Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jak zbudować budkę dla ptaków?

Śpiew ptaków o poranku to jedna z piękniejszych melodii wiosny i lata. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem wyjątkowych gości, zbuduj im przytulne mieszkanie w ogrodzie lub na balkonie.

Palisada ogrodowa - proste wykonanie krok po kroku

Wykończenie ogrodowej rabatki może być ładne i jednocześnie praktyczne. Klimat ogrodu tworzą przecież nie tylko rośliny, ale i wszystkie elementy uzupełniające zieleń. Doskonałym pomysłem mogą okazać się drewniane słupki, które utworzą oryginalną rabatę i zapewnią podstawę do prawidłowego wzrostu kwiatów i krzewów. Za pomocą odpowiednich narzędzi i kilku kroków stworzymy drewnianą palisadę, która na pewno będzie przyciągać wzrok! Szczególnie, gdy wiosna w pełnej krasie zagości w naszych ogrodach.

E-projektant radzi – przygotuj swój ogród do wiosny – nie wychodząc z domu

Zimą często zapominamy o ogrodzie jako miejscu spędzania wolnych chwil. Jednocześnie to dobry czas, by spokojnie zaplanować przestrzeń wokół domu. W aranżacji ogrodowych ścieżek i tarasów, mogą nam pomóc profesjonalni projektanci. Jednak zanim się do nich zwrócimy, wypróbujmy kilka możliwych zastosowań nawierzchni w ogrodzie – dobierając interesujący nas kolor i gatunek szlachetnych kostek brukowych. Taką możliwość daje nam program e-projektant, dostępny na stronie internetowej firmy Libet.

Jak przygotować ogród na wiosnę?

Kalendarzowa wiosna dopiero 21 marca, jednak już wkrótce należy rozpocząć pierwsze wiosenne prace ogrodowe. W tym okresie zdejmujemy z roślin zabezpieczenia zimowe, przycinamy krzewy i drzewa ozdobne, porządkujemy kwiatowe rabaty.

Kamień w ogrodzie jako ponadczasowy element dekoracyjny.

Kamienie w ogrodzie podkreślają naturalne piękno roślin, stanowiąc trwały element dekoracyjny.

Budowa wiaty ogrodowej

Wiata ogrodowa to zazwyczaj lekka konstrukcja o wybranym zastosowaniu. Może pełnić funkcję garażu lub miejsca odpoczynku. Można ją dostać gotową lub zbudować samodzielnie. Jest ona potrzebnym elementem w naszym ogrodzie. Nasz artykuł pomoże ci w wyborze odpowiedniej wiaty.

Stylowa aranżacja w ogrodzie

Wykorzystanie eleganckich, stylowych płytek to jeden z najmodniejszych i najciekawszych trendów w aranżacji ścian zewnętrznych budynku. Tego typu okładzina na całej elewacji lub na wybranej części fasady sprawia, że dom doskonale prezentuje się i wyróżnia na tle innych obiektów w okolicy.

Czym się charakteryzuje ogród holenderski? Pełen kwitnących rozwiązań

Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród.Z jakich rozwiązań skorzystali?

Jak można zaaranżować podwórko-studnie?

Z czym kojarzy nam się powyższy termin? Czy nie ze starymi, przedwojennymi kamienicami? Wtedy podwórka-studnie były praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniem. Istniały, aby rozświetlić przylegające do nich klatki schodowe i pomieszczenia. Dziś już ich rola nieco się zmieniła.

Jak można zaaranżować podwórkową studnię?

Nikt nie powiedział, że studnie mają być nudne, nawet jeśli stanowią w ogrodzie jedynie element dekoracyjny. Jeśli dodatkowo są również bardzo cennym ujęciem wody, pozwalają na dużą oszczędność kosztów, związanych z utrzymaniem ogrodu.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 20887 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >