Nowe wózki firmy STILL - wąsko-korytarzowe podnośniki

Nowe wózki firmy STILL - wąsko-korytarzowe podnośniki

Firma STILL wprowadziła do swojej oferty nową serię wózków GX-X i GX-Q. Wąsko-korytarzowe podnośniki sięgają aż do 8,6 m, a ich maksymalny udźwig wynosi 1350 kg.


Wyżej w wąskich korytarzach


Seria GX jest przewidziana do składowania i zdejmowania ładunków w magazynach wąsko-korytarzowych. Znajduje zastosowanie w handlu, logistyce i zakładach produkcyjnych.
Stanowisko operatora jest usytuowane na dole, dlatego GX są ekonomiczną alternatywą dla wózków z platformą podnoszoną wraz z operatorem.

Seria GX jest zasilana prądem trójfazowym o napięciu 48 woltów. Pojazdy są wyposażone w widły obrotowo-przesuwne (GX-X), teleskopowe (GX-Q) lub opcjonalnie widły obrotowo-przesuwne z dodatkowym zakresem podnoszenia. Modułowa koncepcja nowej serii wózków STILL GX pozwala na indywidualne dostosowanie osiągów i wymiarów do potrzeb klienta.

Maszt i kabina przyjazne dla operatora

W ofercie dostępne są maszty teleskopowe lub potrójne o wysokości od 2,2 do 4,9 metra. Stabilne profile masztów mają bardzo małe zginanie boczne i przednie oraz drgania zredukowane do minimum. Operator ma zapewnioną bardzo dobrą widoczność przez karetkę na końcówki wideł, dzięki czemu układanie i zdejmowanie ładunku jest szybsze oraz bezpieczniejsze. Stanowisko pracy jest przyjazne dla kierowcy. Nowością w pojazdach tej klasy jest opcjonalna amortyzacja, nie tylko siedzenia lecz całego stanowiska. Zastosowana amortyzacja hydrauliczna redukuje drgania ludzkiego organizmu do minimum. Są one aż o 60% mniejsze od maksymalnej wartości dopuszczalnej. Komfortowe siedzenie z podparciem w części lędźwiowej i regulowanym oparciem można dopasować odpowiednio do wysokości oraz wagi operatora.
Tak przygotowane stanowisko pracy zapobiega chorobom układu kostno-szkieletowego i jeszcze lepiej chroni plecy oraz kręgosłup.

– Obsługa wózka jest logiczna i intuicyjna: wyświetlacz LCD o wysokim kontraście umożliwia łatwy odczyt, a joystick idealnie układa się w dłoni operatora – wyjaśnia Marcin Nazaruk, doradca handlowy z firmy STILL – Wszystkie funkcje hydrauliczne można obsłużyć jedną ręką, a przedramię leży wtedy wygodnie na tapicerowanym podłokietniku. Wygodne położenie dłoni zwiększa precyzję i bezpieczeństwo podnoszenia, opuszczania oraz obracania wideł. Zadbano również o stopy: zestaw sterowniczy zawiera pedał jezdny, hamulec oraz duży nożny wyłącznik bezpieczeństwa służący do aktywacji pojazdu.

Bateria do wyboru


Pojemność akumulatorów można dobrać pod indywidualne zapotrzebowanie. W zależności od szerokości podwozia (1,12 m lub 1,25 m) dostępnych jest sześć akumulatorów o różnej pojemności. Wymiana akumulatora może być szybsza i bezpieczniejsza dzięki możliwości bocznej wymiany za pomocą przenośnika rolkowego oraz stojaka – nie ma w tym przypadku konieczności używania dźwigu.

Wydajność i zwrotność

W nowych pojazdach STILL serii GX wykorzystano koncepcję OPTISPEED, która umożliwia automatyczną regulację wszystkich prędkości w zależności od obciążenia i wysokości podnoszenia. Oznacza to zwiększenie ekonomiki oraz bezpieczeństwa jazdy. Wśród wózków z dolnym stanowiskiem operatora, seria GX oferuje największą wydajność przeładunkową. Pojazd osiąga prędkość 10,5 km/h.
Modele GX L1 o długości 2,935 m są najkrótsze i najbardziej zwrotne spośród wszystkich wózków regałowych na rynku. Mały promień skrętu umożliwia lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej (szerokość manewru wynosi zaledwie 3,202 m).

Z myślą o intensywnej eksploatacji

Elektryczny układ sterowania wózków GX jest zabezpieczony przed awarią poprzez zastosowanie podwójnego procesora. Wszystkie podzespoły są łatwo dostępne dla obsługi serwisowej. Istnieje możliwość złożenia siedzenia operatora. Osłony na koła są stabilne i chronią przed nagłymi uderzeniami, które mogą się zdarzyć podczas codziennej wzmożonej pracy. STILL proponuje również dodatkowe opcje wyposażenia: MMS – System Zarządzania Przepływem Materiałów, FleetManager, pomoce w pozycjonowaniu, system monitoringu wizualnego oraz instalację do ochrony osób (PSA).
Źródło: inplusPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • dysk SAS Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Posiadacie w swoich firmach dysk SAS? Zastanawiam się, na ile takie urządzenie jest niezbędne?
  • przesuwanie modernizacji Liczba postów: 5 Grupa: Trudne tema... Ja ze swojej strony mogę polecić firmę, która zajmuje się sprzedażą materiałów pomocnych właśnie w spawalnictwie. Firma http://www.nevinox.com.pl/oferta/mater.. .
  • Sposób na zdrowie Liczba postów: 142 Grupa: Trudne tema... sposób na zdrowie? dieta i sport! jeśli nie wypracujemy własnej odporności to żadna szczepionka nawet najlepsza nam jej nie zapewni. Szanujmy swoje ciało i dbaj...
  • Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 392 Grupa: Trudne tema... Tutaj na stronie https://pl.blog.merce.com/sprzedaz-czesc i-samochodowych-w-internecie macie fajnie napisany raport dot. tego, kto najczęściej kupuje części samo...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1343 Grupa: Trudne tema... ja polecam kosmetyki konopne tylko te naturalne o dobrym składzie. Teraz testuję https://konopna-farmacja.com/ niedrogie ceny a jakościowo całkiem ok. Lepiej si...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16569 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >