Nowy obiekt wyprzedażowy w Toruniu

Nowy obiekt wyprzedażowy w Toruniu

Toruń to dynamicznie rozwijająca się aglomeracja, w której m.in. dzięki wsparciu lokalnych władz, systematycznie powstają nowe inwestycje. Już wkrótce miasto wzbogaci się o nowe, ponadregionalne centrum handlowo-usługowe OUTLET TORUŃ, który będzie pierwszym obiektem wyprzedażowym zlokalizowanym w tej części Polski. Czytaj dalej

 

Lokalne władze Torunia chętnie wspierają przedsiębiorców i inwestorów, co skutkuje systematycznym powstawaniem licznych inwestycji komercyjnych: biurowców, hoteli oraz centrów handlowych.   - Cieszy nas fakt, iż od  kilku lat obserwujemy w Toruniu znaczny wzrost zainteresowania inwestorów rynkiem powierzchni handlowych. Miasto jest otwarte na przedsięwzięcia związane z sektorem usług, kulturą, turystyką, w tym z branżą hotelarską i handlowo-usługową – mówi Adam Zakrzewski, Dyrektor Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Torunia.

 

Czytaj również: Nowa strefa wypoczynkowa dla gości hotelu ibis Styles Gdynia Reda


Potencjał powstającego w mieście centrum wyprzedażowego - OUTLETU TORUŃ, doceniają władze miasta, które wspierają projekt i widzą w nim pozytywny impuls do rozwoju gospodarczego.  - Inwestycja firmy Karawela, polegająca na budowie centrum handlowego OUTLET TORUŃ, w istotny sposób wpłynie na rozwój regionu i miasta, przede wszystkim poprzez wygenerowanie nowych miejsc pracy oraz zwiększenie konkurencyjności w tym sektorze usług - komentuje Adam Zakrzewski. - Ponadto charakter tej inwestycji dostosowany jest do potrzeb rynku. Można więc ufać, że w znaczący sposób zaspokoi potrzeby mieszkańców i poprawi poziom ich życia – dodaje Adam Zakrzewski.

 

W pierwszej fazie realizacji projektu, która potrwa około 18 miesięcy, powstanie park handlowy  o powierzchni około 10 tys. mkw. GLA; natomiast druga faza obejmie realizację outletu o powierzchni 8 tys. mkw. najmu. Silne, regionalne centrum wyprzedażowe wzbogacone o park handlowy ze stacją benzynową i restauracją typu drive-through, a także wielkopowierzchniowy sklep z wyposażeniem wnętrz ma szanse przejąć rolę ponadregionalnego lidera handlu.  Ponadto, połączenie centrum wyprzedażowego z parkiem handlowym wywoła wzajemną synergię obu obiektów, dzięki czemu  wzrośnie odwiedzalność każdego z nich.

 

 

Realizacja tak dużego projektu to także korzyści dla mieszkańców regionu o czym jest przekonany  Michał Zaleski, Prezydent Torunia, który mówi: -  Cieszy mnie, iż  w Toruniu powstanie duży obiekt usługowo-handlowy, który stworzy nowe miejsca pracy.  

 

Czytaj również: Restauracja w wieży ciśnień

 

Outlet Toruń ma szansę stać się jednym z ważniejszych pracodawców w mieście, co potwierdza Sebastian Bogusz, członek Zarządu Karawela sp. z o.o. - Cały kompleks OUTLET TORUŃ zapewni zatrudnienie przynajmniej 750 osobom, a także wielu firmom współpracującym i serwisującym obiekt - dodaje S.Bogusz.


Obecnie trwa komercjalizacja OUTLETU TORUŃ, którą prowadzi The Blue Ocean Investment Group (BOIG) firma świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. 

 

Czytaj również: Nowoczesne budownictwo w zabytkowym obiekcie

 

 – Choć projekt OUTLET TORUŃ prezentujemy na rynku od niedawna, to wielu kluczowych najemców już potwierdziło bardzo duże zainteresowanie otwarciem w nim swoich salonów. Dzięki temu pierwsi klienci z województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli zrobić zakupy w outlecie już w 2015 roku – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director, BOIG - myślę, że sieci handlowe doskonale zdają sobie sprawę z potencjału sprzedażowego pięciu dużych miast znajdujących się w zasięgu OUTLETU TORUŃ, stąd tak dobre przyjęcie projektu na rynku – dodaje R. Gadomski.  Choć pierwsze plany zakładały 2016 rok jako realny termin otwarcia, dzięki wspomnianemu zainteresowaniu najemców realizowanym projektem OUTLET TORUŃ zostanie otwarty wcześniej niż zakładał inwestor – już w 2015 roku.

Źródło: boig / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17342 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 174

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >