Jaki jest wpływ Rekomendacji S na rynek deweloperski

Jaki jest wpływ Rekomendacji S na rynek deweloperski

Od początku spekulacji na temat Rekomendacji S spodziewano się, że spowoduje ona spadek poziomu kredytów hipotecznych o ok. 20 % od początku 2012 roku, w porównaniu z poprzednimi latami. W tym wypadku prognozy niestety się sprawdziły. Czytaj dalej

 

Na całkowite obniżenie sprzedaży na rynku deweloperskim w pierwszym kwartale 2012 roku miał wpływ również fakt, iż styczeń i luty nie są miesiącami, w których ludzie najchętniej decydują się na zakup mieszkania. Ze szczególnymi problemami muszą mierzyć się deweloperzy, których osiedla powstały już podczas kryzysu gospodarczego.

 

Czytaj również: „Hoża 55” wznosi się coraz wyżej

 

 

Największym zainteresowaniem ze strony Klientów cieszą się bowiem osiedla położone na obrzeżach dużych aglomeracji miejskich, oferujące mieszkania z segmentu popularnego, o znacznie niższym metrażu poszczególnych pomieszczeń, niż te oferowane przed kryzysem. W związku z obecną sytuacją na rynkach finansowych i ograniczeniem możliwości kredytowych Polaków, deweloperzy zostali zmuszeni do planowania inwestycji, które spełniają wspomniane kryteria.

 

 

Sama Rekomendacja S przystopowała rynek. Coraz częściej okazuje się, że potencjalni Klienci, po przeanalizowaniu dochodów i konsultacjach z bankami, są zmuszeni do zakupu mniejszego mieszkania niż planowali lub odłożenia w czasie decyzji o jego zakupie. Z tego powodu deweloperzy mają możliwość wsparcia swoich Klientów poprzez zaproponowanie bezpośredniego, darmowego doradztwa specjalistów finansowych, którzy indywidualnie pomagają w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Dzięki temu, deweloperzy znacznie zwiększają swoje szanse na to, że Klient zdecyduje się skorzystać właśnie z ich oferty.

Źródło: Core PR / budnet.pl

Tagi

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18021 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >