Jakie znaczenie ma położenie mieszkania?

Jakie znaczenie ma położenie mieszkania?

Z badań przeprowadzonych przez agencję Metrohouse & Partnerzy wynika, że położenie mieszkania względem stron świata ma kluczowe znaczenie dla klientów. Jeśli idzie to w parze z ceną, korzystną lokalizacją i dużym metrażem – czas na przeprowadzkę. Czytaj dalej

 
Poznaniacy myślący o zakupie własnego M stają przed dylematem – małe mieszkanie w centrum, czy większy metraż  w podmiejskiej lokalizacji? Kryteria, którymi się sugerują, są uzależnione od indywidualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie jednak czy mieszkanie kupuje singiel, małżeństwo czy rodzina z dziećmi, są aspekty na które wszyscy zwracają uwagę - czy mieszkanie ma balkon, ogród, co z miejscem parkingowym, czy do mieszkania przynależy garaż?

 

Dylemat kupującegoMieszkanie o powierzchni 100 m2 z dużym ogrodem pod miastem to kusząca alternatywa dla  mieszkania w centrum o powierzchni 60 m2 z małym balkonem w bloku z wielkiej płyty.  Kusząca tym bardziej, że koszt zakupu obydwu nieruchomości jest porównywalny. Decydując się na mieszkanie w centrum, musimy pamiętać, że na zapchanych parkingach trudno nam będzie znaleźć wolne miejsce dla samochodu. Wyjściem z tej sytuacji jest zakup garażu, jednak jest to dodatkowy wydatek rzędu 30 tysięcy złotych. Przedmieścia większych miast są tańsze, co nie znaczy gorsze. To dobrze zorganizowane społeczności, ze szkołami, przedszkolami, marketami, placówkami zdrowotnymi.

 

Czytaj również: 50 mieszkań w programie „Rodzina na Swoim"

 

Przykładem takiego miejsca jest Szczepankowo, Suchy Las, Przeźmierowo czy Plewiska. Szczególnie tę ostatnią lokalizację upodobali sobie deweloperzy. Właśnie w Plewiskach, przy ulicy Porannej 16 powstaje inwestycja Villa Cascada, realizowana przez spółkę Twoje M. Na to utrzymane w konwencji zamkniętej osiedle składają się cztery budynki, a każdy z nich to dwa niezależne mieszkania. Przynależą do nich usytuowane od południowej strony duże ogrody o powierzchni nawet 290 m2., oraz, co jest rzadko spotykane, dwa miejsca parkingowe. Odpowiednie usytuowanie inwestycji względem stron świata oraz zabudowa kaskadowa to idealne rozwiązanie gwarantujące mieszkańcom całodzienne nasłonecznienie. Villa Cascada to kameralne osiedle, w którym docelowo mieszkać będzie tylko 8 rodzin.

 

 

Funkcjonalne wnętrzeVilla Cascada to nie tylko najwyższa jakość w wykonaniu, ale starannie zaprojektowany rozkład mieszkania. Powierzchnia każdego piętra domu podzielona jest na „strefę życia” na którą składa się jadalnia oraz przestronny salon połączony z kuchnią o łącznej powierzchni ok. 40 m2 , a także „strefę snu” z sypialniami, dwiema garderobami oraz dwiema łazienkami. Takie funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń zapewnia komfort i dużą swobodę mieszkańcom. W lokalu o powierzchni 100 m2 nie musimy obawiać się o komunikację z współlokatorami, ponieważ wszystkie pomieszczenia ulokowane są na jednym poziomie. Co ważne, nawet mieszkańcy piętra mają do dyspozycji duży ogród.

 

Czytaj również: Czy jesteśmy przygotowani na kryzys?

 

Dodatkowo mieszkańcy na parterze mają własny taras, a lokatorzy  piętra przestronny balkonu. – Niepodważalnym atutem inwestycji jest projekt, w którym duży nacisk położono na zachowanie otwartej przestrzeni. Wysokie, mierzące 2,7 m wnętrza oraz sięgające podłogi, panoramiczne okna sprawią, że mieszkanie jest dobrze doświetlone. Wykorzystanie termicznych szyb o współczynniku U 0,6 [W/(m2K)] pomoże obniżyć koszty eksploatacji nieruchomości w przyszłości - mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M. Niezmienione otoczenie inwestycji zapewnia plan zagospodarowani przestrzennego. Dzięki niemu przyszli mieszkańcy Villi Cascady mogą być spokojni o niczym nie zburzony widok za oknem. Na inwestycji przy ulicy Porannej 16 trwają już ostatnie prace przy elewacji, a pierwsi mieszkańcy adaptują zakupione lokale. - Na zainteresowanych czeka jeszcze kilka gotowych mieszkań o powierzchni 100 mkw. w cenie od 3990 zł brutto za mkw. – dodaje Magdalena Czuryńska

 

Wyobrażenie o przedmieściach, jako domach na odludziu, bez infrastruktury, placówek edukacyjnych i zdrowotnych, odchodzi w niepamięć. Deweloperzy dokładają wszelkich starań, by stworzyć tam kameralne osiedla, w ramach których mieszkańcy korzystają nie tylko z uroków przyrody, ale przede wszystkim z udogodnień, o których zamieszkujący  centra miast mogą tylko pomarzyć. Przestronne mieszkanie na przedmieściach z własnymi miejscami parkingowymi, dużym ogrodem i tarasem kontrastuje z małym mieszkaniem w centrum, zatłoczonym parkingiem, skrawkiem trawy przed blokiem i ciasnym  balkonem. Paradoksalnie, za tak odmienne warunki życia trzeba zapłacić podobną sumę. W efekcie tereny podmiejskie przestają być już jedynie „sypialniami Poznania”. Po tym jak stały się atrakcyjne w oczach inwestorów, ich atuty dostrzega coraz więcej potencjalnych mieszkańców.

 

Źródło: Mission PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 186

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >