Ogrodzenia – lista artykułów

Bezpieczne ogrodzenie placówki, w której przebywają dzieci

Priorytetową kwestią przy organizacji przestrzeni wokół szkoły jest bezpieczeństwo. Przepisy regulują m.in. jak powinno wyglądać ogrodzenie. O roli parkanu w przestrzeni, w której przebywają dzieci, na przykładzie realizacji wokół placówki edukacyjnej w Bielanach Wrocławskich opowiada ekspert firmy Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe.

Wiosenne naprawy i konserwacja ogrodzenia posesji - poradnik

Ogrodzenie to niezwykle istotny element posesji – wyznacza strefę prywatną, chroni przed dostępem niepowołanych osób i stanowi estetyczne zwieńczenie architektury domu. Dlatego tak istotne jest regularne kontrolowanie jego stanu, a w razie konieczności naprawa czy wymiana pojedynczych elementów lub w skrajnych przypadkach - całości.

Furtka i brama z napędem na małej działce – jakie rozwiązania wybrać?

Zagospodarowanie małej działki może wydawać się sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem dobrze przemyśleć koncepcję przestrzenną i wykazać się sprytem w poszukiwaniu kompaktowych rozwiązań, które nie będą zajmowały dużo miejsca. Liczy się każdy detal. Szczególnie starannie należy zaprojektować wjazd na posesję i pomyśleć nad możliwą opcją jego zautomatyzowania, aby korzystanie z bramy było komfortowe. Co sprawdzi się najlepiej? Jakie napędy do bram wybrać?

Jaki płot panelowy wybrać — drewniany czy metalowy?

Płot panelowy to popularna forma grodzenia posesji. Jest bardziej wytrzymałą i efektowną alternatywą klasycznej siatki. Składa się z gotowych metalowych lub drewnianych paneli, które mocuje się do wbitych w ziemię słupów. Czasami stosuje się także betonową podmurówkę. Podpowiadamy, czy lepiej wybrać płot panelowy metalowy, czy drewniany.

Kupno ogrodzenia z usługą montażu - dlaczego warto skorzystać z kompleksowego zakupu?

Wybierając ogrodzenie, oprócz dopasowania jego designu i sprawdzenia jakości wykonania, powinniśmy zadbać o profesjonalny montaż. Tylko wtedy będziemy pewni, że przegroda posłuży nam przez długie lata.

Jak technologią smart można zwiększyć bezpieczeństwo wokół domu?

Systemy określane jako inteligentne kojarzone są z nowoczesnością i komfortem. Zastosowane w przydomowej przestrzeni nie tylko ułatwią codzienne funkcjonowanie, ale mogą znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. A świadomość, że zarówno będąc w domu, jak i przebywając poza nim, możemy mieć wszystko pod kontrolą, jest bezcenna.

Mocne i dobre ogrodzenie dla komisu samochodowego – co wybrać?

Prowadząc komis samochodowy należy zadbać o właściwe zabezpieczenie mienia. Sprowadzone samochody powinny znajdować się przynajmniej częściowo pod zadaszeniem, ale istotne znaczenie ma także mocne i dobre ogrodzenie. Na jakie warto się zdecydować? Z czego powinno być wykonane i jakie są możliwości? Tego dowiecie się z naszego krótkiego poradnika.

Ogrodzenie, które harmonijnie wpasuje się w architekturę nowoczesną i tradycyjną

Nowoczesne ogrodzenie to ogrodzenie modułowe. Prostota wykonania i szybkość realizacji łączą się w nich z bogatą kolorystyką i różnymi formami wykończenia powierzchni. Również tanie ogrodzenie może być wyrazem dobrego smaku.

Kiedy najlepiej zaplanować budowę ogrodzenia posesji?

Można powiedzieć, że późną jesienią większość placów budowy zapada w zimowy sen. Nie musi to jednak oznaczać, że nic się wówczas nie dzieje. Jeśli na wiosnę planujemy montaż ogrodzenia posesji, już teraz możemy spokojnie zaplanować całą inwestycję – określić swoje potrzeby, zapoznać się z aktualnymi trendami, wybrać rodzaj i kolor ogrodzenia, wyznaczyć jego rozmiary oraz złożyć zamówienie.

Jak zabezpieczyć metalowe ogrodzenie na zimę?

Dla wielu osób zabezpieczenie posesji okalającej dom lub budynek letniskowy ma ogromne znaczenie. Chodzi nie tylko o odpowiednie zabezpieczenie drzew czy roślin, ale także o właściwe zabezpieczenie ogrodzenia na czas jesienno-zimowy.


Stron: 35 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >