KOŁO Wisły – rusza XII edycja konkursu na Projekt Łazienki

KOŁO Wisły – rusza XII edycja konkursu na Projekt Łazienki

W ramach tegorocznej edycji konkursu na „Projekt Łazienki 2010” można zgłaszać swoje propozycje na aranżację wolnostojącego zespołu toalet, który wpisze się w naturalny charakter krajobrazu Wisły. Czytaj dalej

Praski odcinek Wisły Warszawskiej to miejsce szczególne, porośnięte lasem łęgowym. W pobliżu nabrzeża powstanie jeden z najbardziej oczekiwanych przez kibiców obiekt – Stadion Narodowy. Z myślą o mieszkańcach i turystach odwiedzających stolicę powstała koncepcja zagospodarowania nadwiślańskiej przestrzeni. W planach uwzględniono miejsce na sanitariat.

 To już XII edycja projektu organizowanego przez Sanitec KOŁO. W tym roku partnerem firmy jest Miasto Stołeczne Warszawa. Ta wspólna inicjatywa to jeden z etapów rewitalizacji praskiego nadbrzeża Wisły i udostępnienia go dla turystów i mieszkańców stolicy. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi pomysłami na nadwiślańską toaletę.

- Naszym celem jest wykreowanie naturalnej przestrzeni publicznej nad  Wisłą. Chcemy, aby w tym miejscu powstały nowoczesne tereny rekreacyjne, promenada spacerowa i plaże miejskie. Harmonijnie wpisany w ten krajobraz sanitariat będzie służył zarówno gościom odwiedzającym Warszawę, jak i jej mieszkańcom. Dodatkowo, z uwagi na zbliżające się EURO 2012, spodziewamy się, że nadwiślański brzeg odwiedzi wielu kibiców – mówi Marek Piwowarski, Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły.

 

 

Warto wiedzieć
Konkurs „Projekt Łazienki 2010” ma na celu wyłonienie najlepszej koncepcji na zespół toaletowy nad praskim brzegiem Wisły. Obiekt należy zaprojektować tak, aby łączył budynek toalety z częścią plenerową, towarzyszącą sąsiednim plażom. W sanitariacie, który dostępny będzie przez cały rok, musi znaleźć się szalet dla kobiet, mężczyzn oraz osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenie gospodarcze. Projekt części zewnętrznej, z której korzystać będzie można w sezonie wiosenno-letnim, powinien uwzględniać natryski, przebieralnie, umywalkę oraz dojście i dojazd techniczny. W projekcie należy wykorzystać produkty marek KOŁO i KERAMAG oraz akcesoria łazienkowe oferowane przez Sanitec KOŁO.

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, które złożą swój projekt koncepcyjny w sekretariacie konkursu. Prace można nadsyłać do 18 maja 2010 roku, a wyniki zostaną ogłoszone 15 czerwca 2010 roku. Aby wziąć udział w konkursie internetowym należy wstawić swoją pracę na stronę konkursu www.konkurskolo.pl do 31.05.2010 roku.
Projekty oceniać będą architekci prof. Ewa Kuryłowicz i Maciej Miłobędzki, przedstawiciele Urzędu m. st. Warszawy Andrzej Jakubiak Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, Marek Piwowarski Pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły i architekt Tomasz Gamdzyk – Naczelnik Wydziału Estetyki Przestrzeni Publicznej w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego oraz  Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Sanitec KOŁO.

- Założeniem naszego konkursu, jak co roku, jest udoskonalenie oraz unowocześnienie toalet w miejscach o dużym nasileniu ruchu. Przy wyborze najlepszej koncepcji kryteriami oceny będą m. in. walory architektoniczno-pejzażowe, funkcjonalność i nowatorstwo projektu oraz zastosowanie proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Sąd Konkursowy weźmie pod uwagę również zgodność prac z obowiązującymi normami oraz wymaganiami technicznymi i oczywiście z regulaminem konkursu – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Grand Prix dla zwycięzcy wynosi 20 tys. złotych! Ponadto organizatorzy przewidzieli jedno wyróżnienie I stopnia, dwa wyróżnienia II stopnia i trzy wyróżnienia III stopnia oraz dodatkową nagrodę przyznaną przez Internautów. Łączna suma nagród wynosi 45 tys. złotych.

 

Konkurs „Projekt Łazienki 2010” jest kontynuacją idei firmy Sanitec KOŁO, która ma na celu wyłonienie najlepszych rozwiązań architektonicznych toalet publicznych w miejscach, które odwiedzają turyści i mieszkańcy danego rejonu. Sanitariat nad brzegiem Warszawskiej Wisły to nie tylko udogodnienie dla odwiedzających te tereny, ale także ukłon w stronę środowiska. Poprzednie edycje konkursu poświęcone były takim miejscom jak: toaleta publiczna na Dworcu Centralnym w Warszawie, w Tatrzańskim Parku Narodowym, w Kazimierzu Dolnym czy w kurorcie Hel obok Fokarium.

Patroni medialni konkursu „Projekt Łazienki 2010”:

Antyradio, Architektura i Biznes, Archivolta, dobrzemieszkaj.pl, FTA – Fundacja Twórców Architektury, Gazeta Wyborcza, Łazienka, SARP Komunikat, Świat Architektury, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Wnętrza Publiczne, www.architekci.pl, Zawód: Architekt.
 
Źródło: E.C.H.O. Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Stosujecie CBD? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... Ja polecam tylko uważaj na interakcje https://longevitas.pl/farmakologia-a-cbd -czy-mozliwe-sa-grozne-interakcje/ . Ale to jest dobra rzecz, biorę 3 razy dzienni...
  • Temat: czy atmosfera normobaryczna pomaga radzić s... Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Nie wiem czy to dobrze nazywam chodzi mi o tą normobarie, a teraz mozna tez w domu robic http://normotech.pl/ . Czy to moze pomoc na wieczny problem z zatkanym....
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 212 Grupa: Trudne tema... Kurde, tak rozważam kupienie http://normotech.pl/normosfera/ . Apropos zakupów dla zdrowia. Ma ktoś?
  • Agencje ochrony Liczba postów: 31 Grupa: Trudne tema... Zatrudnic firmę ochroniarską taka która da swojego pracownika żeby siedział na miejscu. Chociaż na same nocki. Wtedy jeśli coś zginie to można z firmy kasę ścią...
  • Pożyczki na dowód istnieją? Liczba postów: 1 Grupa: Opinie Cześć! Natknąłem się na stronę https://pozyczkase.pl/pozyczki-na-dowod/ z której jasno wynika, że istnieje taki myk jak pożyczki na dowód. czy ktoś brał kiedyś....

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >