli architektury i dobrego designu

Najbliższa niedziela 6 grudnia będzie wyjątkowym dniem dla nas wszystkich – w domowym zaciszu będziemy tradycyjnie celebrować „mikołajki”. Niemniej dla miłośników dobrej architektury i designu znajdzie się jeszcze jeden powód do świętowania. Pracownia Kuryłowicz&Associates, obchodząc jubileusz 30-lecia istnienia, postanowiła tego dnia przygotować specjalną transmisję „na żywo” prosto ze swojego warszawskiego studia.

 

Pracownia Kuryłowicz&Associates, zlokalizowana na rogu ulicy Berezyńskiej i Francuskiej, w sercu warszawskiej dzielnicy Saska Kępa, jest miejscem pracy dla ponad 60-ciu najlepszych architektów w naszym kraju. Z tego miejsca w najbliższą niedzielę transmitowane będzie „na żywo” spotkanie „Good Morning, Architecture”. W wydarzeniu wezmą udział m.in. znana krytyk architektury Ewa Porębska oraz Ivan Blasi, koordynator międzynarodowej nagrody Miesa van der Rohe. W spotkaniu nie zabraknie oczywiście architektów pracowni Kuryłowicz&Associates, na czele z generalnym projektantem prof. Ewą Kuryłowicz. Moderatorem i prowadzącym transmisję będzie Marcin Szczelina, kurator architektury.

 

Good Morning, Architecture! - spotkanie przy kawie online dla wielbicieli architektury i dobrego designu

 

Czytaj również: Nowe Muzeum Czartoryskich w Krakowie - prezentacja online

 

Tematem przewodnim porannego spotkania „przy kawie” będzie jubileusz pracowni Kuryłowicz&Associates. Uczestnicy zapowiadają, że będzie to doskonała okazja, aby na podstawie 30-letniego dorobku pracowni szerzej porozmawiać o tym co było, jest oraz co będzie się działo w najbliższych latach z architekturą w Polsce i na świecie.

 

Architektura polska, podobnie jak architektura na całym świecie, jest heterogeniczna. Widzę to również w projektach Kuryłowicz&Associates. Niemniej patrząc na tą różnorodność można wyłonić nowy element, który łączy. Jest nim unifikacja przepisów i wymagań, które coraz to mocniej oddziaływają bezpośrednio na projekty, a w konsekwencji definiują charakter miast i różnych regionów Europy, która cały czas jest w budowie Ivan Blasi, koordynator nagrody Miesa van der Rohe.

 

Dyskusji towarzyszyć będzie prezentacja archiwalnych materiałów, a także nowych projektów pracowni Kuryłowicz&Associates. Światło dzienne ujrzą dokumenty, które do tej pory nie były prezentowane tak szerokiej grupie odbiorców - liczne koncepcje, artystyczne szkice oraz archiwalne zdjęcia.

 

Uznaliśmy, że spotkanie w formie porannej dyskusji przy kawie będzie dobrym sposobem, by naturalnie, a zrazem spontanicznie porozmawiać o tym, co kochamy najbardziej – o architekturze. Poprzez tę rozmowę chcemy przybliżyć Państwu istotę naszej pasji i w ten sposób świętować jubileusz trzydziestolecia pracowni – prof. Ewa Kuryłowicz, Generalny Projektant, Wiceprezes Zarządu Kuryłowicz&Associates.

 

Podczas spotkania czeka nas także niespodzianka w postaci premiery „urodzinowej” publikacji pracowni, wydanej w ramach serii prezentacji jubileuszowych miesięcznika BUILDER oraz spotkanie z jej wydawcą. Publikację będzie można zamówić bezpłatnie podczas trwania transmisji.

 

Uczestnicy wydarzenia oraz jego tematyka sprawią, że wirtualne spotkanie, które odbędzie się o 10:00 rano w najbliższą niedzielę (6 grudnia br.), powinno być pozycją obowiązkową dla każdego, któremu architektura i dobry design są bliskie sercu.

 

Czytaj również: Trwają zapisy na Wirtualny Światowy Festiwal Architektury WAFVirtual 2020

 

Link do transmisji wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/662256304378233

 

2020-11-30
Źródło: THE MAKING / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Sprawdzony sklep z częściami Liczba postów: 284 Grupa: Trudne tema... Faktycznie warto kupować części, które są praktyczne, wytrzymałe, odporne na działanie warunków i intensywne użytkowanie. Jak chodzi o osprzęt dźwignicowy, traw...
  • Szukam ubezpieczenia Liczba postów: 63 Grupa: Trudne tema... Ja szukałem jakiegoś dobrego ubezpieczyciela na wyjazd zagraniczny
  • Zakup kartonów Liczba postów: 67 Grupa: Trudne tema... Jeśli zajmujecie się sprzedażą towarów i wysyłacie je do klientów to może warto zerknąć na ofertę firmy Perfect Meridian, która oferuje profesjonalne pakowanie....
  • Części zamienne, czy oryginalne? Liczba postów: 52 Grupa: Trudne tema... Bardzo ciekawy temat. Ja niedawno poszukiwałem podzespołów do systemu automatycznego smarowania. Ostatecznie zdecydowałem się na ofertę firmy www.ucs.net.pl. Po...
  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 384 Grupa: Trudne tema... Uważam, że dobrej jakości zamienniki również są w stanie posłużyć przez długie lata. Ja zamawiam części do samochodów marki Volvo, Mercedes i Renault ze sklepu....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16326 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 282

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >