Ostrożnie z pożyczką

Ostrożnie z pożyczką

Niestety żyjemy w czasach, w których każdy ma mniejsze lub większe problemy finansowe. Kredyty i pożyczki są powszechnym i nieuchronnym zjawiskiem. Rodzice są świadomi, że ich pociechy już w momencie narodzin mają wypalone piętno kredytu w przyszłości. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ żeby kupić małe mieszkanie przeciętny człowiek musiałby oszczędzać minimum 15 lat. Czytaj dalej

 

 Do tego dochodzą koszty utrzymania całej rodziny. Wiele takich rodzin przestaje sobie powoli z tym radzić, szukają zewsząd pomocy. Wtedy pojawiają się ,,oni”, oferujący super, ekstra pożyczkę na wspaniałych warunkach. Dla tych, którzy decydują się na skorzystanie z tej oferty dopiero  zaczyna się piekło. Bardzo często za niewinnie wyglądającymi ofertami pożyczek stoją osoby z przestępczego półświatka. Gangsterzy powoli tracą zainteresowanie nielegalnym procederem i przekwalifikowują się na nieruchomości. Jest to o tyle dla nich korzystne, że przed sądem bardzo trudno jest udowodnić przestępstwo popełnione w tym zakresie.

 

 

Problem ,,mafii mieszkaniowych”, bo tak zaczyna się o nich mówić, rozrósł się do niewyobrażalnej skali. Już od kilku lat obserwujemy to zjawisko. Jednak dopiero nie dawno proceder ten przybrał tak dużą skalę. To już nie są pojedyncze osoby tylko cały system naczyń połączonych. Zaczyna się z reguły tak jak zawsze. Zadłużona osoba nie ma pieniędzy na spłatę swoich zobowiązań finansowych. Nie ma szans na pożyczkę z banku. Szuka więc zewsząd pomocy. Nagle pojawia się ,,życzliwa osoba” czyli typowy naganiacz, który informuje, że istnieje szansa na pożyczenie pieniędzy.

 

Czytaj również: Zakup mieszkania bez zagrożeń


Zdesperowane osoby godzą się na każde warunki tylko po to, aby dostać upragnione i potrzebna pieniądze. Nie wiedzą, że w ten sposób podpisują ,,pakt”, który najprawdopodobniej pozbawi ich najcenniejszej rzeczy materialnej jaką mają. Bardzo często te osoby nie wiedzą nawet, jakiemu oprocentowaniu podlega ich pożyczka. Czasami nawet nie wiedzą, że ich mieszkanie zostało już w zasadzie sprzedane. Specjalnie podstawieni notariusze korzystają z desperacji lub nieudolności ofiar i celowo zatajają akty notarialne tak, aby biorący pożyczkę dowiedzieli się o tym dopiero później. Wtedy już jest stanowczo za późno.

 

Wierzyciele są bezwzględni i spokojnie czekają na moment, gdy ich klient zacznie mieć problemy ze spłatą pożyczki, której same odsetki czasami sięgają kilkuset złotych dziennie. Wtedy wkraczają i zabierają często cały dorobek życia, zostawiając oszukane i bezsilne w swej niemocy osoby na bruku. Nie przebierają też w środkach. Z reguły u drzwi dłużnika pojawia się kilku rosłych mężczyzn i w niewybredny sposób informują, że to mieszkanie ma już innego właściciela. Jeżeli mieszkaniec nie chce dobrowolnie opuścić lokalu wtedy zaczynają się bezprawne naloty i zastraszenia, które mają wymusić dobrowolną eksmisję.

 

Czytaj również: Coraz mniejsze zainteresowanie zakupem mieszkań

 

Najważniejsze w takim przypadku to nie dać się zastraszyć i nie wyprowadzać się z mieszkania. Osoby, które tak postąpią stracą szanse o mieszkanie zastępcze i wylądują na bruku. Zgodnie z prawem powinna zostać przeprowadzona egzekucja komornicza, która w takich przypadkach może potrwać nawet kilka lat. Zawsze powinno się mieć także telefon lub dyktafon przy sobie w razie gróźb ze strony napastników. Jest to bardzo ważne przy ewentualnej rozprawie sądowej.

 

Ktoś może powiedzieć- tak, ale przecież ci ludzie sami są sobie winni, trzeba było patrzeć co się podpisuje. Niestety wizja straty wszystkiego co się ma zaburza racjonalne myślenie. Często też naganiacze specjalnie wyszukują osoby starsze, bezbronne, które posiadają jeszcze zaufanie do drugiego człowieka i w ten brutalny sposób też ją  odbierają.

Źródło: strefy nieruchomości / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17357 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >