Położono kamień węgielny pod Galerię Malta

Położono kamień węgielny pod Galerię Malta

We wtorek 29 maja br. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę największej inwestycji firmy NEINVER w Polsce – Galerii Malta. Na placu budowy uroczyście podpisano i wmurowano akt erekcyjny, w obecności: przedstawicieli władz Poznania, Kurii Matropolitalnej, partnerów współpracujących przy realizacji obiektu, przyszłych najemców i sąsiadów budowy. Czytaj dalej


NEINVER zainwestuje w Poznaniu 125 mln euro i stworzy 1500 nowych miejsc pracy.

Na zaproszenie firmy NEINVER na ceremonię wmurowania kamienia węgielnego i aktu erekcyjnego pod budowę Galerii Malta przybyli m.in. Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz przedstawiciele głównych instytucji funkcjonujących na poznańskiej Malcie. Obok Prezydenta Grobelnego, swój podpis na akcie erekcyjnym złożyli – przedstawiciele firmy NEINVER: Prezes Zarządu NEINVER Polska Sp. zo.o. Pedro Potocki - Radziwiłł oraz Dyrektor Generalny NEINVER Polska Sp. zo.o. Barbara Topolska i towarzyszący im: Prezes Hochtief Polska Henryk Liszka – reprezentujący generalnego wykonawcę, Ewa i Stanisław Sipińscy i Szymon Wojciechowski – podpisujący dokument w imieniu architektów. Miejsce wmurowania kamienia węgielnego zostało poświęcone przez Delegata Kurii Metropolitalnej  w Poznaniu – ks. Prałata Jana Królaka.

„Chcemy oddać temu wyjątkowemu miastu naszą inwestycję. Chcemy, aby w tym – unikalnym na europejską skalę - miejscu stanęła Galeria, która będzie dla nas powodem do dumy. Dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski – wizytówką nowoczesnej rozrywki i miejscem spędzania niezapomnianych chwil. Dla Malty –atrakcją, która doskonale wpisze się w barwny pejzaż okolicy. Wiążemy z tym miejscem ogromne nadzieje, bo Poznań i Wielkopolska zasługują na nowoczesne centrum rozrywki i wypoczynku.” – powiedziała podczas uroczystości Barbara Topolska, Dyrektor Generalna NEINVER Polska Sp. zo.o.

Galeria Malta jest jedynym centrum handlowo-roztrywkowym w Polsce ulokowanym
w bezpośrednim sąsiedztwie naturalnego zbiornika wodnego. Powstaje na brzegu Jeziora Maltańskiego, które jest jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Poznania i okolic. Galeria będzie trzykondygnacyjną rozłożystą bryłą o lekkiej i nowoczesnej konstrukcji, doskonale wpisującą się w rekreacyjne zielone tereny poznańskiej Malty. Architekci pracujący nad projektem architektonicznym Galerii Malta stworzyli  komfortową przestrzeń handlowo-rozrywkową, która stylem i klimatem nawiązuje do charakteru otoczenia.

Galerię Malta otaczać będą liczne zielone skwery i zakątki wypoczynku połączone
z Bulwarem Nadmaltańskim nowo wybudowaną pieszą kładką. Fasada budynku zostanie wykonana z elementów drewna i tafli malowanego szkła z motywami roślinnymi. Na trzeciej kondygnacji powstanie przeszklona i doskonale doświetlona naturalnym światłem galeria, a w niej food-court z widokiem na Jezioro Maltańskie.

W Galerii Malta liczącej 153 000 mkw. (w tym 52 000 mkw. przeznaczonych na handel i usługi) powstanie łącznie 200 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino i food-court. Dla klientów zostanie wybudowany parking podziemny na 2000 samochodów.
W nowym obiekcie pracę znajdzie ok. 1500 osób z Poznania i okolic. Generalnym wykonawcą obiektu jest Hochtief Polska – oddział Poz-Building,  za wynajem powierzchni handlowej odpowiada agencja Cushman&Wakefield. Budowa Galerii Malta będzie kosztowała łącznie 125 mln euro.

Powierzchnia handlowo-usługowa Galerii jest w 70 proc. zarezerwowana, wśród najemców są m.in. delikatesy Piotr i Paweł oraz największy w Wielkopolsce salon H&M oraz centrum fittness i Spa Reinhold Lifestyle.

W porozumieniu z władzami miasta Poznania, NEINVER będzie również prowadził prace mające na celu usprawnienie komunikacji wokół Galerii Malta. Powstanie kładka piesza nad ulicą abpa Baraniaka – łącząca Galerię z Bulwarem Nadmaltańskim. Zostaną przebudowane ulice wokół obiektu – skrzyżowanie Katowickiej i abpa Baraniaka (w tym poszerzenie ulicy abpa Baraniaka i budowa pasa zieleni) oraz ul. Jana Pawła (tutaj zostanie wybudowany nowy pas dla skręcających w Baraniaka. Powstaną również nowe uliczki: Nowowołkowyska pomiędzy Kaliską i Katowicką i Obsługująca, która połączy Baraniaka i Nowowołkowyską.

NEINVER jest jedną z wiodących firm z udziałem kapitału hiszpańskiego działających na europejskim rynku nieruchomości. Dzięki 38-letniemu doświadczeniu na rynkach krajowych i zagranicznych, firma utrwaliła swoją pozycję jednej z najbardziej elastycznych i dynamicznych przedsiębiorstw tej branży. NEINVER posiada mocne podstawy finansowe i dużą zdolność inwestycyjną, co stanowi gwarancję powodzenia każdego projektu.
NEINVER skupia swoją działalność na budowaniu, promocji, komercjalizacji i zarządzaniu różnorodnymi inwestycjami na rynku nieruchomości, począwszy od parków biznesowych i przemysłowych aż po duże kompleksy handlowe takie jak parki handlowe, centra rozrywki i centra outlet. NEINVER jest pionierem w rozwoju centrów typu outlet oraz parków biznesowych w Hiszpanii i w innych krajach Unii Europejskiej.
NEINVER to młody i dynamiczny zespół profesjonalistów ze znakomitym przygotowaniem zawodowym  nastawiony na realizację innowacyjnych projektów deweloperskich. Od ponad 38 lat wszechstronna ekipa NEINVER wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, tworząc jedyne w swoim rodzaju, tętniące życiem realizacje. 
Firma realizuje także budynki energooszczędne, poszukuje rozwiązań dostosowanych do potrzeb poszczególnych klientów i tworzy wielkie przestrzenie przyjazne człowiekowi. NEINVER opracowuje swoje projekty w sposób globalny, proponując odpowiednie rozwiązania dotyczące zarówno infrastruktury, jak i najdrobniejszych szczegółów. Tym samym, realizowane inwestycje znakomicie integrują się z otoczeniem, przyczyniając się do rozwoju miast i pozytywnie wpływając na życie ich mieszkańców. 
NEINVER stawia na innowacyjność, promuje wielkie idee i rozwiązania, które zmieniają wizerunek miejsc, w których powstają, przy jednoczesnym poszanowaniu jego walorów historycznych i udoskonalaniu jakości  życia przyszłych pokoleń.
Od początku swego istnienia NEINVER stara się tworzyć nowatorskie rozwiązania w swojej branży. Dzięki takiemu podejściu do biznesu,  firma obecna jest w takich krajach jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Polska czy Szwajcaria. Personel NEINVER prowadzi analizy i badania mające na celu wyszukiwanie kolejnych krajów i regionów, w których firma będzie mogła realizować swoje innowacyjne projekty.

Źródło: Advanced Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Kredyt czy pożyczka? Co nam się bardziej opłaca? Liczba postów: 311 Grupa: Inwestycje W przypadku pożyczek warto wiedzieć, na co zwracać uwage, aby nie zostać oszukanym. Dlatego polecam Wam bardzo interesujący portal - https://prostoopieniadzach...
  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1335 Grupa: Inwestycje Jakie firmy polecacie z branży hale stalowe, dolnośląskie to moje województwo. Najlepiej jakby to był sprawdzony producent hal. Niedawno znalazłam w Internecie....
  • Zakup mieszkania: od dewelopera czy z rynku wtórne... Liczba postów: 13 Grupa: Inwestycje Moim zdaniem najlepiej zdecydować się na zakup mieszkania w stanie pierwotnym, prosto od dewelopera. Na szczęście na rynku istnieje wiele, naprawdę dobrych firm...
  • Rynek kruszyw musi być elastyczny Liczba postów: 93 Grupa: Inwestycje Jeżeli jesteśmy w temacie kruszyw to ze swojej strony polecam zapoznać się z oferta firmy, która oferuję takie usługi jak : analizy składu gruntów oraz kruszyw....
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 149 Grupa: Inwestycje Nieruchomości to najlepsza inwestycja. Skupem nieruchomości za gotówkę zajmuje się https://skup123.pl/ Może potrzebujesz pilnie gotówki? Warto z nimi się skonta...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17206 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >