Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Efektowny ogród Ambasady Arabii Saudyjskiej w Warszawie –

Zakończyły się prace wykonawcze przestrzeni wokół Ambasady Arabii Saudyjskiej w Warszawie.

Piknikowy klimat w bajkowym ogrodzie

Ogród można ożywić nie tylko za pomocą roślin. Świetnym sposobem na aranżację tej przestrzeni może być także wykorzystanie różnorodnych tkanin. Przy pomocny kilku prostych sposobów możesz zbudować wyjątkowy nastrój, który da ci natchnienie i zabierze w bajkowy świat.

Ogród w wielkim mieście

Miejskie ogrody cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko upiększają krajobraz, ale pozwalają cieszyć się własną, zdrową żywnością.

Twoja działka – czego nie powinno na niej zabraknąć?

Właśnie kupiłeś, wydzierżawiłeś, w inny sposób zdobyłeś wymarzoną działkę? Może nie jest za duża, ale też nie za mała, ale nie masz pomysłu jak ją urządzić? Poniżej przedstawiamy kilka „must have” na każdej działce, które nie wymagają ogromnych umiejętności ogrodniczych.

Wszechstronny kamień do aranżacji

Kamień naturalny stanowi doskonały materiał dla upiększenia ogrodu, tarasu, balkonu czy domowego kwietnika. Wybierając skałę zależy nam na oryginalności, innowacji a nawet odrobinie ekstrawagancji w wystroju. Czasem jednak, zastanawiając się nad wyborem: granit, marmur czy może piaskowiec, okazuje się, że czegoś nam brakuje i nie takiego efektu oczekiwaliśmy. Tymczasem w naszych rodzimych złożach wydobywany jest serpentynit antygorytwy. To obco brzmiące określenie, to nazwa wydobywanego w Polsce zielonego kamienia – prawdziwego klejnotu wśród skał naturalnych.

Majówka w ogrodzie

Długi weekend majowy to czas, który nie sposób spędzić w domu. Piękna pogoda za oknem oraz optymistyczne prognozy pogody, to wystarczająca zachęta do tego, by już dziś zaplanować te kilka dni wolnego.

Ogródek dla rodziny

Na terenie inwestycyjnym Grupy Deweloperskiej Łowiccy rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. W obrębie działek, których metraż wynosi od 365 do 445 mkw., powstaje 8 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Czy taki projekt może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych domów wolnostojących? Okazuje się, że tak.

Niezwykłe kompozycje w ogrodzie

Odpowiednio dobrane rośliny, soczyście zielony trawnik, harmonijne alejki oraz wielobarwne kwiaty to podstawa przyjemnej aury w ogrodzie. Jednak, by nadać mu naprawdę oryginalnego charakteru, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po dodatkowe elementy.

Aranżacja posesji. Tylko z profesjonalistą!

Aranżacja ogrodu jest tak samo ważna jak aranżacja wnętrz. Dlatego lepiej nie eksperymentować i od razu powierzyć ją profesjonaliście, który posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a często i talent. Jak znaleźć dobrego i odpowiedzialnego projektanta ogrodu? Oto kilka wskazówek.

Ostatni dzwonek na zakładanie trawnika !!

Wrzesień to praktycznie „ostatni dzwonek” na zakładanie trawnika. Zwłaszcza obecnie panujące warunki - nocna rosa oraz ciepła i słoneczna aura w ciągu dnia - sprzyjają temu przedsięwzięciu.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19172 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 422

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >