Ogrodzenia – lista artykułów

Jak dopasować kolor ogrodzenia do elewacji i nawierzchni wokół domu?

Ogrodzenie to pierwszy element, jaki widzimy zbliżając się do posesji. Jego wygląd jest niezmiernie ważny, a jeden z aspektów wpływających na odbiór całości to kolor. Zapytaliśmy eksperta, czym kierować się przy jego wyborze, jakie barwy są obecnie modne i ile kosztuje kolor na specjalne zamówienie.

Rodzaje płotów do ogrodu - jaki wybrać?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego prędzej czy później stanie przed wyborem odpowiedniego ogrodzenia do swojej posesji. Obok funkcji ochronnych ma ono także bardzo duże znaczenie estetyczne. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby jego materiał i design współgrał z wystrojem domu i ogrodu. Podpowiadamy, jaki rodzaj płotu wybrać.

Siatka wygrodzeniowa polipropylenowa – niezawodność na miarę XXI w.

Tworzywa sztuczne i technologia produkcji oferują nam obecnie wiele wspaniałych możliwości. Coś, co kilka lat temu było niedostępne lub drogie, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Doskonałym przykładem są m.in. siatki wygrodzeniowe z polipropylenu. Posiadają one szereg zastosowań, dzięki którym realizację zadań przemysłowych stają się o wiele prostsze i bezpieczniejsze.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych

Jednym z podstawowych działań jakie musimy wykonać przed przystąpieniem do rozpoczęcia budowy jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Poza koniecznością spełnienia wymogów prawnych, dzięki ogrodzeniu terenu zabezpieczamy swoje materiały, pracujących na naszym terenie ludzi oraz sam teren przed wtargnięciem niepowołanych osób. Na tak wczesnym etapie inwestorzy rzadko decydują się na postawienie ogrodzenia docelowego a co za tym idzie znacznego nadwyrężenia budżetu.

Jak ogrodzić posesję, po której biegają psy?

Proste, klasyczne rozwiązania nie wychodzą z mody. Ogrodzenie z metalowych, pionowych profili o regularnym układzie jest opcją doskonale znaną i często wybieraną. Nie tylko urzeka minimalistycznym designem, ale też dzięki odpowiedniemu układowi elementów zapewnia bezpieczną przestrzeń dla dzieci i czworonogów.

Jak dopasować ogrodzenie do estetyki domu i posesji?

Nowoczesny minimalizm, uniwersalna klasyka czy ekskluzywny, rezydencjonalny charakter? Wybierając materiał na ogrodzenie, najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na tym, jak powinny wyglądać przęsła, brama czy furtka. Nie zapominajmy jednak, że bardzo ważną rolę odgrywają również słupki, na których będą zamocowane. Ten z pozoru niewielki element może całkowicie odmienić wygląd całości. Zobacz, jak zupełnie inaczej to samo przęsło prezentuje się w różnym towarzystwie.

Jak ogrodzić posesję na pochyłym terenie?

Działka na skarpie lub terenie o znacznym pofałdowaniu wymaga niestandardowego podejścia. Niewielkie nierówności terenu można zniwelować albo „zgubić” odpowiednio wbudowując krawężniki lub podmurówkę. Bardziej kłopotliwa sytuacja pojawia się przy dużych spadkach. Specjalista od ogrodzeń zapewnia jednak, że grodząc taką posesję można osiągnąć bardzo dobry efekt estetyczny, a wybór modeli przęseł i bram wcale nie jest ograniczony. Trzeba po prostu przestrzegać kilku ważnych zasad, a montaż powierzyć doświadczonej ekipie.

Tanie i szybkie ogrodzenie działki letniskowej lub terenu przemysłowego

Ogrodzenie posesji nie wszędzie musi mieć reprezentacyjny charakter i być wykonane z ozdobnych, drogich, masywnych przęseł. Są miejsca, w których najważniejsze jest wydzielenie granic działki i zabezpieczenie przed dostępem z zewnątrz. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się panele ogrodzeniowe o lekkiej konstrukcji.

Jaka brama wjazdowa będzie lepszym wyborem - przesuwna czy dwuskrzydłowa?

Bramom wjazdowym stawia się coraz większe wymagania - muszą być funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne i przy tym nie zajmować cennej przestrzeni. Brama wjazdowa nie tylko musi wizualnie pasować do całego ogrodzenia, ale przede wszystkim powinna być niezawodna i wygodna w obsłudze. Jedną z podstawowych decyzji, jakie musimy podjąć przy jej wyborze, jest sposób otwierania. Co wziąć pod uwagę, aby dopasować ją do działki i własnych potrzeb? Przedstawiamy plusy i minusy bramy przesuwnej i dwuskrzydłowej.

Design, rozwiązania i materiały współczesnych ogrodzeń posesji - na co się zdecydować?

Wysokie, niskie, ażurowe lub całkowicie zabudowane, z drewna, metalu, kamieni czy betonu? Jakie ogrodzenie posesji będzie najlepsze? Możliwości jest sporo.


Stron: 31 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >