Nowoczesne budownictwo w zabytkowym obiekcie

Nowoczesne budownictwo w zabytkowym obiekcie

Rakowicka 8 to zabytkowy obiekt, który dzięki gruntownej renowacji, z szykiem i elegancją spełnia najwyższe standardy XXI wieku, wyróżniając się na tle krakowskich nieruchomości komercyjnych i mieszkalnych. Ten zabytkowy budynek, wybudowany w 1911 roku, zachował do dziś wiele oryginalnych elementów. Czytaj dalej

 

Przemyślana i drobiazgowa renowacja tego wybudowanego w 1911 roku obiektu zaowocowała przywróceniem dawnego splendoru wzbogacając go jednocześnie o najwyższej klasy rozwiązania techniczne, w efekcie tworząc prawdziwie inspirującą przestrzeń o charakterze biurowym i mieszkalnym. Staranna renowacja przywrócila klasyczną elewację z licznymi zdobieniami. Balustrady na balkonach zostały odtworzone bazując wiernie na oryginalnym projekcie, za wyjątkiem zwiększonej wysokości będącej wypadkową uwzględnienia współcześnie obowiązujących normbezpieczeństwa. Drzwi zewnętrzne i okna cechuje oryginalny, ozdobny styl, ale również spełniają one wymagania dotyczace komfortu cieplnego i użytkowania. Bogato zdobiony hol wejściowy, urzeka stropem obwiedzionym rozbudowaną, zdobioną fasetą, starannie zakonserwowanymi ceramicznymi okładzinami ścian i podłóg rodem z manufaktury E. Silberbacha, oraz zabytkowymi drzwiami, które także zostały pieczołowicie odnowione. Oryginalne drewniane odrzwia na klatce schodowej urzekają rzeźbionymi motywami kwiatowymi, które doskonale komponują się ze stopniami schodów wyłożonymi oryginalnym lastryko. Z kolei historyczne, secesyjne płytki podłogowe na klatce schodowej, zostały profesjonalnie odrestaurowane, a ich ubytki uzupełniono płytkami nowymi, wytworzonymi na zamówienie przez, wiodącego prym w tej dziedzinie lidera, manufakturę Zahna Fliesen, które idea lnie komponują się z zachowanymi oryginałami. Odnowiona balustrada klatki schodowej z drewnianym pochwytem została miejscami odtworzona za pomocą elementów wykonanych z kutego żelaza będących uzupełnieniem orginalnej konstrukcji. Jest ona złożona z pionowych prętów i dwóch poziomych taśm oraz ażurowej kompozycji o motywach roślinnych – dekoracyjnych esownic oraz plastycznych, stylizowanych liści. Zachowane pomimo wielu dekad zapomnienia o ryginalne piece ceramiczne zostały odnowione i ustawione na pierwszym piętrze w części biurowej budynku.

 

Czytaj również: Ile kosztuje bliźniak w Warszawie?

 


 

14 ekskluzywnych apartamentów, o powierzchni od 39 do 126 metrów, jest dostępnych na 2, 3, 4 oraz 5 piętrze, przy czym dwie najwyższe kondygnacjeprzeznaczone są na 3 luksusowe, dwupoziomowe lokale typu penthouse. Apartamenty dostępne są przez oryginalną, secesyjną klatkę schodową, lub za pomocą windy zainstalowanej współcześnie, lecz bez negatywnej ingerencji w zabytkową tkankę budynku. W apartamentach można znaleźć takie elementy wyposażenia, jakoryginalne, odrestaurowene drzwi z epoki lub okna wykonane zgodnie z pierwowzorami z początku XX wieku. Lokale usługowe na pierwszym piętrze oferują unikalną powierzchnię biurową lub handlową w doskonałej lokalizacji, jaką jest ścisłe centrum miasta. Jak przystało na wysoce pożądaną lokalizację, apartamenty wyremontowano do najwyższego standardu, przy czym nabywcy mogą skorzystać z profesjonalnego doradztwa inwestora i zdecydować się na zamówienie ściśle zindywidualizowanego wykończenia „pod klucz”, co uwolni ich od czasochłonnego i niosącego za sobą wiele dylematów procesu aranżacji, ograniczając go do podjęcia kilku decyzji w towarzystwie kreatywnych projektantów z Pandastudio, pracowni specjalizującej w projektowaniu rewitalizacji obiektów zabytkowych oraz współczesnej architekturze komercyjnej i mieszkalnej klasy premium.

 

Czytaj również: Hotel B&B Wrocław Centrum komfort i przystępna cena


Dostępna na wynajem przestrzeń komercyjna to lokale handlowo-usługowe na parterze oraz powierzchnia biurowa na pierwszym piętrze budynku. Ich rozmiary zawierają się w przedziale od 150 do 300 metrów. Powierzchnia komercyjna może zostać przygotowana indywidualnie pod kątem potrzeb poszczególnych klientów. dotyczy to zarówno standardu wykończenia, jak i rodzaju i specyfikacji dodatkowych instalacji mechanicznych lub teletechnicznych.

 

Czytaj również: Sprzedaż mieszkań na osiedlu Nowe Tysiąclecie rozpoczęta!

 


 

Konstrukcja budynku została w znaczącym stopniu udoskonalona i przerobiona celem zapewnienia długiego i bezproblemowego okresu funkcjonowania. Fundamenty zostały wzmocnione, piwnica pogłębiona, w całym budynku stropy zostały wymienione na nowe o wymaganej odpornościnogniowej, ściany naprawiono oraz wzmocniono a także zamontowano nową konstrukcję więźby stalowej. Budynek wyposażono również w nowoczesną, przestronną windę marki Colorex, zapewniającą przestrzeń dla 8 osób, wyposażoną w imponujące historyzujące lustra. Jej podłogę wyłożono płytkami odpowiadającymi oryginalnym z klatki schodowej. W ten sposób zaprojektowana winda wspaniale komponuje się z wnętrzem budynku oraz innymi elementami secesyjnymi. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej, co jest rozwiązaniem najwydajniejszym i najbardziej ekonomicznym. Powierzchnie wspólne, takie jak hol wejściowy, schody i korytarze są ogrzewane przez grzejniki Zehnder Charleston pasujące stylistyką do charakteru budynku. Powierzchnie usługowe mogą zostać wyposażone w mechaniczną instalację klimatyzacji i wentylacji, w zależności od potrzeb indywidualnych najemców. Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowników w  budynku zapewniono całodobową portiernięmoraz niezawodny system CCTV, dzięki, któremu możliwy będzie monitoring obszarów wspólnych budynku oraz przyległych chodników.

 

Czytaj również: Dobiegła końca budowa pierwszego etapu inwestycji Nowe Ogrody

 Rakowicka 8 jest doskonale położona w ścisłym centrum Krakowa, jedynie 10 minut  spacerem od Starego Miasta. Znajduje się na rogu Ulic Rakowickiej i Kurkowej, w pobliżu największego domu towarowego Krakowa–Galerii Krakowskiej oraz Parku Jana Pawła II. Doskonała lokalizacja w centrum miasta zapewnia rewelacyjną komunikację zarówno za pomocą środków transportu publicznego (liczne przystanki autobusowe oraz dworzec główny położone w odległości 5 minut spacerem) jak i z wykorzystaniem samochodu, dzięki bliskości głównych arterii komunikacyjnych. Lotnisko znajduje się w odległości 25 minut jazdy samochodem.

Źródło: I M M O B I L L O G R O U P / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 19202 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 164

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >