Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Ogród japoński czym się charakteryzuje i jak go zaprojektować?

Coraz częściej w polskich ogrodach możemy spotkać aranżację w stylu japońskim, czyli nic innego niż odzwierciedlenie natury (nie kopiowanie) w miniaturze. W ogrodzie japońskim charakterystycznymi elementami są przede wszystkim kamienie, skały oraz woda (strumyki, małe wodospady). Jak zaprojektować taki ogród?

Jak projektować ogród kontrastami?

Samodzielne projektowanie ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na oryginalnym i ciekawym wyglądzie naszego ogrodu. Jednak znając kilka prostych reguł można stworzyć ładne, funkcjonalne i proste w utrzymaniu rabaty. Aby ogród przyciągał uwagę warto wprowadzić na rabaty kilka interesujących i kontrastowych zestawień roślin. Projektując ogród możemy skupić się na barwach, kolorach lub też pokrojach i fakturach.

Jak zabezpieczyć teren przed erozją

Erozja to proces niszczenia powierzchni terenu przez wodę, wiatr, słońce, siłę grawitacji i działalność organizmów. Wpływa ona na zmianę rzeźby terenu, a czasem także na zmianę struktury podłoża.

Moda na pasieki w miastach. Czy każdy może postawić ul na dachu budynku?

Albert Einstein mówił o nich: ''Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia''. Liczebność pszczół na świecie spada w zastraszającym tempie.

Jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę zanim wybierzemy rośliny do ogrodu.

Zanim zdecydujemy się na ogród warto pomyśleć o stylu aranżacji ogrodu. To jak będzie wygląda od naszego gustu. Jednak zanim postanowimy sadzić rośliny, warto zwrócić uwagę na różne czynniki.

Chodnik rzymski w ogrodzie. Jakimi roslinami najlepiej go obsadzić?

Kręta ścieżka czy chodnik w naszym ogrodzie mają już same w sobie pewien urok. Jeśli jednak zadbamy o to, aby obrastały je malowniczo prezentujące się rośliny, efekt będzie oryginalny i niebanalny. Planując ścieżkę w ogrodzie należy pomyśleć o posadzeniu wzdłuż jej krawędzi roślin tworzących ciekawe, barwne rabaty.

Proste sposoby na magiczny klimat w ogrodzie

Wiosna i lato to najlepsza pora, by wolny czas spędzać w ogrodzie. Możemy na spokojnie zająć się jego pielęgnacją i tym, by cieszył nie tylko nasze oczy, ale i przechodniów czy sąsiadów.

Kompostownik, czy warto zrobić mu miejsce w ogrodzie?

Kompostownik to pojemnik, w którym przebiega kompostowanie odpadów biodegradowalnych. Mogą to być resztki roślin, opadłe liście lub ścięta trawa. Warto się zapoznać z plusami, jakie niesie posiadanie kompostownika w ogrodzie.

Jak urządzić dzieciom kącik do zabaw w ogrodzie?

Jeśli powierzchnia ogrodu nam na to pozwala, warto w ogrodzie wydzielić kącik zabaw dla dzieci. Muszą przecież gdzieś dać upust swojej energii.

Ogrody francuski i angielski - czym się różnią?

Stylizacja ogrodu jest odzwierciedleniem naszych pragnień i nastroju. Niektórym z nas podoba się elegancko i szykownie zaprojektowany obszar zielenie, a inni stawiają przede wszystkim na naturalność przy jak najmniejszej ingerencji w naturalny rozwój przydomowych roślin. W tym artykule postaramy się zestawić dwa popularne style ogrodowe - francuski i angielski.


Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 19566 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 545

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >