Life is on - nowa strategia wykorzystania internetu rzeczy (IoT) oparta na technologiach Operational Intelligence.

Life is on - nowa strategia wykorzystania internetu rzeczy (IoT) oparta na technologiach Operational Intelligence.

Schneider Electric rozwija strategię wykorzystania internetu rzeczy (IoT) opartą na technologiach Operational Intelligence i rozpoczyna współpracę z Industrial Internet Consortium (IIC), której celem jest rozwój i wdrażanie rozwiązań wpisujących się w trend IoT. Czytaj dalej


Nowa strategia jest odpowiedzią na zachodzący obecnie proces transformacji sektora przemysłowego, biznesu i sfery społecznej w wyniku trzech postępujących zjawisk: urbanizacji, cyfryzacji i industrializacji. Strategia Life Is On, jest kontynuacją przyjętej przez Schneider Electric filozofii wykorzystania technologii Operational Intelligence i budowania rozwiązań w oparciu o Internet rzeczy. To podejście ma doprowadzić do zmiany sposobu, w jaki ludzie i przedsiębiorstwa korzystają z energii oraz automatyzują procesy przemysłowe. Strategia ma również ułatwić klientom firmy podejmowanie lepszych decyzji biznesowych, co przełoży się na podniesienie jakości życia. 

 

Strategia Life Is On ma pokazać działania firmy umożliwiające klientom z całego świata wykorzystanie zachodzących zmian. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie Schneider Electric w zakresie technologii operacyjnych (OT), odpowiedzialnych za sterowanie procesami o największym znaczeniu dla współczesnego społeczeństwa i łączenie procesów z technologiami informatycznymi, ma ułatwić nasze życie i umożliwić podejmowanie lepszych decyzji.  

 

Tworzymy technologie zarządzania energią i automatyki, które gwarantują, że wszyscy mogą cieszyć się życiem i nieprzerwanym dostępem do energii. Uważamy, że dostęp do energii jest fundamentalnym prawem każdego człowieka na świecie, dlatego opracowujemy rozwiązania, dzięki którym systemy energetyczne stają się bezpieczniejsze, bardziej niezawodne, efektywne, zrównoważone i lepiej skomunikowane - mówi Jean-Pascal Tricoire, Chairman and CEO, Schneider Electric. 

 

life is on technolofia IoT, innowacje

 

Czytaj również: Inteligentne ogrzewanie dzięki nowej aplikacji Danfoss Link™ App


Finansujemy innowacje umożliwiające wzajemną komunikację między naszymi produktami i systemami w ramach Internetu rzeczy oraz dzięki tworzonemu przez nas oprogramowaniu, budując bardziej dostępne i lepiej połączone systemy dystrybucji energii. Nasze rozwiązania znajdują zastosowanie w kluczowych segmentach globalnego rynku: budownictwie mieszkaniowym, centrach danych i sieciach informatycznych, energetyce i infrastrukturze oraz przemyśle. Aktywnie pomagamy naszym klientom odnieść sukces w nowej rzeczywistości, przekształcając ich firmy i organizacje w przedsiębiorstwa oparte na lepiej skomunikowanych systemach oraz prowadzonej w czasie rzeczywistym głębokiej analizie operacyjnej - Operational Intelligence – dodaje Jean-Pascal Tricoire.

 

Technologie IoT mają fundamentalne znaczenie w głównych segmentach rynku, na których skupia się Schneider Electric, takich jak gospodarka wodna, przemysł gazowniczy i naftowy, centra przetwarzania danych, górnictwo, usługi komunalne, służba zdrowia, przemysł spożywczy i technologie Smart City, oferując klientom skuteczne metody uzyskania maksymalnej efektywności i zrównoważonego rozwoju. Kluczowym elementem strategii marki Life Is On jest dostarczanie nowych rozwiązań i usług, aby w jeszcze większym stopniu realizować misję Schneider Electric, oraz zapewniać lepszą łączność, zrównoważony rozwój, efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo operacji.

 

Współpraca z partnerami dla rozwoju IoT

Przedstawiciele Schneider Electric zostali wybrani do komitetu zarządzającego organizacji Industrial Internet Consortium (IIC), aby wspierać skuteczniejsze wdrażanie systemów wykorzystujących IoT. Schneider Electric znalazł się w gronie liderów firm takich jak: AT&T, Cisco, General Electric, IBM i Intel, którzy pracują nad rekomendacjami dotyczącymi specyfikacji dla przemysłu mającymi przyspieszyć proces wdrażania przemysłowych technologii IoT na całym świecie. Według prognoz firmy doradczej McKinsey, do 2025 roku wartość rynku rozwiązań opartych na internecie rzeczy ma wzrastać o 10 trylionów dolarów rocznie.

 

Ponadto firma Schneider Electric rozpoczęła współpracę z konsorcjum badawczym Hong Kong University of Science and Technology-Massachusetts Institute of Technology (HKUST-MIT) Research Alliance Consortium, mającą na celu rozwój i wdrażanie rozwiązań opartych na IoT.

 

Czytaj również: Nowe jednostki kanałowe VRF

2015-11-18
Źródło: mondayPR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15782 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 215

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >