Jaka była polska architektura ubiegłego roku?

Jaka była polska architektura ubiegłego roku?

Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni?

 

Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz piąty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w plebiscycie Polska Architektura XXL trwa od 4 marca do końca kwietnia 2013 r.  W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.

 

 

I tak wortal sztuka-architektury.pl prezentuje 40 kandydatów w kategorii architektura zgrupowanych w siedem podkategorii: dom i mieszkanie, nowe i stare, kultura i nauka, ekologia, transport sport rekreacja, biura przemysł handel, kult. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno te wielkie i okrzyczane, jak Dom muzyki autorstwa biura DDJM, Nowa siedziba Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosownej Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa biura Kuryłowicz & Associates czy też lotnisko w Lublinie biura Are, jak i ten mniej jeszcze nagłośnione, a warte uwagi, jak Stodoła Wszystkich Świętych tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak czy też Marina w Bydgoszczy biura APA Rokiccy.

 

 

Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się zarówno wnętrza nowego dworca w Katowicach biur Sud oraz Medusa, nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci, jak i mała cukiernia Lukullus w Warszawie. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

 

Czytaj również: Budowlana Marka Roku 2013

 

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne. Realizacje krajobrazowe są nowym elementem plebiscytu Polska Architektura XXL. Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury.

 

 

Głosy w plebiscycie Polska Architektura 2012 można oddawać do końca kwietnia za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają specjalne dyplomy a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do wygłoszenia wykładu w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie. Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane specjalne koszulki „Łeb architektury”. Żeby wygrać koszulkę trzeba skomentować co najmniej dwie realizacje w wortalu lub na Facebooku oraz wysłać maila z danymi na adres redakcja@sztuka-architektury.pl.  Redakcja wybierze 10 najlepszych komentarzy. Serdecznie zapraszamy! Wyniki plebiscytu oraz konkursu dla głosujących zostaną ogłoszone na początku maja 2013 r. 

 

Czytaj również: Dni Otwarte w Dolinie Trzech Stawów

 

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


 


2013-03-05
Źródło: Grupa Sztuka Architektury / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Węże na budowie Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam! Naszło mnie ostatnio na przemyślenia na temat węży stosowanych w budownictwie. Choćby tych do odprowadzania nadmiaru wody. Zastanawiałem się, które z nic...
  • Gadżety firmowe Liczba postów: 70 Grupa: Trudne tema... Na pewno warto postawić na gadżety reklamowe ale też pamiętajcie o promocji na stronach i forach internetowych. ______________________________________ __ produ...
  • Reklama firmy Liczba postów: 334 Grupa: Trudne tema... Pomyślcie o promocji firmy w sieci. Może powinniście nagrać promocyjny filmik? ________________________________ produ kcja filmów
  • Zakupy przez internet Liczba postów: 654 Grupa: Trudne tema... Bardzo często robie zakupy w sklepach internetowych, to pozwala mi robić zakupy nie wychodząc z domu. https://24kato.pl
  • Raport: Jakie pożyczki wybierają Polacy? Liczba postów: 71 Grupa: Aktualności najczęściej chwilówki pewnie

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >