Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Porady architekta krajobrazu, które ułatwią stworzenie pięknego i funkcjonalnego otoczenia domu.

Ogród tonący w zieleni i palecie innych barw kwiatów, mieniący się kolorami liści i kory drzew, zmieniający odcienie w promieniach słońca o różnych porach dnia i roku to przyjemne wyobrażenie dla wielu osób. Każdy ogród, niezależnie od wielkości, aranżacji i charakteru jest piękną ramą dla domu, zacisznym miejscem odpoczynku, zabaw dzieci i spotkań rodzinno-towarzyskich. Planowanie nowego ogrodu czy ponowne oswajanie przestrzeni istniejącej już zieleni jest pracą przyjemną i twórczą, dzięki czemu każdy może wykreować swój własny ogród marzeń – samodzielnie lub korzystając z fachowej pomocy architekta zieleni.

Wykorzystanie palet w aranżacjach ogrodowych

Dużą popularnością cieszą się obecnie prace DIY (zrób to sam) pozwalające uwolnić pokłady kreatywności. To też świetny sposób na spędzanie czasu dla osób, które potrzebują zwolnić tempa, oderwać się od komputera i popracować manualnie. Szczególnie teraz kiedy pogoda zachęca do wyjścia na świeże powietrze, praca w ogrodzie będzie jeszcze przyjemniejsza.

Murowany grill z cegły klinkierowej - kilka pomysłów aranżacyjnych.

Karkówka, schab czy kaszanka? A może skrzydełka, kiełbaski lub ryba? Wybór dań na grilla bywa o wiele bardziej skomplikowany niż wybór materiału, z którego można ogrodowego grilla zbudować. Tu bowiem ciężko znaleźć materiał lepszy niż cegła klinkierowa, która jest nie tylko piękna i wytrzymała, ale także stwarza wiele możliwości ciekawych aranżacji.

Gotowe akcesoria do stworzenia placu zabaw dla dzieci

Aktywność na wolnym powietrzu jest bezcenna dla rozwoju dziecka. Zabawy na dworze poprawiają sprawność fizyczną, kształtują wyobraźnię, są okazją do kontaktu ze światem przyrody. Często jednak najmłodszym wydają się mniej atrakcyjne niż wirtualny świat gier komputerowych i rodzice muszą się sporo natrudzić, by zachęcić swoje pociechy do wyjścia z domu. Naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci oraz dorosłych powstały akcesoria na plac zabaw będące wspaniałą alternatywą dla elektronicznych gadżetów.

Drewniany domek w ogrodzie wiele radości dla dzieci

Niezwykle cenną zaletą akcesoriów do zabawy jest ich wielofunkcyjność. Przedmioty, które nie tylko dostarczają odpowiedniej rozrywki, ale też rozwijają wyobraźnię, umiejętności współpracy z rówieśnikami, a także dbają o kondycję fizyczną są wspaniałą propozycją dla najmłodszych i ich rodziców. Do grupy takich akcesoriów należą domki dla dzieci

Ogrodowe aranżacje z wykorzystaniem grysu, otoczaków i szkła

Grysy, otoczaki oraz szkoło dekoracyjne to doskonałe materiały uzupełniające, które sprawdzą się w każdej ogrodowej aranżacji. Odpowiednio dopasowane do stylistyki otoczenia, stanowią jego estetyczne i funkcjonalne zwieńczenie. Gdzie warto je wykorzystywać?

Szklarnia w ogrodzie: przeczytaj, zanim kupisz!

Szklarnia to nie tylko estetyczny element małej architektury ogrodowej. Dla ogrodników wprawionych w bojach to przede wszystkim obowiązkowy element wyposażenia ogrodu, bez którego uzyskanie dobrych plonów jest utrudnione.

Jak dobrze zaaranżować przestrzeń wokół domu?

O tym, czy uda nam się zrealizować marzenia o idealnym domu i przestrzeni wokół niego, w głównej mierze decyduje projekt. Jego przygotowanie to gwarancja efektu estetycznego, ale także poszanowanie kompozycji otoczenia i optymalna funkcjonalność miejsca.

10 najważniejszych prac ogrodowych, które należy wykonać przed zimą

Zima to czas, kiedy wegetacja roślin ustaje. Nasze ogrody wystawione są na ciężką próbę – niskie temperatury, silne wiatry, opady śniegu i deszczu, duża ilość wody podczas topnienia. Aby rośliny przetrwały do wiosny w dobrym stanie, a narzędzia służyły nam przez kolejny sezon, warto przeprowadzić jesienią kilka ważnych prac ogrodowych.

Jak w łatwy sposób sprawić dzieciakom frajdę? Zbuduj im ogrodowy namiot

Lato w pełni, a my podpowiadamy jak własnoręcznie stworzyć jedyny w swoim rodzaju namiot ogrodowy z gałązek wierzbowych. To doskonała kryjówka i wymarzone miejsce do zabawy w Indian dla Twoich dzieci. Wystarczy odrobina wyobraźni i elektronarzędzia ogrodowe linii zielonej Bosch, aby zapewnić swoim pociechom cudowne wakacje i moc niezapomnianych przeżyć!


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 16741 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 298

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >