Premiera łazienkowego konceptu  Scondido

Premiera łazienkowego konceptu Scondido

Cosentino, światowy lider w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni wewnętrznych oraz zewnętrznych, przedstawia wraz z projektantem wnętrz Remym Meijers’em łazienkowy koncept Scondido. Ceniony holenderski architekt zaprojektował unikalne meble ze spieku kwarcowego Dekton od Cosentino, które śmiało mogą pretendować do miana łazienkowych dzieł sztuki. Można je podziwiać m.in. w nowym showroomie Cosentino City Amsterdam. Czytaj dalejRemy Meijers od lat przedstawia światu swoje oryginalne wizje apartamentów, rezydencji, osiedli i hoteli. W jego  pracy wszystkie elementy są zawsze doskonałe i zawsze na swoim miejscu. Za pozorną prostotą kryje się spójna i kompleksowa wizja, nieustannie doskonalona przez ponad dwie dekady pracy projektowej. Koncept Scondido to propozycja wolnostojących mebli łazienkowych, zaprojektowanych w całości ze spieku ultrakompaktowego Dekton. Pomysł ich powstania zrodził się z inspiracji monolitycznym blokiem  kamiennym. Szukając materiału idealnego, holenderski projektant postawił na dobrze mu znany Dekton, który wykorzystuje jako okładzinę niemalże we wszystkich swoich projektach. Pierwotny kształt kamiennego bloku stał się podstawą tego wyjątkowego mebla łazienkowego, który jest idealny zarówno jako zabudowa wolnostojąca, jak i część modułowa. Meble, które można nazwać designerską awangardą nie kończą się na przyjemnej dla oka formie.  Wyposażono je w dwa ukryte schowki do przechowywania akcesoriów łazienkowych, które zintegrowano z bokiem mebla. W rezultacie Scondido może pomieścić wszytko, co chcielibyśmy ukryć: dodatkowe ręczniki, suszarkę, czy kosmetyki. 


Premiera łazienkowego konceptu Scondido


Spiek frezowany

Boki i front mebla są frezowane. Dzięki możliwości zastosowania tej technologii w obróbce spieku, wiele meblarskich trendów powstających w głowach projektantów ma szansę na realizację w procesie produkcyjnym. Warto wspomnieć, że Dekton to bardzo twardy materiał, więc w zależności od tego, jaki rodzaj zdobień ma się pojawić na powierzchni spieku, trzeba do niego oczywiście dobrać odpowiedni rodzaj frezu. Poddany tego rodzaju obróbce Dekton nie tylko świetnie się prezentuje i jest dobrze przygotowany do codziennego użytkowania, ale stanowi wyjątkowy akcent dekoracyjny.


Premiera łazienkowego konceptu Scondido

Premiera łazienkowego konceptu Scondido


Czytaj również: Potwierdzono, że klimatyzator z technologią nanoe™ X pomaga w hamowaniu aktywności nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)

 

Produkcja Scondido stanowi piękny powrót do tradycyjnego rzemiosła. We wnętrzu mebla pojawiło się drewno orzecha amerykańskiego, a boki, szuflady i umywalkę wykonano w całości z Dektonu. Scondido można umieścić w łazience lub w sypialni, ale sprawdzi się także np. jako piękny, funkcjonalny obiekt w recepcji ekskluzywnego SPA. "Chciałem zaprojektować mebel, który mógłby być dołączony do  wnętrza jako dzieło sztuki i nadal posiadać praktyczne cechy. Scondido oznacza „ukryte”, co jest miłym kontrastem, ponieważ te meble z pewnością wyróżniają się bardzo w przestrzeni."mówi Remy Meijers o projekcie.


Czytaj również: Rohlig Suus Logistics otwiera spółkę w Rumunii

 

Premiera łazienkowego konceptu Scondido

Premiera łazienkowego konceptu Scondido


2021-01-25
Źródło: OKK PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16448 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 657

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >