Ogrodzenia – lista artykułów

Tanie i szybkie ogrodzenie działki letniskowej lub terenu przemysłowego

Ogrodzenie posesji nie wszędzie musi mieć reprezentacyjny charakter i być wykonane z ozdobnych, drogich, masywnych przęseł. Są miejsca, w których najważniejsze jest wydzielenie granic działki i zabezpieczenie przed dostępem z zewnątrz. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się panele ogrodzeniowe o lekkiej konstrukcji.

Jaka brama wjazdowa będzie lepszym wyborem - przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Bramom wjazdowym stawia się coraz większe wymagania - muszą być funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i przy tym nie zajmować cennej przestrzeni. Brama wjazdowa nie tylko musi wizualnie pasować do całego ogrodzenia, ale przede wszystkim powinna być niezawodna i wygodna w obsłudze. Jedną z podstawowych decyzji, jakie musimy podjąć przy jej wyborze, jest sposób otwierania. Co wziąć pod uwagę, aby dopasować ją do działki i własnych potrzeb? Przedstawiamy plusy i minusy bramy przesuwnej i dwuskrzydłowej.

Design, rozwiązania i materiały współczesnych ogrodzeń posesji - na co się zdecydować?

Wysokie, niskie, ażurowe lub całkowicie zabudowane, z drewna, metalu, kamieni czy betonu? Jakie ogrodzenie posesji będzie najlepsze? Możliwości jest sporo.

Montaż siatki leśnej - jak to zrobić?

Siatka ogrodzeniowa leśna wykorzystywana jest jako tani sposób ogrodzenia lasu, pola czy budowy. Czynnik ekonomiczny jest tu bardzo istotny. Warto jednak zaznaczyć, że profesjonalne siatki leśne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością oraz zapewniają optymalne wskaźniki ochrony przed dostępem na ogrodzony teren. Wykorzystanie siatki leśnej jako ogrodzenia cieszy się dużą popularnością. Montaż siatki leśnej nie jest skomplikowany. Przed przystąpieniem do montażu należy jednak poznać kilka istotnych zasad.

Nowa propozycja ogrodzenia systemowego - a może pokusić się o gotowe rozwiązanie?

Co roku wiosna przynosi nowości produktowe i to nie tylko w świecie mody. Nowa propozycja ogrodzenia w minimalistycznej prostej formie to system trwały, dopasowany do potrzeb właścicieli posesji i modny. Nowoczesna architektura lubi proste formy i oszczędność wyrazu. Tego typu budynki potrzebują jednak odpowiedniej oprawy - ogrodzenia, które wkomponuje się w ich stylistykę, podkreśli układ elewacji i nie przytłoczy nadmierną ozdobnością. Model Malachit świetnie sprawdzi się nie tylko w towarzystwie modernistycznych brył. Jego minimalizm jest bowiem ponadczasowy.

Ogrodzenie posesji od frontu - gotowe rozwiązania systemowe z blachy o formie żaluzji

Wielu z nas wybierając ogrodzenie swojej posesji kieruje się prywatnymi upodobaniami, stawiając na rozwiązania, które najbardziej wpisują się w osobiste gusta estetyczne. Tymczasem niemniej istotna jest funkcjonalność ogrodzenia, która idzie w parze z atutami wizualnymi.

Gotowe rozwiązanie dla prywatnych posesji i terenów przemysłowych - ogrodzenie systemowe

Ogrodzeniowy System Uniwersalny, który znacznie ułatwia proces grodzenia działki. Stanowi kompletną gamę produktów, pozwalającą skonfigurować dowolne ogrodzenie dopasowane do potrzeb konkretnej posesji. Jeden wzór, kilka kolorów, rozmiarów i sposobów otwierania do wyboru – to metoda na oszczędność czasu i pieniędzy. A jednocześnie gwarancja solidności i trwałości.

Odnawiamy metalowe ogrodzenie - jakie farby antykorozyjne będą w tym pomocne?

Ogrodzenie wokół domu musi spełniać dwie podstawowe funkcje: oddzielać posesję od reszty świata i chronić ją przed wizytami nieproszonych gości. W rzeczywistości jednak jego rola na tym się nie kończy, z powodzeniem może być również elementem dekoracyjnym. Wszystko zależy od rodzaju parkanu, jego stylistyki, a także – aktualnego stanu technicznego. Aby metalowe ogrodze-nie było prawdziwą ozdobą działki i jednocześnie skutecznie pełniło swoje najważniejsze funkcje, trzeba je regularnie konserwować i odświeżać.

Co mówią przepisy prawa na temat ogrodzenia posesji?

Wybór ogrodzenia otaczającego działkę stanowi indywidualną decyzję inwestora podejmowaną zgodnie z estetycznymi i funkcjonalnymi upodobaniami, które przeważnie ogranicza jedynie wyobraźnia i stan posiadanych funduszy. „Przeważnie”, ponieważ są sytuacje, w których budowę ogrodzenia regulują przepisy prawa.

Plac budowy należy zawsze odgrodzić

Praca na budowie jest pracą niezwykle ciężką i wymaga stosownego zabezpieczenia okolicy. Właściciel - w tym przypadku deweloper - musi bardzo starać się o to, żeby wszystko było zrobione zgodnie z wytycznymi i jednocześnie stanowiło bezpieczną przestrzeń zarówno dla pracowników, jak i dla przechodniów. Nie jest to jednak sprawa prosta, bo w tym względzie potrzeba przecież odpowiednich ogrodzeń.


Stron: 30 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15819 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 115

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >