Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Jak urządzić dzieciom kącik do zabaw w ogrodzie?

Jeśli powierzchnia ogrodu nam na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Muszą przecież gdzieś dać upust swojej energii.

Ogrody francuski i angielski - czym się różnią?

Stylizacja ogrodu jest odzwierciedleniem naszych pragnień i nastroju. Niektórym z nas podoba się elegancko i szykownie zaprojektowany obszar zielenie, a inni stawiają przede wszystkim na naturalność przy jak najmniejszej ingerencji w naturalny rozwój przydomowych roślin. W tym artykule postaramy się zestawić dwa popularne style ogrodowe - francuski i angielski.

Usuwanie złej energii według zasad Feng Shui z kłopotliwych miejsc

Feng Shui to starożytna praktyka planowania przestrzeni w celu osiągnięcia zgodności ze środowiskiem naturalnym. Tradycyjne Feng Shui w starożytnych Chinach obejmowało ogólny rozkład miast, wsi, budynków mieszkalnych i gospodarskich. Bywa nazywane geomancją, bo obejmuje także takie zagadnienia, jak ochrona budynków przed złymi duchami czy wpływ kształtów na otoczenie.

Wykorzystanie kamienia w ogrodzie

Któż z nas nie chce, aby jego ogród zachwycał jego gości o każdej porze roku, bez względu na to czy to wiosna czy zima. Pomimo faktu, że kamienie są dość często wykorzystywane do aranżacji przydomowego ogrodu czy działki, to jednak coraz częściej można spotkać je w coraz to nowszej odsłonie.

Feng shui w ogrodzie - czym się charakteryzuje?

Sztuka feng shui, mimo że znana od starożytności dopiero od niedawna zadomawia się w naszej kulturze. Powodem tego może być sceptyczne nastawienie do jej metod, jednak posiada ona całkiem sporą grupę zwolenników, a jej zasady są stosowane w różnych miejscach, na przykład w ogrodach.

Oldskulowe przedmioty jako ozdoby ogrodu

Najważniejszą ozdobą ogrodu są oczywiście rośliny. Ich bogata kolorystyka, zapachy i owoce sprawiają, że to właśnie ogród jest ulubionym miejscem wielu z nas. Odpowiedni dobór gatunków sprawia, że ogród może cieszyć oczy od początków wiosny aż do późnej jesieni. O rośliny trzeba jednak odpowiednio dbać, każda z nich wymaga innej pielęgnacji o czym nie zawsze pamiętamy.

Jak rozpalić grilla?

Rozpalenie grilla nie jest trudnym zadaniem, ale podczas przygotowania paleniska warto pamiętać o kilku elementach, które umożliwią sprawne rozżarzenie brykietu lub węgla drzewnego.

Efektowny ogród Ambasady Arabii Saudyjskiej w Warszawie –

Zakończyły się prace wykonawcze przestrzeni wokół Ambasady Arabii Saudyjskiej w Warszawie.

Piknikowy klimat w bajkowym ogrodzie

Ogród można ożywić nie tylko za pomocą roślin. Świetnym sposobem na aranżację tej przestrzeni może być także wykorzystanie różnorodnych tkanin. Przy pomocny kilku prostych sposobów możesz zbudować wyjątkowy nastrój, który da ci natchnienie i zabierze w bajkowy świat.

Ogród w wielkim mieście

Miejskie ogrody cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko upiększają krajobraz, ale pozwalają cieszyć się własną, zdrową żywnością.


Stron: 7 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19449 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 349

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >