Laureaci konkursu DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII

Laureaci konkursu DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII

Fotel ogrodowy, biżuteria, maty sensoryczne wykonane z uszczelek – to tylko niektóre z finałowych prac, przygotowanych w ramach konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII” zorganizowanego przez firmę AIB i Wydział Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z wyrobów AIB, które na co dzień uszczelniają i izolują, powstały innowacyjne projekty, prezentujące nowatorskie podejście do sposobów wykorzystania uszczelek. Zwycięzców konkursu ogłoszono 27 września 2018 roku, podczas jubileuszu 25-lecia AIB w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle. Czytaj dalej

 

W lutym bieżącego roku firma AIB – producent wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych – nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczelnia zorganizowała konkurs „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”, dedykowany studentom Wydziału Wzornictwa, którego mecenasem została marka AIB. Zadaniem było zaprojektowanie nowej formy, np. przedmiotu sztuki użytkowej, z wykorzystaniem wybranych materiałów dostępnych w ofercie AIB, przygotowanie projektu z zakresu designu lub wynalezienie nowego zastosowania dla produktów i technologii marki.


laureaci konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”


Studenci wykazali się dużą kreatywnością – efekt ich twórczości to oryginalne prace o niekonwencjonalnym wzornictwie i wyszukane pomysły na użycie produktów. Niemal we wszystkich projektach uszczelki stały się widocznym elementem designu. W ramach konkursu przygotowano m.in. fotel ogrodowy nawiązujący do wieloletniej tradycji wiklinowych koszy plażowych, funkcjonalny projekt biurka do pracy z komputerem, kolekcję minimalistycznej i nowoczesnej biżuterii, maty sensoryczne do ćwiczeń rehabilitacyjnych, sensomotorycznych i masażu stóp, torebki damskie oraz propozycję koncepcji marketingowej.


laureaci konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”

 

Czytaj również: Jubileusz firmy AIB – 25 lat „Chemii między nami”!


Spośród wszystkich zgłoszonych projektów jury konkursowe wybrało 10 najlepszych. Wyróżnione prace można było oglądać w głównej sali wystawowej Wydziału Wzornictwa ASP, na wystawie zorganizowanej z okazji jubileuszu tej uczelni. Następnie, po długich obradach, wyłoniono trzech laureatów.


laureaci konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”


Pierwsze miejsce w konkursie „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII” zdobyła Izabella Krawczyk, za projekt „AIB to coś więcej niż uszczelki…”. Autorka wykorzystała elastyczność i termoplastyczność uszczelek AIB, aby przygotować z nich materiał o niezliczonych możliwościach zastosowań i praktycznie dowolnym kształcie. – Uszczelki AIB okazały się bardzo plastycznym materiałem. Zarówno szeroki zakres tworzyw, ogromna różnorodność kolorystyczna, jak i właściwości termoplastyczne uszczelek umożliwiły mi stworzenie rozwiązań, które mogą być użyte w zupełnie innych przestrzeniach niż na co dzień wykorzystywane są produkty AIB – mówi Izabella Krawczyk – Zaprojektowałam biżuterię, podkładki pod napoje, poszetki do męskich marynarek, a możliwość nadawania fantazyjnych kształtów oraz piękny abażur materiału, pozwoliły na zabawę światłem i kreowanie oryginalnych lamp, które mogą stać się elementem wyposażenia wnętrz.


laureaci konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”

 

Autorką pracy, która zajęła drugie miejsce jest Aleksandra Gos. Przygotowała ona kolekcję minimalistycznej, nowoczesnej biżuterii, ukazującej ukryte piękno produktów AIB – „KB-10 Jewellery”. Trzecie miejsce przyznano Agnieszce Renes, za projekt „Fotel AR500” – fotel ogrodowy służący do wypoczynku wykonany z uszczelek AIB, nawiązujący do wieloletniej tradycji wiklinowych koszy plażowych.

 

Czytaj również: Relacja z 18. urodzin firmy Newmor Polska


Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali zorganizowanej podczas Jubileuszu 25-lecia AIB w Hotelu Gołębiewski**** w Wiśle. – Uczestnicy „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII” to ludzie pełni pomysłów, z pasją opowiadający o swoich pracach i możliwościach ich dalszego wykorzystania. Cieszę się, że mogliśmy współpracować przy tym innowacyjnym projekcie. Myślę, że kooperacja nauki z biznesem przyniosła bardzo pozytywne efekty – powiedział Maciej Ślączka, Prezes Zarządu AIB. Wraz z Maciejem Ślączką, nagrody dla studentów wręczył prof. Wojciech Wybieralski z Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  


laureaci konkursu „DESIGN LAB. SZTUKA TWORZONA Z CHEMII”


Finałowe prace zostały także zaprezentowane w formie specjalnej wystawy, wzbudzając ogromne zainteresowanie uczestników wydarzenia, w którym – oprócz przedstawicieli Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych – wzięli także udział partnerzy firmy AIB oraz jej pracownicy, przedstawiciele organizacji branżowych, władz samorządowych, a także dziennikarze.

 


2018-10-09
Źródło: REDPEN PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 2138 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...
  • Gdzie po kredyt dla firm? Liczba postów: 71 Grupa: Trudne tema... Ja wam powiem tak że jak sami pójdziecie do banku po kredyt na firmę to nie dadzą wam dobrych warunków. Sam się o tym przekonałem, dopiero jak firma https://ban...
  • Poszukiwania opon Liczba postów: 197 Grupa: Trudne tema... Jeśli już jesteśmy w temacie opon, to wiedzieliście, że działa już usługa mobilnej wulkanizacji. Uszkodziłam oponę i byłam pewna, że będę musiała wezwać lawetę....
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1130 Grupa: Trudne tema... Ja często chodzę do salonu medycyny estetycznej na lasery diodowe i inne zabiegi. Zawsze jestem zadowolona, odprężona i zrelaksowana. Czuję się fantastycznie i...
  • Transport za granicę Liczba postów: 685 Grupa: Trudne tema... No cóż, firm transportowych i przewozowych nie brakuje, wystarczy trochę poszukać.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19147 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 156

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >