Jakie sprawy urzędowe załatwisz z aplikacją eDO App

Jakie sprawy urzędowe załatwisz z aplikacją eDO App

750 tysięcy pobrań, milion potwierdzeń tożsamości, wysokie oceny użytkowników i ciągły rozwój - tak pokrótce można podsumować dotychczasowe funkcjonowanie aplikacji eDO App. Czytaj dalej

 

To już ponad rok!

Stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych aplikacja eDO App, umożliwiająca osobom posiadającym e-dowody zdalne potwierdzanie tożsamości, funkcjonuje od nieco ponad roku. W tym czasie zyskała nie tylko uznanie ekspertów, ale także zaufanie rosnącej rzeszy użytkowników.

 

Jakie sprawy urzędowe załatwisz z aplikacją eDO App

 

Czytaj również: Podpis elektroniczny ułatwia firmom prowadzenie działalności

 

W momencie swojego debiutu w czerwcu ubiegłego roku aplikacja była dostępna dla użytkowników smartfonów z systemem Android. Obecnie można pobrać ją ze sklepów Google Play, App Store, AppGallery na smartfony z systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone'a 7 i nowszych). Aby móc skorzystać z jej funkcjonalności, oprócz e-dowodu, konieczne jest posiadanie telefonu z modułem NFC.

 

Ponad 400 spraw, które załatwisz z eDO App

Dowód osobisty z warstwą elektroniczną w połączeniu z aplikacją eDO App umożliwia m.in. korzystanie z usług administracji publicznej bez wychodzenia z domu. W praktyce oznacza to, że większość spraw, które dotychczas wymagały Twojej wizyty w urzędzie możesz załatwić o dowolnej porze z dowolnego miejsca na świecie.

 

Dzięki aplikacji możemy korzystać z niemal 400 e-portali państwowych, takich jak m.in.: Internetowe Konto Pacjenta, Profil Zaufany, Platforma Usług Elektronicznych ZUS, eKRUS, praca.gov.pl czy Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej.  Ich pełną listę można znaleźć na stronie: Portale | login.gov.pl.

 

eDO App to narzędzie przydatne nie tylko w kontaktach z administracją. Po raz pierwszy w usługach komercyjnych aplikacja została udostępniona w lipcu ubiegłego roku. Od tego momentu PWPW stale rozszerza grono partnerów, którzy w swoich usługach wykorzystują eDO App. Już teraz są wśród nich przedstawiciele sektora bankowości (mBank), branży energetycznej (PGNiG), rynku funduszy inwestycyjnych (UNIQA TFI, Allianz TFI) czy też przedsiębiorstwa branż, w których ważna jest wiarygodna weryfikacja wieku klientów (branża tytoniowa).

 

Czytaj również: Aplikacje, które zmienią model prowadzenia biur w niedalekiej przyszłości

 

Podpis zawarty w e-dowodzie, dzięki aplikacji eDO App, można wykorzystać podczas zawierania umów, np. najmu, wypożyczenia auta czy też przedłużania abonamentu na telefon lub internet u dostawców usług telekomunikacyjnych. Dzięki aplikacji można nim podpisać dowolny dokument elektroniczny. Od listopada 2020 roku eDO App umożliwia korzystanie z podpisu kwalifikowanego zapisanego w e-dowodzie, a od lutego bieżącego roku aplikacja pozwala już nie tylko na odczytywanie warstwy elektronicznej e-dowodów, ale także paszportów i kart pobytu.

 

Załatwianie spraw w mniej niż 2 minuty - dzięki eDO App to możliwe!

Korzystanie z eDo App cechuje wygoda. Nic więc dziwnego, że użytkownicy, których jest już ponad 750 tysięcy, chętnie korzystają z aplikacji i pozytywnie ją oceniają. 96% użytkowników eDO App potwierdza swoją tożsamość za pośrednictwem aplikacji w mniej niż 2 minuty. Aż 70% użytkowników dzięki eDO App załatwia swoje sprawy w ciągu minuty.

 

Dużym atutem aplikacji, oprócz wygody, jest jej bezpieczeństwo gwarantowane przez zaawansowane zabezpieczenia kryptograficzne. Jakość zapewnia Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która od ponad 100 lat jako producent polskich banknotów i dokumentów stawia na pierwszym miejscu obywateli i ich bezpieczeństwo.

2021-07-27
Źródło: PWPW / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1426 Grupa: Trudne tema... Ja miałem problemy na tle seksualnym, ale bardzo pomógł mi seksuolog online. Teraz bardziej będę o siebie dbać :)
  • Jak przekonać Polaków, aby segregowali śmieci i ni... Liczba postów: 1 Grupa: Aktualności Bardzo interesujący artykuł. Myślę, że coraz więcej Polaków zwraca uwagę na ekologię i otaczające ich środowisko. Od niedawna w naszej firmie zaczęliśmy także p...
  • złomowanie Liczba postów: 72 Grupa: Trudne tema... Jeśli mieszkasz w okolicach Chełmka, to zdecydowanie mogę polecić Ci firmę RP Scraper. Specjalizują się w skupie miedzi, metali kolorowych, żeliwa i aluminium.....
  • Transport międzynarodowy Liczba postów: 43 Grupa: Trudne tema... Dzięki wielkie za wszystkie pomocne komentarze. Osobiście od wielu lat współpracuję z firmą https://net-cargo.pl/oferta/, która wykonuje dla nas kompleksowe usł...
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 261 Grupa: Trudne tema... Dbając o swoje zdrowie na pewno będziecie potrzebowali również dobrej jakości sprzęt medyczny, który pomoże Wam zadbać o zdrowie i jednocześnie lepsze samopoczu...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17584 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 274

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >