Mieszkanie dla studeta

Mieszkanie dla studeta

Okres przedwakacyjny dla wielu rodziców oznacza wzmożone zainteresowanie nieruchomościami. Przyszli studenci powoli wybierają nie tylko kierunki studiów, ale i miasto, w którym chcą spędzić najbliższe lata. Wielu rodziców jeszcze przed wakacjami chce dokonać zakupu mieszkania w najlepszej dla ich dziecka lokalizacji. Czytaj dalej

 

Zakup lokalu to dla rodziców przede wszystkim inwestycja na najbliższe lata. W przypadku zakupu gotówką zyski będą natychmiastowe. Jeśli jednak rodzice zdecydują się na kredyt, to choć spłata może być dokuczliwa, w perspektywie czasowej okazuje się bardziej opłacalna niż wydatki na wynajem pokoju. Przez pięć lat studiów koszt takiego wynajmu wynosi średnio około 40-50 tys. zł, czyli w przypadku, np. kawalerki, to niemal jedna trzecia jej wartości.


Już nie kawalerki


Jednym z ostatnich trendów, który zauważają deweloperzy, jest zakup lokali dwu-, i trzypokojowych. – Zainwestowanie większej sumy w nieruchomość powoduje, że jej zwrot jest szybszy. Rodzice, którzy kupują mieszkania o metrażu do 75 mkw., mogą pozostałe jeden lub dwa pokoje dodatkowo wynająć, dzięki czemu lokal sam na siebie „pracuje” – mówi Tomasz Wnuk, dyrektor generalny spółki Łacina Dom realizującej inwestycję Malta Fountain na poznańskich Ratajach. Jak zaznacza, dotychczas najczęstszym wyborem rodziców, którzy decydowali się na zakup mieszkania dla dziecka, były kawalerki. Jednak coraz częściej wybiera się większe mieszkania.

 

Czytaj również: Dopłata 10% lub 15% wartości mieszkania? Tak, pod warunkiem, że będzie nowe


Przedwakacyjna ofensywa


Wielu rodziców wraz z zakończeniem matur zaczyna poszukiwać lokali na osiedlach leżących w najbliższej okolicy ośrodków akademickich. Poznańscy deweloperzy mają wiele zapytań przede wszystkim od mieszkańców Wielkopolski, ale także województw ościennych, m.in. lubuskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodnio-pomorskiego. Poszukiwania trwają z reguły do końca czerwca, a po ogłoszeniu wyników matur rodzice finalizują transakcję. Okres wakacji służy z reguły wykończeniu mieszkania tak, aby do końca września można było je w pełni urządzić i móc zamieszkać.


W samym Poznaniu uwagę przykuwają głównie te lokalizacje, które znajdują się blisko ośrodków akademickich. W przypadku Politechniki Poznańskiej najlepiej wybrać Rataje, m.in. os. Polankę, na której powstał szereg nowych nieruchomości. Decydując się na Kampus Morasko czy Uniwersytet Przyrodniczy warto zwrócić uwagę na inwestycje zlokalizowane na Piątkowie, z kolei Grunwald to dogodna dzielnica dla studentów Uniwersytetu Medycznego. 

 

Czytaj również: Gdzie szukać mieszkania?

 

 

Źródło: missionpr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17344 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >