Mieszkania w historycznych kamienicach, w atrakcyjnych lokalizacjach miasta.

Mieszkania w historycznych kamienicach, w atrakcyjnych lokalizacjach miasta.

W Polsce cały czas rośnie zainteresowanie historycznymi nieruchomościami. Jeszcze jakiś czas temu wiekowe domy i kamienice popadały w ruinę, obecnie jednak panuje bardzo dobra koniunktura na rynku zabytkowych nieruchomości. Czytaj dalej

 

W 2015 roku padały kolejne rekordy na rynku deweloperskim. Nowe mieszkania sprzedawały się niczym świeże bułeczki, a inwestorzy zacierali ręce, planując kolejne projekty na następny rok. Ożywienie można było odczuć zwłaszcza na rynku nieruchomości z wyższej półki, gdzie deweloperzy święcili największe triumfy. Wydawałoby się, że Polacy upodobali sobie nowe mieszkania oraz luksusowe projekty. Okazuje się jednak, że pośród gąszczu nowego budownictwa świetnie odnajdują się historyczne nieruchomości, którymi zaczynają interesować się klienci biur pośrednictwa.

- Na ten stan rzeczy duży wpływ ma fakt, że zabytkowe nieruchomości, bardzo często są położone w atrakcyjnych lokalizacjach miast. – Tłumaczy Joanna Czupajło - Kubiak, dyrektor wrocławskiego oddziału Emmerson, szybko przywołując przykład takiej nieruchomości – obecnie mamy w ofercie mieszkanie o niesamowitym, historycznym klimacie. Lokal ze względu na powierzchnię 141 mkw. posiada ogromny potencjał, dodatkowo znajduje się w jednej z najpopularniejszych wrocławskich lokalizacji na osiedlu Borek w dzielnicy Krzyki –  dodaje Joanna Czupajło - Kubiak z Emmersona.


C:\Users\emil.chrzanowski\Desktop\Kamienica\kamienica.jpg

 

Czytaj również: Bulwar Staromiejski - miejska rekreacja we Wrocławiu


Takich nieruchomości jest całkiem sporo. Praktycznie w każdym większym mieście możemy znaleźć dobrze zachowaną kamienicę o historycznym klimacie. Zabytkowe mieszkania utrzymane w dobrej kondycji i wystawione na sprzedaż są jednak rzadkością na naszym rynku. Z reguły takie lokale mają już wieloletnich właścicieli, którzy są bardzo przywiązani do swoich czterech kątów i ani myślą się z nimi rozstawać. Z drugiej strony, z roku na rok rośnie liczba entuzjastów, którzy chcą zamieszkać w takich mieszkaniach, a wartość zabytkowej cegły cenią wyżej od żelbetowych płyt.

Popyt na takie mieszkania skłonił inwestorów do podjęcia działań na rynku zabytkowych nieruchomości. Na wyróżnienie zasługuje inicjatywa spółki Magmillon, która ruszyła z projektem ,,Warszawskie Kamienice”. Projekt ten ma na celu nabywanie kamienic w atrakcyjnych lokalizacjach oraz gruntowną ich renowację. Inwestor niedawno ruszył z inwestycją na warszawskiej Pradze Północ z zabytkową kamienicą przy ul. Brzeskiej 18.


C:\Users\emil.chrzanowski\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\brzeska.jpg


- Kamienica przy ulicy Brzeskiej 18 zostanie starannie odrestaurowana zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Położyliśmy szczególny nacisk na odtworzenie pierwotnego, późno secesyjnego stylu kamienicy. W ręce przyszłych mieszkańców zostaną oddane 54 mieszkania o powierzchni od 24 do 130 mkw. - opisuje Kuba Karliński z firmy Magmillon, twórca projektu -  Warszawskie Kamienice.

Takich projektów z pewnością w przyszłości powinno przybywać. Zabytkowe nieruchomości, oprócz wartości historycznej posiadają jeszcze atut lokalizacyjny, który jest jednym z kluczowych argumentów przy wyborze mieszkań.

 


Czytaj również: Gorąco Polecam Nowakowski w nowym budynku Łużycka Plus w Gdyni.

Źródło: Emmerson / budnet.pl
Autor: Emil Chrzanowski
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18054 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 379

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >