Jaka była polska architektura ubiegłego roku?

Jaka była polska architektura ubiegłego roku?

Jaka była polska architektura ubiegłego roku? Które z realizacji zasługują na największą uwagę i które z nich pozostaną trwałym znakiem w polskiej przestrzeni?

 

Grupa wortali Sztuka-Architektury już po raz piąty zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Głosowanie w plebiscycie Polska Architektura XXL trwa od 4 marca do końca kwietnia 2013 r.  W tegorocznym plebiscycie o głosy walczy blisko 100 kandydatów podzielonych na trzy główne kategorie: architektura, wnętrza i krajobraz. Ich prezentacje zebrane w specjalnych formularzach plebiscytowych znaleźć można na stronach głównych wortali należących do Grupy Sztuka Architektury.

 

 

I tak wortal sztuka-architektury.pl prezentuje 40 kandydatów w kategorii architektura zgrupowanych w siedem podkategorii: dom i mieszkanie, nowe i stare, kultura i nauka, ekologia, transport sport rekreacja, biura przemysł handel, kult. Wśród prezentowanych realizacji znajdują się zarówno te wielkie i okrzyczane, jak Dom muzyki autorstwa biura DDJM, Nowa siedziba Wydziałów Neofilologii oraz Lingwistyki Stosownej Uniwersytetu Warszawskiego autorstwa biura Kuryłowicz & Associates czy też lotnisko w Lublinie biura Are, jak i ten mniej jeszcze nagłośnione, a warte uwagi, jak Stodoła Wszystkich Świętych tandemu Anna Mycia i Joanna Muniak czy też Marina w Bydgoszczy biura APA Rokiccy.

 

 

Z kolei wortal sztuka-wnetrza.pl prezentuje w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 najciekawsze realizacje wnętrzarskie podzielone na część publiczną i prywatną. Wśród wnętrz publicznych znajdują się zarówno wnętrza nowego dworca w Katowicach biur Sud oraz Medusa, nowy dworzec we Wrocławiu, biura Grupa 5 architekci, jak i mała cukiernia Lukullus w Warszawie. Prezentowanych jest także kilkanaście ciekawych aranżacji wnętrz domów i mieszkań.

 

Czytaj również: Budowlana Marka Roku 2013

 

Wortal sztuka-krajobrazu.pl przedstawia w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 realizacje z obszaru architektury krajobrazu w dwóch kategoriach: przestrzeń publiczna oraz ogrody prywatne. Realizacje krajobrazowe są nowym elementem plebiscytu Polska Architektura XXL. Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury.

 

 

Głosy w plebiscycie Polska Architektura 2012 można oddawać do końca kwietnia za pomocą formularzy znajdujących się w dolnej części strony głównej wortali: www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl. Zwycięzcy otrzymają specjalne dyplomy a wybrani autorzy zostaną zaproszeni do wygłoszenia wykładu w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie. Wśród osób głosujących zostaną rozlosowane specjalne koszulki „Łeb architektury”. Żeby wygrać koszulkę trzeba skomentować co najmniej dwie realizacje w wortalu lub na Facebooku oraz wysłać maila z danymi na adres redakcja@sztuka-architektury.pl.  Redakcja wybierze 10 najlepszych komentarzy. Serdecznie zapraszamy! Wyniki plebiscytu oraz konkursu dla głosujących zostaną ogłoszone na początku maja 2013 r. 

 

Czytaj również: Dni Otwarte w Dolinie Trzech Stawów

 

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


 


2013-03-05
Źródło: Grupa Sztuka Architektury / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Magazyn wyposażenie Liczba postów: 150 Grupa: Trudne tema... Doskonale
  • Drukarka - jaką wybrać ? Liczba postów: 127 Grupa: Trudne tema... też jestem za brotherem, bardzo łatwo kupić do niego zamienniki, activejet są łątwo dostępne do większości modeli, bo oni szybko wypuszczają swoje zamienniki
  • Opony na lato Liczba postów: 92 Grupa: Trudne tema... Zerknąłem w temat, aby sprawdzić jakie sklepy polecacie,bo teraz to akurat szukam zimówek. Miałem okazję sprawdzać już hurtopony.pl, no i porównując z innymi, c...
  • odszkodowanie Liczba postów: 65 Grupa: Trudne tema... Kej_say lepiej udać się do kogoś z polecenia. Ja miałem nieprzyjemną sytuację. Moja siostra zmarła tragicznie z winy starszego, zgorzkniałego pana, który na mie...
  • Czym zahamować wypadanie włosów? Liczba postów: 98 Grupa: Trudne tema... Najlepiej udaj się do lekarza i zrob badania. Włosy same z siebie nie wypadają a przyczyn tego stanu może być wiele... Jeśli denerwuje cię słaba kondycja włosów...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16286 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >