Kupno mieszkania: Mieszkania, na które stać młode małżeństwa i singli

Kupno mieszkania: Mieszkania, na które stać młode małżeństwa i singli

Rozhulany rynek nieruchomości dostał lekcję pokory. Ceny mieszkań spadają, chętnych na wydanie wygórowanych kwot za metr kwadratowy ubywa. Dla deweloperów oznacza to, że mają dwa wyjścia: albo wstrzymają sprzedaż mieszkań i będą czekać na lepsze czasy, albo będą bardziej elastyczni i przystosują się do nowych warunków. Warszawski deweloper Włodarzewska SA wybrał drugą możliwość. Czytaj dalej

Wynająć czy kupić?
Ceny za wynajem mieszkań w Warszawie rosną. Przyczyn tego należy doszukiwać się w mniejszym popycie na kupno własnego mieszkania. Ceny, które obowiązywały przez kilka ostatnich lat w stolicy, to nie lada wyzwanie dla osób młodych. Niewielu mogło sobie pozwolić na wydanie ponad 10 000 zł za m2 na Ochocie lub jeszcze wyższe ceny w samym centrum Warszawy. Jednak także tańsza Białołęka czy Piaseczno przekroczyły w zeszłym roku możliwości finansowe wielu Polaków. Rok 2009 przyniósł długo oczekiwane zmiany na rynku nieruchomości.

Ceny od 5350 zł na Tarchominie, czy 4066 zł za metr kwadratowy w Brwinowie to dla wielu młodych ludzi jedyna szansa na własne mieszkanie. Takie ceny oferuje warszawski deweloper Włodarzewska SA. Młode małżeństwa mogą dodatkowo skorzystać z programu rządowego „Rodzina na swoim”.

Dostępne również dla singli
Wyżej wymienione mieszkania stanowią również atrakcyjną ofertę dla osób samotnych. Polscy single to osoby młode, ambitne i samodzielne. Zakup własnego mieszkania od zawsze stanowił dla nich duży problem. Jedna pensja musi wystarczyć na wszystkie rachunki, codzienne wydatki, do tego sobotnie wypady, czy weekendowe zakupy. W takich okolicznościach trudno mówić o zaciąganiu kredytu na własne lokum.

Lokalizacja ma znaczenie
Najdroższe lokalizacje w Warszawie to Śródmieście, Mokotów i Ochota. Tutaj za m2 nadal wydamy średnio między 10 – 12 tys. zł. Dla tych, którzy mają mniejszy budżet, stolica przygotowała wiele alternatywnych ofert. Ważnym kryterium pozostaje jednak dobra komunikacja z centrum Warszawy.

Jedną z najpopularniejszych dzielnic pozostaje Białołęka. Włodarzewska SA proponuje klientom mieszkania na osiedlu Słoneczne Przedmieście (Tarchomin), które znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie wiślanych terenów zielonych i składa się z trzech budynków (dwa z nich trzypiętrowe; jeden dwupiętrowy) położonych wzdłuż działki z mieszkaniami o powierzchni od 27 do 110 m2. Mieszkania posiadają balkony, loggie i duże tarasy (do 57m3) – projektant przewidział mieszkania z aneksami kuchennymi jak i z kuchniami zamkniętymi. Mieszkańcy mają również możliwość wykupienia miejsca postojowego w garażu podziemnym.

Druga inwestycja zlokalizowana jest w Brwinowie. Osiedle Sportowa to osiedle mieszkaniowe składające się z sześciu budynków dwu i trzypiętrowych, którego realizację Włodarzewska rozpoczęła na początku bieżącego roku. Budowa pierwszego etapu (164 mieszkań) zakończy się w II kwartale 2010 roku.

Obie inwestycje są korzystne cenowo i spełniają najważniejsze kryterium – bardzo dobre połączenie z centrum stolicy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą płacić osobom trzecim za wynajem i którzy chcą być samodzielni. To również idealna okazja, by zamieszkać wreszcie na swoim.
Źródło: budnet.pl
Autor: Media Forum Sp. z o.o./ bdunet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17359 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 369

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >