Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Kamień w ogrodzie jako ponadczasowy element dekoracyjny.

Kamienie w ogrodzie podkreślają naturalne piękno roślin, stanowiąc trwały element dekoracyjny.

Ściana wodna w ogrodzie - jak ją zrobić?

Ściana wodna to ciekawy element dekoracyjny w ogrodzie. Własny mini wodospad to dość nowy pomysł, a niemal różnorodność pomysłów na jego budowę jest na tyle duża, że niemal każdy z nich jest oryginalny. Koszt takiego przedsięwzięcia jest znaczny i niewielu będzie mogło sobie na to pozwolić. Oprócz funduszu wymaganego na samą budowę dochodzi jeszcze kwestia wydatków eksploatacyjnych.

Jak urządzić ogród w stylu japońskim?

Już od dawna japońskie ogrody uznawane są za najpiękniejsze na świecie. Charakteryzują się one starannym doborem i rozplanowaniem roślin, oraz ogrodowej architektury. Ważne, żeby wszystko ze sobą współgrało.

Ozdobne, kolorowe kwietniki do ogrodu

Bogactwo kolorowych kwiatów to nieodłączny element każdego ogrodu. Aby jednak jeszcze bardziej podkreślić ich naturalny czar, warto umieścić je w ozdobnych kwietnikach. Dzięki odpowiednio dobranym farbom można z łatwością pomalować metalowe czy drewniane dodatki na ulubiony kolor i stworzyć ogrodową aranżację, która będzie sprzyjać błogiemu odpoczynkowi w otoczeniu natury.

Jak uprzyjemnić sobie i dzieciom urlop we własnym ogrodzie?

Po pracowitej pierwszej części roku, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje urlopu w letnich miesiącach. Dla naszych pociech dwumiesięczna przerwa w nauce to czas zabaw na świeżym powietrzu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd, a nawet jeśli uda się wyjechać to nie na całe wakacje. Pozostaje więc pytanie – jak odpowiednio zorganizować dzieciom czas, który spędzą w domu? Pamiętajmy, że bez trudu nasz przydomowy ogród zamienimy w magiczne miejsce, idealne do zabaw i letnich harców.

Jak ułożyć ścianę oporową z gazonów?

Ściany zieleni w miejsce murów oporowych,fantazyjne ogrodzenia, obrzeża schodów tarasowych – to tylko wybrane przykłady zastosowania gazonów. Możliwości kształtowania architektonicznej przestrzeni z ich pomocą wykraczają daleko poza miejskie donice.

Altana w ogrodzie – gdzie ją postawić i jak urządzić miejsce do wypoczynku?

Altana ogrodowa to miejsce, które służy do wypoczynku, daje możliwość spędzania czasu z bliskimi, pozwala spożywać posiłki na świeżym powietrzu, niezależnie od pogody. Sprawdź, co zrobić, aby altana spełniała swoje funkcje – gdzie ją postawić, z czego zbudować i jak wyposażyć.

O jakich zasadach należy pamiętać podczas projektowania ogrodu?

Projekt to podstawa zarówno, gdy zlecamy wykonanie ogrodu projektantowi, jak i gdy chcemy zaprojektować go samodzielnie. Aby nie rozminąć się z oczekiwaniami, uwzględnijmy m.in. warunki otoczenia, poszczególne rozwiązania dostosowując do funkcji, jaką będą pełnić.

Betonowe elementy w ogrodowych aranżacjach

Kalendarzowe lato tuż, tuż jednak pogoda w tym roku nas rozpieszcza. Wysokie temperatury oraz bezchmurne niebo sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Okres grillowy trwa w najlepsze. Czy Twój ogród również jest już gotów na oficjalne otwarcie sezonu i pierwsze garden party?

Ogród - pięknie i niedrogo

Nieduża, ale przyjemnie urządzona przestrzeń wokół domu. Miejsce, gdzie można odpocząć po ciężkim dniu pracy, spędzić czas bliżej natury, zaprosić znajomych. Własny ogród to marzenie wielu Polaków. Na jego realizację mogą pozwolić sobie ci, którzy dysponują odpowiednim do urządzenia takiej przestrzeni miejscem. Jednak nawet wtedy, gdy już znajdziemy właściwe miejsce, na drodze do realizacji planów stają różne ograniczenia. Jednym z nich często są pieniądze.


Stron: 12 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18473 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >