Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jak projektując ogród stworzyć w nim raj dla pszczół?

Trudno wyobrazić sobie ogród bez pszczół. To właśnie tym małym, pożytecznym owadom zawdzięczamy wspaniałe kwiaty i owoce. 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. To dobry pretekst, aby zastanowić się nad tym co możemy sami zrobić dla tych małych pomocników.

Drewniane altany ogrodowe przydatne w każdym ogrodzie

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu to idealny sposób na relaks. Potrzebne jest do tego odpowiednie miejsce, które zapewni wygodę i prywatność. Idealnie sprawdzą się tu drewniane altany ogrodowe, które wyróżniają się wyjątkowymi walorami estetycznymi i zapewniają doskonały schronienie. Czego jeszcze nie może zabraknąć w ogrodzie?

Dlaczego warto wybrać szklarnię ze szkła do uprawy warzyw?

Szklarnie umożliwiają całoroczną produkcję warzyw i owoców, co w dobie malejących plonów i coraz mniej żyznych gleb może mieć ogromne znaczenie. Aby zapewnić najwyższą jakość zbiorów, niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości szkła.

Jak zaaranżować estetyczne miejsce na grill i ognisko z gotowych elementów betonowych

Wiosna i lato zachęcają do przygotowania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli w Waszym ogrodzie nie ma jeszcze grilla, paleniska lub miejsca na ognisko, podpowiadamy, jak szybko je wybudować z gotowych elementów betonowych.

Jakie trendy dominują w 2022 r. w projektowaniu ogrodów?

Ogród to przestrzeń stanowiąca naturalne przedłużenie domu. Jego odpowiednie urządzenie może dać nam wiele satysfakcji i sprawić, że stanie się miejscem relaksu wśród zieleni, polem fizycznej aktywności czy świadectwem ekologicznej świadomości. Opisujemy, jakie trendy ogrodowe będą najbardziej popularne w 2022 roku i jak uwzględnić je na swojej posesji.

Szklarnie ogrodowe dla początkujących ogrodników

Uprawa roślin ogrodowych w zmiennych warunkach pogodowych w naszym kraju może sprawiać sporo problemów. Jednak wielu z nim łatwo zapobiec. Wystarczy zdecydować się na odpowiednią ochronę jaką daje szklarnia ogrodowa.

Jak można wykorzystać palisadę łupaną w aranżacji ogrodu?

Obrzeża, krawężniki ogrodowe, palisady wytyczają i zabezpieczają ogrodowe ścieżki. Ale nie tylko. Zabezpieczają skarpy, uskoki i boczne krawędzie schodów.

Oczko wodne w ogrodzie - co warto wiedzieć zanim je wybudujemy?

Przydomowe oczko wodne to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego – nawet niewielki zbiornik wzbogaca aranżację ogrodu, tworzy przestrzeń dla relaksu, a do tego poprawia mikroklimat panujący w pobliżu, co jest szczególnie ważne w upalne dni. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy budowie oczka i jak je uszczelnić?

Nie tylko kwiatami można wprowadzić kolor do ogrodu - przedstawiamy kilka pomysłów

Kiedy latem ogród tryska kolorami, pomalowanie mebli tarasowych czy elementów małej architektury ogrodowej na nietuzinkowe kolory pozwala stworzyć dodatkowe radosne akcenty, doskonale uzupełniające barwy przyrody. Niezwykłe efekty dekoracyjne, a jednocześnie skuteczne zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi zapewnią dedykowane produkty.

Jak wybrać dobrą szklarnię do ogrodu? PORADNIK

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na samodzielną uprawę warzyw, owoców i ziół w przydomowych szklarniach. Dzięki temu mają możliwość cieszenia się ze smakiem naturalnych i zdrowych warzyw i owoców, a same prace pielęgnacyjne dają dużo satysfakcji oraz zapewniają ruch. Warto jednak wiedzieć jaki rodzaj szklarni najlepiej sprawdzi się do ogrodu i zapewni optymalne warunki do rozwoju roślin. Oto wskazówki dla osób, jaka szklarnia najlepsza do ogrodu?


Stron: 19 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >