Likwidacja szkód w Rozogach

Likwidacja szkód w Rozogach

W środę wieczorem, 20 lipca, nad powiatem szczycieńskim przeszła nawałnica. Wiatr łamał drzewa i zrywał z budynków dachy. Wichura, a właściwie trąba powietrzna, najbardziej dotknęła miejscowość Rozogi w gminie Dźwierzuty i w okoliczne wsie koło Szczytna.

 

Według relacji świadków pozrywane elementy domów krążyły w powietrzu przez około 10 sekund, po drodze rozbijając wszystko, co stanęło im na drodze. W Rozogach uszkodzonych zostało 35 domów, a z 4 wiatr  całkowicie  zerwał dachy.

 

Czytaj również: Mieszkańcy domagają się odszkodowania od Portu Lotniczego Kraków Balice

 

Rzeczoznawcy Concordii najszybciej, jak tylko to było możliwe dotarli do poszkodowanych, by obejrzeć 20 domów, które były ubezpieczone w Concordii. - "Nie tylko obejrzeli zniszczenia, ale już w piątek rano przeprowadzili oględziny i oszacowali szkody" – mówi Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczenia. - Nasi likwidatorzy, by przyspieszyć wypłacanie odszkodowań poszkodowanym pomagali im w wypełnianiu protokołów oraz podpisywali ugody.

 

 

Większość szkód wyrządzonych przez trąbę powietrzną dotyczyła zerwanych dachów, wybitych okien, uszkodzonych elewacji, zniszczonych dachówek. Pracownicy Concordii z likwidacją szkód uporali się w czasie weekendu. - "Dzięki temu mogliśmy zacząć wypłacać zaliczki i większość poszkodowanych w środowej trąbie powietrznej otrzyma już w tym tygodniu wypłaty" – dodaje Piotr Adamczyk.

 

Czytaj również: Budowa domu modelowego w Jankach zbliża się ku końcowi

 

W ubiegłym roku, podczas kolejnych fal powodziowych nawiedzających Polskę, likwidatorzy Concordii również stanęli na wysokości zadania pracując przez wiele dnia o świtu do późnej nocy, by ubezpieczeni mogli szybko otrzymać odszkodowania.

2011-07-27
Źródło: exPress / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17199 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >