Zapisz się do newslettera | Zarejestruj się | Zaloguj się
 

Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Siłownia zewnętrzna czyli sport na świeżym powietrzu

Siłownia plenerowa – to idealne rozwiązanie dla zajęć sportowych na świeżym powietrzu. Zdobywają one coraz większą popularność wśród mieszkańców dużych miast, którzy wolą ćwiczyć pod otwartym niebem, a nie w czterech ścianach ośrodka fitness. Nawet 5 minut takiego rodzaju treningu stymuluje pracę mózgu i polepsza kondycję emocjonalno–fizyczną.

Jak zaaranżować nowoczesną posesję?

Ogród w stylu modern to jedno ze szczególnie trudnych miejsc w aranżacji, w którym chaos i przesyt nie są mile widziane. Minimalistyczny charakter nowoczesnych posesji, to wypadkowa prostoty i funkcjonalności, połączonych skrupulatnie przemyślanym projektem. Precyzyjnie wytyczone ścieżki, stonowana kolorystyka i ujarzmiona flora, to wyznacznik tego typu kompozycji.

Nowatorskie wyposażenie ogrodu

Ogród stanowi dopełnienie domu i stylu, w jakim jest utrzymany. Jeśli dopiero urządzamy przestrzeń wokół domu, to poza dostosowaniem go do panującego stylu, pomyślmy również o wygodzie spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz rzeczach, które będziemy w nim robić. Czy będą to częste spotkania w dużym gronie znajomych, czy spędzanie czasu przy dobrej lekturze i lampce wina?

Aranżacja ogrodu jest jak urządzanie mieszkania

W miejskiej dżungli zielony kolor najczęściej kojarzy się z sygnalizacją świetlną. Warto przywrócić porządek natury robiąc… porządek na tarasie i w domowym ogródku. Nawet niewielkie zmiany w ich dotychczasowej aranżacji pozwolą nam stworzyć miejsce wypoczynku i relaksu.

Podstawy tworzenia kompozycji ogrodowej

W naszym przyszłym ogrodzie będziemy spędzać większość czasu wolnego, dlatego zadbajmy o najdrobniejszy jego szczegół. Przedstawimy Państwu parę wskazówek jak zwiększyć atrakcyjność swojego ogrodu pod względem kompozycyjnym. W każdej kompozycji powinniśmy dążyć do zespolenia różnych elementów w jednolitą całość.

Prawidłowe planowanie ogrodu

Prawidłowo urządzona przestrzeń przydomowa nie tylko spełnia estetyczne zapatrywania mieszkańców. Przede wszystkim jest urządzona logicznie i „z głową”. A przy tym uwzględniać specyfikę działki i jej sąsiedztwa.

Projekty domów w zgodzie z naturą

Budynki wielorodzinne w dużych miastach zaczynają przypominać zielone enklawy, gdzie schronienie przed zgiełkiem mogą znaleźć nie tylko ludzie, ale także rodzime gatunki zwierząt i roślin. Projektanci nowych osiedli mieszkaniowych coraz baczniej zwracają uwagę na to, aby ich otoczenie harmonizowało się z lokalnym ekosystemem.

W ogrodzie rzeźby zamiast krasnali

Po kilkunastu latach zdominowanych przez estetykę kiczowatych ogrodowych krasnali, polski ogród wraca do łask jako miejsce ekspozycji sztuki. Skwery, ogrody i parki na powrót stają się unikatowymi galeriami. Trend ten widoczny jest nie tylko wśród prywatnych kolekcjonerów rzeźb.

Ogrodowe Feng shui

Stosować się do niej czy nie? Ma to sens, czy jest jeszcze jedną filozofią, którą można obalić analizując jej założenia? Wskazówek można szukać w mądrych książkach, ale i tak nie będziemy w stanie znaleźć wielu odpowiedzi, dopóki nie poczujemy Feng shui – bo o niej mowa – na własnej skórze.

Jaki styl ogrodowy pasuje do Ciebie?

Przygotowanie i zaaranżowanie ogrodu nie jest łatwą sprawą i może przysporzyć nam wiele problemów. Do wyboru mamy tak wiele stylów, że czasem może być nam trudno zdecydować się na jeden konkretny. Możemy także nie mieć pojęcia jakie są cechy danego stylu, i który najlepiej sprawdzi się w naszym ogrodzie. Postaramy się więc przedstawić najbardziej popularne style ogrodowe.


Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 14386 użytkowników

Użytkownicy online (8)

gości: 336

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >