Ogrodzenia – lista artykułów

Jakie ogrodzenia domu Polacy wybierali najczęściej w 2020 r.

Oferta rynkowa ogrodzeń z różnych materiałów jest niezwykle bogata. Jakie wzory okazały się najbardziej popularne spośród szerokiego wachlarza możliwości? Rok 2020 potwierdził, że klasyka i prostota nigdy nie wychodzą z mody. Przedstawiamy 5 najlepiej sprzedających się modeli mijającego sezonu.

Ogrodzenie, które wytrzyma lata - co wybrać?

Posiadanie własnego domu zapewnia komfort, ale wiąże się też z obowiązkami. W okresie lata i jesieni właściciele posesji mają pełne ręce roboty. Trzeba regularnie dbać o rośliny w ogrodzie, odnowić deski na tarasie czy naprawić ewentualne uszkodzenia, które wystąpiły na dachu lub elewacji. Czy na liście rzeczy do zrobienia wokół domu musi pojawić się także konserwacja ogrodzenia? Możemy tego uniknąć, jeśli wybierzemy takie, które będzie fabrycznie odpowiednio zabezpieczone.

Tradycyjny polski dom - jaki rodzaj ogrodzenia frontowego będzie najlepszym wyborem?

Klasyczne ogrodzenia są najbardziej uniwersalne – pasują zarówno do tradycyjnego budownictwa, jak i nowoczesnej architektury.Prezentowany w artykule model ogrodzenia dodaje dobrze znanemu rozwiązaniu nieco świeżości. Typowe ogrodzenie z metalowych, pionowych profili wzbogacono oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Dom od frontu - jak zaprojektować elegancką i komfortową strefę wejściową?

W myśl zasady „jak cię widzą, tak cię piszą” większość właścicieli domów stara się, aby widoczna z ulicy część posesji prezentowała się możliwie najpiękniej. Nie zapominajmy jednak, że strefa frontowa pełni nie tylko funkcję reprezentacyjną. Trasę między furtką a drzwiami wejściowymi będziemy pokonywali każdego dnia i wszelkie, nawet pozornie niewielkie niedogodności z czasem mogą stać się naprawdę uciążliwe. Na co zatem zwrócić uwagę, planując zagospodarowanie tej przestrzeni?

Jak dopasować kolor ogrodzenia do elewacji i nawierzchni wokół domu?

Ogrodzenie to pierwszy element, jaki widzimy zbliżając się do posesji. Jego wygląd jest niezmiernie ważny, a jeden z aspektów wpływających na odbiór całości to kolor. Zapytaliśmy eksperta, czym kierować się przy jego wyborze, jakie barwy są obecnie modne i ile kosztuje kolor na specjalne zamówienie.

Rodzaje płotów do ogrodu - jaki wybrać?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego prędzej czy później stanie przed wyborem odpowiedniego ogrodzenia do swojej posesji. Obok funkcji ochronnych ma ono także bardzo duże znaczenie estetyczne. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby jego materiał i design współgrał z wystrojem domu i ogrodu. Podpowiadamy, jaki rodzaj płotu wybrać.

Siatka wygrodzeniowa polipropylenowa – niezawodność na miarę XXI w.

Tworzywa sztuczne i technologia produkcji oferują nam obecnie wiele wspaniałych możliwości. Coś, co kilka lat temu było niedostępne lub drogie, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Doskonałym przykładem są m.in. siatki wygrodzeniowe z polipropylenu. Posiadają one szereg zastosowań, dzięki którym realizację zadań przemysłowych stają się o wiele prostsze i bezpieczniejsze.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

Jednym z podstawowych działań jakie musimy wykonać przed przystąpieniem do rozpoczęcia budowy jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Poza koniecznością spełnienia wymogów prawnych, dzięki ogrodzeniu terenu zabezpieczamy swoje materiały, pracujących na naszym terenie ludzi oraz sam teren przed wtargnięciem niepowołanych osób. Na tak wczesnym etapie inwestorzy rzadko decydują się na postawienie ogrodzenia docelowego a co za tym idzie znacznego nadwyrężenia budżetu.

Jak ogrodzić posesję, po której biegają psy?

Proste, klasyczne rozwiązania nie wychodzą z mody. Ogrodzenie z metalowych, pionowych profili o regularnym układzie jest opcją doskonale znaną i często wybieraną. Nie tylko urzeka minimalistycznym designem, ale też dzięki odpowiedniemu układowi elementów zapewnia bezpieczną przestrzeń dla dzieci i czworonogów.

Jak dopasować ogrodzenie do estetyki domu i posesji?

Nowoczesny minimalizm, uniwersalna klasyka czy ekskluzywny, rezydencjonalny charakter? Wybierając materiał na ogrodzenie, najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na tym, jak powinny wyglądać przęsła, brama czy furtka. Nie zapominajmy jednak, że bardzo ważną rolę odgrywają również słupki, na których będą zamocowane. Ten z pozoru niewielki element może całkowicie odmienić wygląd całości. Zobacz, jak zupełnie inaczej to samo przęsło prezentuje się w różnym towarzystwie.


Stron: 32 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16315 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 135

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >