Konserwacja aluminiowych mebli ogrodowych – sprawdź, jak to zrobić!

Konserwacja aluminiowych mebli ogrodowych – sprawdź, jak to zrobić!

Zakończenie sezonu letniego to dobry czas na to, by sprawdzić stan mebli ogrodowych oraz odpowiednio je zabezpieczyć. Aluminiowe meble ogrodowe cenione są za znakomitą funkcjonalność, która sprawia, że taka konserwacja to bułka z masłem. Sprawdź, jak należy dbać o meble z aluminium, by mimo upływu czasu wciąż prezentowały się estetycznie. Czytaj dalej

Konserwacja mebli – kiedy należy się nią zająć?

O stan techniczny mebli warto dbać na bieżąco. Wyeliminuje to problem nawarstwiających się, a przez to także trudnych do usunięcia, nieczystości. Dobrym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie zestawów, np. przed każdym zakończeniem i rozpoczęciem sezonu.

 

Czyszczenie mebli po okresie letnim pozwoli na pozbycie się kurzu, resztek ziemi oraz zabrudzeń wynikających z normalnego korzystania. Będzie także pierwszym krokiem do przygotowania mebli na zimę. Nie wolno go pomijać szczególnie wtedy, gdy meble będą przechowywane pod foliami, pokrowcami czy w garażu.

 

Konserwacja aluminiowych mebli ogrodowych – sprawdź, jak to zrobić!

 

Czytaj również: Zobacz idealne skrzynie do ogrodu

 

Dzięki solidnemu wymyciu oraz bezpiecznemu magazynowaniu, wraz z nadejściem nowego sezonu meble ogrodowe z aluminium wystarczy jedynie przetrzeć, by były gotowe do ponownego wystawienia i użytkowania.

 

Meble z aluminium – wygoda użytkowania

Aluminiowe meble to jeden z najwygodniejszych i najpraktyczniejszych wyborów do ogrodu, na taras czy balkon. Wszystko za sprawą wyjątkowych właściwości samego materiału, który dodatkowo zabezpieczany jest powłokami antykorozyjnymi. Oznacza to, że meble ogrodowe z aluminium od Cloveris są odporne na działanie wody, toteż mogą stać przy basenach i nie są im straszne ulewy. Tego typu meble dobrze znoszą również silne promieniowanie UV. Nie tracą koloru i nie ścierają się, dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w zewnętrznych aranżacjach.

Wygoda użytkowania mebli z aluminium przejawia się także w prostocie ich czyszczenia. Utrzymanie takiego zestawu nie wymaga dużego nakładu pracy oraz odbywa się przy użyciu minimalnej ilości łatwo dostępnych środków. 

 

Konserwacja mebli z aluminium krok po kroku

Podstawą konserwacji mebli z aluminium jest ich czyszczenie. Można oczywiście znaleźć odpowiednie środki, dedykowane tego typu zestawom, ale równie dobrze sprawdza się wilgotna ściereczka. W przypadku większych zabrudzeń warto użyć mieszanki wody z octem lub łagodnego detergentu – np. mydła czy płynu do naczyń. Ważne jest, by nie używać myjek ciśnieniowych, ostrych gąbek oraz popularnych druciaków, które mogą zedrzeć lub uszkodzić powłokę. Kolejnym krokiem jest dokładne osuszenie, zwłaszcza w zagięciach. Zdarza się, że są one niedopracowane, a przez to skłonne do korodowania. Osuszenie chroni więc przed powstawaniem rdzy.

 

Czytaj również: Spełniamy marzenia. Najlepsze domki ogrodowe dla dzieci

 

Po oczyszczeniu z zabrudzeń należy sprawdzić, czy meble nie są wyszczerbione. Drobne zadrapania można przetrzeć mleczkiem. Następnym etapem konserwacji jest zabezpieczenie wyposażenia. Służą do tego specjalne pokrowce lub folie, które szczególnie polecane są w okresie zimowym. Jeśli dysponujemy garażem, bądź inną przestrzenią do przechowywania, aluminiowe meble warto schować, gdy nie są w użyciu. Jeśli odpowiednio zadbasz o swój ogrodowy zestaw mebli, z pewnością posłuży Ci przez wiele lat!

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Akwarium w domu Liczba postów: 16 Grupa: Nasze zwier... Ja miałam kiedyś duże akwarium i szczerze, nie zdecydowałabym się na nie ponownie. Za dużo z nim roboty.
  • Wyjazdy - z psami czy bez Liczba postów: 45 Grupa: Nasze zwier... Mój pies jest tak do mnie przywiązany, że nie ma możliwości zostawić go na dłużej jak dzień. Wie, że zawsze śpi koło naszego łóżka, pozbawiony tej możliwości za...
  • Jaki powinien być podjazd? Liczba postów: 40 Grupa: Ogród i dzi... Myślę, że bardzo dobrym materiałem na wykonanie podjazdu jest kostka brukowa. Ja zamówiłem kostkę marki Vestone od firmy www.budwegplus.pl. Materiał charakteryz...
  • Siatki ogrodzeniowe Liczba postów: 11 Grupa: Ogród i dzi... Ja niedawno użyłem siatki ślimakowej do ogrodzenia ogródka. Siatkę ze stali nierdzewnej zamówiłem od firmy www.rozamet.pl. Ogrodzenie wyróżnia się wysoką wytrzy...
  • Plac zabaw Liczba postów: 59 Grupa: Zagospodaro... Polecam fajną stronę z akcesoriami na plac zabaw odwiedź nas http://www.domki-zylajek.pl/pl/ Cenowo wychodzi nie najgorzej , wybór całkiem spory, a i dostawa me...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 251

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >