Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Otoczenie domu i ogródek estetycznie spójne ze stylem domu - jak dobrze zaprojektować posesję?

Przeglądając magazyny poświęcone budowie i urządzaniu domu oraz odwiedzając serwisy internetowe o podobnej tematyce, dowiemy się, jak ważne jest harmonijne połączenie wyglądu budynku z jego otoczeniem. Osiągnięcie takiego efektu nie jest jednak proste. Eksperci podpowiadają, na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę i czym się kierować przy ich wyborze.

Jak zaprojektować i pielęgnować rabatę pod drzewami

Utrzymanie efektownej rabaty w cieniu drzew nie jest zadnieniem trudnym nawet dla początkującego ogrodnika. Najważniejsze to zadbać o odpowiedni dobór roślin takich, które wytworzyły zdolność adaptacji do życia w specyficznych, cienistych warunkach. Większość z gatunków cieniolubnych preferuje stanowiska żyzne i mokre, zbliżone do tych występujących naturalnie w lasach pod koronami drzew. Gdy takich warunków brakuje w naszych ogródkach, należy o nie zadbać poprzez odpowiednią pielęgnację.

Gazony w ogrodach - jakie możliwości dają w aranżowaniu przestrzeni

Możliwości gazonów, jako elementów kształtowania architektury krajobrazu wykraczają daleko poza miejskie donice. A przecież mogą pełnić też rolę fantazyjnych ogrodzeń, ścian zieleni w miejsce murów oporowych, obrzeża schodów terenowych.

Jak zaprojektować piękny i harmonijny ogródek wokół domu

Własny dom, to również otaczający go teren i ogród. Stworzenie harmonijnego otoczenia domu wymaga jednak nie tylko wyobraźni, ale także specjalistycznej wiedzy. W konkretyzacji swoich wyobrażeń o ich kształcie pomoże projekt.

Wykorzystanie gotowych elementów małej architektury w kompozycjach ogrodowych

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu. Solidne, betonowe ogrodzenia, murki, ławki, donice, kwietniki stanowią nie tylko estetyczne uzupełnienie projektu, ale również spełniają szereg przydatnych funkcji. W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się ozdobne elementy architektury i na jakie materiały najlepiej postawić?

Ogród i woda przeciw upałom

Fale upałów od jakiegoś czasu mocno uprzykrzają życie. W kolejnych latach próżno liczyć na spadek średniej temperatury w miesiącach letnich. W mieście jest to problem, natomiast posiadając ogród, możemy poradzić sobie z tym dzięki konstrukcjom wodnym.

Zaplanuj swój ogród, tak by pszczoły chciały do niego przylatywać

Wiadomo, że pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, jednak ich populacja drastycznie zmniejsza się na całym świecie. Warto więc zadbać o to, by zagościły w naszym ogrodzie. Te pracowite stworzenia można przyciągnąć nawet na cały rok, dlatego warto sadzić mniej tuj i iglaków a więcej roślin kwitnących w różnych okresach.

Ogrodowe aranżacje, tak jak wnętrzarskie mają swoje sezonowe trendy - czy wiesz co teraz jest na topie

Nadszedł czas, aby zadbać o ogród. To ostatni moment na to, żeby zaprowadzić w nim ład i nadać niepowtarzalny klimat. Otoczenie naszego domu może co roku wyglądać inaczej i zmieniać się pod wpływem nowych inspiracji. Podpowiadamy, co będzie modne w tym sezonie.

Kilka podpowiedzi, jak zaaranżować strefę relaksu w ogrodzie

Każdy z nas potrzebuje odpoczynku, choć w codziennym pędzie często trudno znaleźć czas na wytchnienie. Sposobów na odprężenie może być wiele, ale bardzo dobrze na kondycję człowieka działa otoczenie przyrody. Przed nami najcieplejsza pora roku, kiedy to z przyjemnością przebywamy na świeżym powietrzu. Dlatego przydomowy ogród, taras czy balkon najlepiej już teraz przygotować do sezonu i zaaranżować w taki sposób, aby cieszył oczy oraz sprzyjał regeneracji.

Aranżacja małego ogródka w zabudowie szeregowej

Domy w zabudowie szeregowej to dzisiaj coraz częściej wybierane rozwiązanie w mieszkalnictwie. Największą ich zaletą jest możliwość posiadania własnego, choć niewielkich rozmiarów ogrodu. Przy dobrze zaplanowanej przestrzeni wokół domu można zyskać dodatkowy letni pokój, miejsce do odpoczynku i spotkań z przyjaciółmi czy realizowania ogrodowego hobby. Przedstawiamy kilka porad, które pozwolą urządzić niewielki ogródek w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej.


Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15909 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 137

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >