Nowe inwestycje w Alejach Jerozolimskich

Nowe inwestycje w Alejach Jerozolimskich

Zachodnia część Alei Jerozolimskich oferuje obecnie niewiele ponad 10 tys. m. kw. wolnej powierzchni biurowej co daje niższy niż warszawska średnia wskaźnik pustostanów.

Już niedługo okolice Dworca Zachodniego i Węzła Łopuszańska mogą stać się jeszcze bardziej atrakcyjną biznesowo lokalizacją... szczególnie dla realizowanych już w tym rejonie inwestycji.

Wiedząc, jak częstą praktyką są opóźnienia w tego typu wielkich inwestycjach, warto przyjrzeć się firmie, która będzie głównym wykonawcą robót. W tym wypadku, długoletnie doświadczenie firmy, która wygrała przetarg- koncernu STRABAG SE gwarantować może, że prace wykonane zostaną naprawdę fachowo. Koncern istnieje na rynku budowlanym już ponad 170 lat i prowadzi swoją działalność niemal na całym świecie. W Polsce, działa od 1985. Takie doświadczenie gwarantuje, że prace zakończą się w ustalonym terminie. Również wykonany przez STRABAG i oddany przed terminem ostatni wiadukt w Alejach Jerozolimskich przy skrzyżowaniu z ulicą Popularną napawa optymizmem zarówno co do terminowości jak i jakości prac.

Podstawową i najważniejszą zaletą inwestycji będzie rozładowanie ruchu i jego upłynnienie. Skorzystają przede wszystkim mieszkańcy dzielnic: Bemowo, Włochy i Ursus. Dodatkowo, skrzyżowanie zapewni łatwiejszy przejazd kierowcom jadącym z Pruszkowa, Ożarowa Mazowieckiego.. Po zrealizowaniu Trasy Salomea-Wolica (która stanowić będzie łącznik pomiędzy drogami ekspresowymi S7, S8 i Południową Obwodnicą Warszawy S2, a miejskim układem komunikacyjnym Warszawy) i połączenia z węzłem Opacz od węzła Łopuszańska, Aleje Jerozolimskie będą podstawowym ciągiem wylotowym z miasta w kierunku południowym na Kraków i Katowice. Oprócz oczywistych korzyści transportowych, budowa węzła wpłynie również pozytywnie na najbliższe otoczenie inwestycji, szczególnie przez pryzmat biznesowy i logistyczny. Rozbudowa skrzyżowania związana będzie z kompleksową przebudową chodników, wyznaczeniem ścieżek rowerowych; ustawione zostaną nowe przystanki autobusowe.

Jedną z realizowanych właśnie w niedalekim sąsiedztwie węzła Łopuszańska inwestycji, która ma szansę wyjątkowo skorzystać na przebudowie węzła, jest Libra Business Centre. To realizowany przez Mermaid Properties biurowiec klasy A znajdujący się w pierwszej linii zabudowy Alei Jerozolimskich. Kompleks składający się z dwóch budynków w drugiej połowie 2011 roku oferować będzie ponad 10 tys m. kw w pierwszej fazie. Libra Business Centre dostarczy łącznie blisko 26 tys. m. kw. nowoczesnej powierzchni biurowej w Alejach Jerozolimskich.

-Jesteśmy przekonani o sukcesie realizowanego przez nas projektu – Libra Business Centre. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy udało nam się podpisać umowy na ponad 60% powierzchni oferowanej w pierwszym z dwóch budynków. Już dziś największą zaletą budynku jest jego lokalizacja. Poza znakomitym sąsiedztwem wielu międzynarodowych koncernów Libra BC korzysta z unikalnego dostępu do prawie wszystkich środków komunikacji dostępnych w Warszawie. Bezpośrednie sąsiedztwo przystanku kolejki WKD zapewnia dojazd do ścisłego centrum miasta (stacji Warszawa Śródmieście) w 10 minut. To także dogodne rozwiązanie dla mieszkających w Podkowie Leśnej, Pruszkowie, czy w Michałowicach. Budowa węzła Łopuszańska wpłynie niewątpliwie na lepszą komunikację okolic z Centrum, szczególnie dla podróżujących autem, a także umożliwi korzystny wylot na południe Polski – m. in. do Katowic czy Krakowa. To kolejny krok do poprawienia już dziś znakomitej lokalizacji dla biurowców w Alejach Jerozolimskich. Co szczególnie ważne dla naszej inwestycji - prace planowane czy już wykonywane w rejonie Alej Jerozolimskich zostaną zakończone przed oddaniem budynków Libra BC, dzięki czemu nasi klienci nie odczują jakichkolwiek niedogodności a będą mogli skorzystać z nowych lepszych rozwiązań komunikacyjnych. Coraz więcej klientów planując zmianę swojej siedziby – zwłaszcza ci wspierani agentami- ocenia nie tylko warunki oferowane przez właściciela budynku a również potencjał okolicy i plany rozwoju infrastruktury. Są miejsca na biurowej mapie stolicy , które już dziś są trudne komunikacyjnie staramy się ich unikać. Lokalizacja jak Aleje Jerozolimskie jest atrakcyjna już dziś co obserwujemy po liczbie zainteresowanych najemców a w ciągu najbliższych 2-3 lat kiedy zostaną ukończone wszystkie planowane inwestycje może być tylko lepiej.- mówi Artur Cieciera, dyrektor projektu Libra Business Centre z Mermaid Properties.Źródło: Kostrzewa PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15859 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >