Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator

Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator

Hałas lotniczy, kolejowy czy drogowy? Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator pomaga lepiej zrozumieć jak działają przeszklenia tłumiące hałas.

Nowy symulator hałasu Pilkington Sound Simulator jest animowanym interaktywnym narzędziem dostępnym on-line (w Internecie), które pozwala użytkownikowi usłyszeć symulację wpływu różnych rodzajów szkła na tłumienie hałasu z zewnątrz. Architekci i projektanci mogą po prostu wejść na stronę www.pilkington.pl/programyinarzedzia i wybrać typ hałasu najbardziej zbliżony do hałasu, na który narażony jest projektowany przez nich budynek, np. hałas lotniczy, drogowy lub kolejowy. Symulator hałasu odtworzy wtedy dźwięk, jaki przeniknie z zewnątrz i będzie słyszany przez użytkownika budynku, przy zastosowaniu różnych typów szkła marki Pilkington.

Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej Pilkington Polska, powiedziała, “Pilkington Sound Simulator ułatwia pracę podczas doboru szkła na przeszklenia narażone na duży hałas. Dzięki kilku kliknięciom myszką korzyści wykorzystania szyb dźwiękochłonnych stają się jasne a znalezienie odpowiedniego produktu redukującego niepożądany hałas jest bardzo proste.”
Źródła hałasu takie jak kolej, dyskoteka lub niespokojni sąsiedzi, mogą doprowadzić osoby na nie narażone do doświadczenia niepokoju, irytacji, stresu a nawet choroby. Szkło i okna odgrywają ważną rolę w tłumieniu hałasu. Szkło redukujące hałas, takie jak Pilkington Optiphon™, może skutecznie przyczynić się także do zapewnienia akustycznego komfortu w szpitalach i szkołach.

Pilkington Optiphon™ jest wysokoefektywnym szkłem dźwiękochłonnym, które pomaga architektom i projektantom na lepszą redukcję hałasu, bez konieczności stosowania bardzo grubych tafli szkła. Szkło Pilkington Optiphon™ korzysta z technologii opartej na zastosowaniu warstw specjalnej folii PVB (polyvinyl butyral) pomiędzy taflami szkła, a ich konfiguracja dobierana jest w zależności od potrzeb danego projektu.

Pilkington Sound Simulator jest narzędziem, które wprawdzie nie jest w stanie odwzorować specyficznych warunków, z jakimi musi uporać się projektant, ale daje wskazówki dotyczące korzyści stosowania szyb, których zadaniem jest tłumienie hałasu.

 

 

Źródło: Pilkington Polska / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17193 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >