Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Zaaranżuj strefę relaksu w ogrodzie samodzielnie, z gotowych elementów

Do ciepłych miesięcy jeszcze daleko, więc to idealny moment na planowanie wiosennych zmian w ogrodzie i przygotowanie ciekawego projektu komfortowego kącika wypoczynkowego w ogrodowej przestrzeni. Pomysłem wartym rozważenia jest budowa strefy relaksu z prefabrykatów betonowych.

Jak wykorzystać murek w aranżacji ogrodu?

Większość elementów, wykorzystywanych w aranżacji ogrodu, może pełnić lub łączyć wiele różnorodnych funkcji. Nie inaczej jest z murkami. Podpowiadamy, jak można je zastosować w ogrodzie.

Ogrodowa piwniczka pozwoli cieszyć się ogrodem nawet w zimie

Okres jesienno-zimowy nie oznacza przerwy od przebywania w ogrodzie. Wręcz przeciwnie - spędzanie czasu na powietrzu i trochę ruchu pozytywnie wpłyną na nasz organizm, a my będziemy mogli zadbać o to, aby życie w naszym ogrodzie kwitło mimo chłodniejszej aury. A co konkretnie możemy robić w ogrodzie w okresie jesienno-zimowym? Podpowiadamy!

Pomysły na ciekawe aranżacje ogrodowe z betonowymi kwietnikami

Beton to materiał, z którego powstaje coraz więcej oryginalnych i dizajnerskich elementów małej architektury ogrodowej. Prefabrykaty betonowe można również wykorzystać w projektach różnego rodzaju terenów zielonych.

Minimalizm zen w ogrodzie to estetyczna przestrzeń i naturalne materiały

Architekci i projektanci wnętrz doskonale zdają sobie sprawę, że często mniej znaczy więcej. Planując zmiany w swoim mieszkaniu, również sami, często dążymy do minimalizmu. Co jest w nim takiego przyciągającego? I czy oby na pewno kończy się on za progiem naszego domu? Opowiadamy o tym, dlaczego warto wprowadzić styl zen do swojego ogrodu.

Ogrodowy relaks – domek, altana czy wiata?

Planujesz zaaranżować ogród tak, aby stał się miejscem relaksu dla Ciebie i najbliższych? Nie wiesz, czy zdecydować się na domek, altanę, czy może wiatę? Przeczytaj artykuł i wybierz konstrukcję, która zapewni Ci komfortowy odpoczynek w ogrodzie.

Gdzie w ogrodzie umieścić domek na narzędzia - ogród funkcjonalnie zaplanowany

Nawet najmniejszy ogród albo działka pozwalają na zaplanowanie przestrzeni w taki sposób, żeby można było odpoczywać i łapać oddech, spotykać się ze znajomymi, ale też pracować czy majsterkować. Żeby zachować porządek i równowagę pomiędzy tym, co po przyjemne, a tym co pożyteczne, dobrze jest pomyśleć o podzieleniu przestrzeni na strefy. Warto, żeby w jednej z nich zagościł domek ogrodowy.

Jak urządzić strefę relaksu w małym ogródku przy domu wielorodzinnym

Prywatny zielony azyl? Czemu nie! O własnym skrawku ziemi marzy dziś wielu Polaków. Dlatego mieszkania usytuowane na parterze, które posiadają ogród, stają się coraz bardziej atrakcyjne. W ten sposób można połączyć bowiem komfort życia w mieście z urokami wypoczynku w otoczeniu zieleni. Na urządzenie takiej przestrzeni trzeba jednak mieć pomysł. Co zrobić, aby stała się prawdziwą strefą relaksu, a jednocześnie zapewniała nam prywatność? Podpowiadamy!

Huśtawki, zjeżdżalnie, czyli projektowanie placu zabaw dla dzieci z gotowych elementów

Wszyscy zapewne pamiętamy ile radości, dostarczały nam w dzieciństwie spotykane najczęściej na placach zabaw huśtawki. Jeśli akurat nie było ich w pobliżu do bujania, wystarczał osiedlowy trzepak lub zawieszona na gałęziach drzewa lina z przymocowanym siedziskiem. Popularnością cieszyły się również wesołe miasteczka, stacjonarne lub takie, które od czasu do czasu gościły w pobliżu naszego domu.

Pergola wolnostojąca - swoboda w aranżowaniu ogrodu i strefy odpoczynku

Piękny ogród to wizytówka każdego miłośnika dobrego stylu. Urządzenie go to niemała gratka. Jeszcze większe wyzwanie stanowi ewentualna reorganizacja. Każdy, kto dba o jego architekturę wie, że większość rozwiązań charakteryzuje się małą mobilnością. A nie ma nic cenniejszego niż „powiew świeżości”, nawet we własnym ogrodzie. To właśnie dlatego w cenie są rozwiązania, które mogą zmienić swoje miejsce wraz ze zmianą koncepcji.


Stron: 16 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16330 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >