Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Prawidłowe projektowanie wygodnych i estetycznych schodów ogrodowych

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie schodów terenowych – należy zdawać sobie sprawę, że będzie się to wiązać z koniecznością podjęcia szeregu decyzji projektowych.

Oaza spokoju w Twoim ogrodzie

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a to znak, że wiosna zbliża się wielkimi, choć jeszcze trochę niepewnymi krokami. To czas, aby powoli się zastanowić, jakiego wyglądu chcielibyśmy nadać naszemu ogrodowi tego roku.

Stwórz ładny i funkcjonalny ogród: altana to podstawa

Któż z nas nie lubi obcować z przyrodą, gdy pogoda dopisuje? Szczególnie wiele przyjemności daje przebywanie we własnym ogrodzie bądź na działce. To tu możesz się w pełni zrelaksować i cieszyć błogim spokojem. A poza tym, to dobre miejsce na spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu.

Gotowe elementy małej architektury w ogrodowych aranżacjach

Aranżacja przestrzeni wokół domu to zadanie, które wymaga umiejętności łączenia funkcjonalnych rozwiązań z obowiązującymi trendami. W nowoczesnych projektach ogrodów świetnie sprawdzą się elementy małej architektury, jakie możemy znaleźć w kolekcji Libet Stampo. Dzięki nim posesja zyska nowe oblicze zachwycające prostotą, elegancją i oryginalnością.

Mały miejski ogródek - jak zaprojektować go funkcjonalnie?

Własny ogród kojarzy się zwykle z domkiem na wsi. Tymczasem wiele osób mieszkających w miastach marzy o choćby niewielkim skrawku zieleni, który można obsadzić ulubionymi roślinami bądź wykorzystać jako miejsce relaksu i spotkań z najbliższymi. Architekci i deweloperzy mają tego świadomość, dlatego duża część nowo powstających budynków posiada niewielkie ogródki przylegające bezpośrednio do mieszkań położonych na parterze. Wraz z ekspertem podpowiadamy, jak zagospodarować taką mini przestrzeń.

Murki, ogrodzenia, rabaty – gotowe bloczki ułatwią urządzanie ogrodu

Mała architektura ogrodowa to nie tylko altany, pergole czy donice. To także skarpy, murki, ogrodzenia, obrzeża rabat czy trawników. Wszystkie one mogą być wykonane z betonowych elementów – bloczków, palisad, gazonów, co bardzo ułatwia urządzanie ogrodu.

Zadbany i modny ogród jesienią

Koniec lata nie musi oznaczać, że przydomowy ogród, również ten na tarasie lub balkonie, stanie się smutny i ponury na kolejne kilka miesięcy. Niezawodne będą kolorowe jesienne rośliny, które wystarczy połączyć z prostymi dekoracjami w intensywnych odcieniach farby ogrodowej. Takie rozwiązania doskonale przełamią dominujące jesienią barwy liści, ziemi i orzechów, oraz pozwolą cieszyć się ogrodem nawet przez cały rok. Oto kilka trendów na nadchodzącą jesień.

Jak ciekawie aranżować rośliny wokół domu?

Odpowiednio dobrane i zadbane rośliny nie tylko stanowią ozdobę przydomowej przestrzeni, ale mogą też cieszyć pięknym zapachem, dostarczać owoce czy gwarantować cień w upalne dni. Jednak nawet najbardziej efektowne odmiany kwiatów, drzew lub krzewów nie upiększą posesji, jeśli ich rozmieszczenie będzie przypadkowe. Ekspert podpowiada, jak wyeksponować zieleń w ogrodzie.

Holistyczna aranżacja ogrodu, która zadba o nasze zmysły

Ogród dbający o ciało, umysł i duszę oraz zapewniający idealny balans i wewnętrzne wyciszenie. Holistyczna koncepcja ogrodu staje się coraz bardziej popularna, ponieważ zakłada powrót do natury. Podpowiadamy, jak przełożyć ją na praktykę i zaprojektować idealną przestrzeń dookoła domu.

Kilka sposobów na optyczne powiększenie ogrodu

Nieduży ogród to rodzaj wnętrza, które podobnie jak małe mieszkanie, wymaga odpowiedniego dobrania dekoracji, oświetlenia, dodatków i kolorów, tak aby je optycznie powiększyć. Sprawdź, które rozwiązania sprawią, że Twój zielony zakątek wyda się większy.


Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17935 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 244

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >