Jaką gwarancję otrzymamy kupując ogrodzenie?

Jaką gwarancję otrzymamy kupując ogrodzenie?

Ogrodzenie to dość kosztowna inwestycja. Wznosimy je zwykle na wiele lat i mamy nadzieję, że będzie nam niezawodnie służyć i zdobić posesję przez długi czas. Możliwości materiałowych i stylistycznych jest niezmiernie dużo. Wybierając konkretny produkt, bierzemy pod uwagę różne aspekty – funkcjonalność, estetykę, cenę… Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię – mianowicie gwarancję. Czytaj dalej

 

Gwarancja ma zapewniać klientom pewność, że zakupiony produkt będzie właściwie spełniał swoją funkcję przez określony czas, a w przypadku wystąpienia nieprawidłowości producent zobowiązuje się naprawić usterkę lub wymienić daną rzecz na nową, w pełni sprawną. Krótko mówiąc, gwarancja pozwala nam spokojnie użytkować produkt, bez obaw, że tuż po zakupie odmówi nam posłuszeństwa i zostaniemy z tym problemem sami.

 

Jaką gwarancję otrzymamy kupując ogrodzenie?

fot. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Uważnie przyglądamy się gwarancji w przypadku zakupu samochodu czy sprzętu elektronicznego. A co w przypadku budowy domu? Zwykle starannie analizujemy jej długość, wybierając np. kocioł, panele solarne, czy system sterowania smart home. Ale czy gwarancja ma znaczenie w przypadku takich elementów jak ogrodzenie posesji?

 

Bez korozji przez lata

– Od ogrodzenia oczekujemy najczęściej tego, aby było solidne, trwałe i zachowało swój estetyczny wygląd przez długie lata – mówi Elwira Przybylska z Plast-Met Lubin Systemy Ogrodzeniowe. – Kluczowa jest więc jego jakość i zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych.  Muszę przyznać, że niewielu klientów dopytuje o gwarancję, a przecież jest ona naprawdę ważna. Dzięki tej informacji dowiemy się nie tylko, przez jak długi okres objęci jesteśmy ochroną  prawną. Oczywiście ogrodzenie powinno nam służyć o wiele dłużej niż okres gwarancyjny. Gwarancja dłuższa niż standardowa to dobry znak i istotna informacja dla kupującego. Świadczy bowiem o tym, że producent jest pewny jakości swoich wyrobów.

 

Jaką gwarancję otrzymamy kupując ogrodzenie?fot. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe

Czytaj również: Gdzie zamówić ogrodzenia, bramy i furtki? U producenta, czy w markecie?

 

Standardowa gwarancja na ogrodzenia metalowe wynosi 2 lata. Niektórzy renomowani producenci wydłużają ją jednak znacząco. Należy uważnie przeanalizować „Ogólne Warunki Gwarancji”. W dokumencie tym znajdziemy szczegółowe informacje, jakich elementów dotyczy wydłużona gwarancja, a jakie są z niej wyłączone. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe zapisy, np. konieczność wykonywania przeglądów serwisowych. Gwarancja udzielana jest jeśli produkty użytkowane są w normalnych warunkach środowiskowych. W przypadku ogrodzeń najczęściej wyłączone z niej są wyroby eksploatowane w środowisku o bardzo wysokiej korozyjności (kategoria C5) oraz zamontowane bliżej niż 500 m od linii brzegowej morza.

 

– Ogrodzenia Plast-Met wykończone w technologii Duplex posiadają gwarancję antykorozyjną na  okres 10 lat – podkreśla Elwira Przybylska. – Dotyczy to zarówno Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych, jak też ogrodzeń panelowych i innych ogrodzeń przemysłowych, które zabezpieczone zostały przed korozją w ten sposób. Wszystko za sprawą połączenia cynkowania ogniowego  ze specjalną powłoką lakierniczą. Po nałożeniu warstwy cynku, jest ona chropowacona metodą omiatania, dzięki czemu natryskiwana w drugiej kolejności farba lepiej do niej przywiera. Powłoka malarska chroni cynk przed utlenianiem, co znacznie wydłuża żywotność produktu. Pamiętajmy, że podstawą obowiązywania gwarancji na antykorozyjność jest montaż i użytkowanie ogrodzenia zgodne z „Ogólnymi Warunkami Gwarancji”.

 

Kompleksowa usługa = pewna gwarancja

Ekspertka zaznacza, że ważne jest nie tylko od kogo i jakie ogrodzenie kupujemy, ale również kto i w jaki sposób je zamontuje.

 

– Praktycznie w każdej karcie gwarancyjnej pojawiają się zapisy mówiące o tym, że warunkiem pozytywnego rozpatrzenia reklamacji jest prawidłowy montaż, zgodny z wytycznymi producenta, przeprowadzony przez osobę kompetentną – stwierdza specjalistka z Plast-Met Lubin Systemy Ogrodzeniowe. – Szczególnie w przypadku automatyki montaż musi być zrealizowany przez autoryzowanego instalatora. Wszelkie przeróbki lub zmiany konstrukcyjne dokonywane w ogrodzeniu na własną rękę lub przez przypadkową ekipę mogą skutkować utratą praw wynikających z gwarancji.

 

Jaką gwarancję otrzymamy kupując ogrodzenie?rys. Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe schemat duplex

Czytaj również: Ogrodzenie, które nie zasłania mocno posesji i będzie trwałe przez wiele lat

 

Najbezpieczniejszą opcją zatem jest zakup ogrodzenia w miejscu, które od razu oferuje profesjonalny montaż. Mamy wówczas pewność, że przeszkoleni fachowcy będą umieli zbudować je dokładnie według wytycznych producenta, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów nie ma wątpliwości do kogo się z nimi zgłosić.

 

– Dbamy o to, aby zapewnić naszym klientom pełen serwis – mówi Elwira Przybylska z lubińskiego oddziału firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe. – Mogą oni zadzwonić do nas zarówno w okresie trwania gwarancji, jak też skorzystać odpłatnie z naszej pomocy serwisowej po jej wygaśnięciu. Podstawą realizacji reklamacji jest zgłoszenie jej na piśmie nie później niż w ciągu 14 dni od zauważenia wady. Jeśli klient skontaktuje się z nami, przyjedziemy na miejsce, aby ocenić problem, a w razie potrzeby pomożemy wypełnić niezbędny formularz.

Źródło: Orchidea / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd do garażu? Liczba postów: 65 Grupa: Ogród i dzi... Powiem szczerze, że odkąd mamy kostkę na podjeździe to dom wygląda dużo lepiej, ogród tak samo. Podjazd jest taki ładny gładki. Mamy nowoczesną kostkę z firmy h...
  • Twój idealny ogród Liczba postów: 81 Grupa: Ogród i dzi... Odnośnie poszukiwań przede wszystkim dobrej jakości nawozów do zachowania pięknego ogrodu i porządku to zdecydowanie polecam zwrócić uwagę na ofertę przygotowan...
  • Dekaracje ogrodowe Liczba postów: 64 Grupa: Zagospodaro... Ja od siebie mogę serdecznie polecić założenie oczka wodnego. Świetnie wygląda, sprawia ogromną frajdę dzieciakom, a przy dobrym sprzęcie do sprzątania, to nawe...
  • Inwestycja w ogród Liczba postów: 209 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli planujesz założyć oczko wodne to koniecznie uzbrój się w wyposażenie od akwarystyczny24. Mają szeroki wybór i baaardzo konkurencyjne ceny :D
  • Wycinak do chwastów Liczba postów: 2 Grupa: Ogród i dzi... Jeśli chwastów nie ma zbyt wiele więc tak naprawdę można używać takich narzędzi, ale gdy chwasty trafiają się na całym polu uprawnym to już najlepiej jest mieć....

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17217 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 228

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >