Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Ogródek dla rodziny

Na terenie inwestycyjnym Grupy Deweloperskiej Łowiccy rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. W obrębie działek, których metraż wynosi od 365 do 445 mkw., powstaje 8 domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Czy taki projekt może stanowić atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych domów wolnostojących? Okazuje się, że tak.

Niezwykłe kompozycje w ogrodzie

Odpowiednio dobrane rośliny, soczyście zielony trawnik, harmonijne alejki oraz wielobarwne kwiaty to podstawa przyjemnej aury w ogrodzie. Jednak, by nadać mu naprawdę oryginalnego charakteru, warto pójść o krok dalej i sięgnąć po dodatkowe elementy.

Aranżacja posesji. Tylko z profesjonalistą!

Aranżacja ogrodu jest tak samo ważna jak aranżacja wnętrz. Dlatego lepiej nie eksperymentować i od razu powierzyć ją profesjonaliście, który posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie, a często i talent. Jak znaleźć dobrego i odpowiedzialnego projektanta ogrodu? Oto kilka wskazówek.

Ostatni dzwonek na zakładanie trawnika !!

Wrzesień to praktycznie „ostatni dzwonek” na zakładanie trawnika. Zwłaszcza obecnie panujące warunki - nocna rosa oraz ciepła i słoneczna aura w ciągu dnia - sprzyjają temu przedsięwzięciu.

Ogrodowe origami

Prostota połączona z bogactwem form, natura harmonijnie uporządkowana i geometria przeplatająca się ze swobodnym układem, to cechy charakterystyczne dla dalekowschodniej filozofii. Elementy te z wielką pieczołowitością oddawane są również w sztuce ogrodowej, która wymaga wiedzy, precyzji i nakładu pracy. Ekspert firmy Polbruk podpowiada, jak w łatwy sposób stworzyć europejską wersję ogrodu inspirowanego dalekowschodnim klimatem.

Ogród w idealnej formie

Na początek proste pytanie. Co to za miejsce? Znajduje się blisko pulsującego serca Polski, jednak ukryte jest w zacisznym lesie, nieopodal niego są stawy i malowniczo meandrująca rzeka. Panuje tu spokój i brak miejskiego hałasu.

Co warto wiedzieć o systemie nawadniania ogrodu?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób pragnie mieć własny ogród. W zależności od ich upodobań oraz zamożności może on być niewielki i przytulny, ale także rozległy i zrobiony ze sporym rozmachem. Niezależnie od wielkości i stylu, aby ogród dobrze się prezentował, musi być regularnie i w odpowiednich ilościach podlewany. Można to robić ręcznie, jednak nie bez powodu coraz więcej osób wybiera inne rozwiązanie.

Siłownia zewnętrzna czyli sport na świeżym powietrzu [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Siłownia plenerowa – to idealne rozwiązanie dla zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Zdobywają one coraz większą popularność wśród mieszkańców dużych miast, którzy wolą ćwiczyć pod otwartym niebem, a nie w czterech ścianach ośrodka fitness. Nawet 5 minut takiego rodzaju treningu stymuluje pracę mózgu i polepsza kondycję emocjonalno–fizyczną.

Jak zaaranżować nowoczesną posesję?

Ogród w stylu modern to jedno ze szczególnie trudnych miejsc w aranżacji, w którym chaos i przesyt nie są mile widziane. Minimalistyczny charakter nowoczesnych posesji, to wypadkowa prostoty i funkcjonalności, połączonych skrupulatnie przemyślanym projektem. Precyzyjnie wytyczone ścieżki, stonowana kolorystyka i ujarzmiona flora, to wyznacznik tego typu kompozycji.

Nowatorskie wyposażenie ogrodu [ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Ogród stanowi dopełnienie domu i stylu, w jakim jest utrzymany. Jeśli dopiero urządzamy przestrzeń wokół domu, to poza dostosowaniem go do panującego stylu, pomyślmy również o wygodzie spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz rzeczach, które będziemy w nim robić. Czy będą to częste spotkania w dużym gronie znajomych, czy spędzanie czasu przy dobrej lekturze i lampce wina?


Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19050 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 231

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >