Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Drewniany domek w ogrodzie wiele radości dla dzieci

Niezwykle cenną zaletą akcesoriów do zabawy jest ich wielofunkcyjność. Przedmioty, które nie tylko dostarczają odpowiedniej rozrywki, ale też rozwijają wyobraźnię, umiejętności współpracy z rówieśnikami, a także dbają o kondycję fizyczną są wspaniałą propozycją dla najmłodszych i ich rodziców. Do grupy takich akcesoriów należą domki dla dzieci

Ogrodowe aranżacje z wykorzystaniem grysu, otoczaków i szkła

Grysy, otoczaki oraz szkoło dekoracyjne to doskonałe materiały uzupełniające, które sprawdzą się w każdej ogrodowej aranżacji. Odpowiednio dopasowane do stylistyki otoczenia, stanowią jego estetyczne i funkcjonalne zwieńczenie. Gdzie warto je wykorzystywać?

Szklarnia w ogrodzie: przeczytaj, zanim kupisz!

Szklarnia to nie tylko estetyczny element małej architektury ogrodowej. Dla ogrodników wprawionych w bojach to przede wszystkim obowiązkowy element wyposażenia ogrodu, bez którego uzyskanie dobrych plonów jest utrudnione.

Jak dobrze zaaranżować przestrzeń wokół domu?

O tym, czy uda nam się zrealizować marzenia o idealnym domu i przestrzeni wokół niego, w głównej mierze decyduje projekt. Jego przygotowanie to gwarancja efektu estetycznego, ale także poszanowanie kompozycji otoczenia i optymalna funkcjonalność miejsca.

10 najważniejszych prac ogrodowych, które należy wykonać przed zimą

Zima to czas, kiedy wegetacja roślin ustaje. Nasze ogrody wystawione są na ciężką próbę – niskie temperatury, silne wiatry, opady śniegu i deszczu, duża ilość wody podczas topnienia. Aby rośliny przetrwały do wiosny w dobrym stanie, a narzędzia służyły nam przez kolejny sezon, warto przeprowadzić jesienią kilka ważnych prac ogrodowych.

Jak w łatwy sposób sprawić dzieciakom frajdę? Zbuduj im ogrodowy namiot

Lato w pełni, a my podpowiadamy jak własnoręcznie stworzyć jedyny w swoim rodzaju namiot ogrodowy z gałązek wierzbowych. To doskonała kryjówka i wymarzone miejsce do zabawy w Indian dla Twoich dzieci. Wystarczy odrobina wyobraźni i elektronarzędzia ogrodowe linii zielonej Bosch, aby zapewnić swoim pociechom cudowne wakacje i moc niezapomnianych przeżyć!

Gdzie trzymać drewno w ogrodzie? Zrób sam domek na drewno

Domek na drewno, który z łatwością możesz zrobić samodzielnie przy użyciu prostych elektronarzędzi, pomoże utrzymać ład w każdym ogrodzie. Przedstawiamy instrukcję wykonania rustykalnego schowka na drewno i ogrodowe akcesoria. Nie zajmuje wiele miejsca, a pomieści całkiem sporo.

Jak zbudować budkę dla ptaków?

Śpiew ptaków o poranku to jedna z piękniejszych melodii wiosny i lata. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem wyjątkowych gości, zbuduj im przytulne mieszkanie w ogrodzie lub na balkonie.

Palisada ogrodowa - proste wykonanie krok po kroku

Wykończenie ogrodowej rabatki może być ładne i jednocześnie praktyczne. Klimat ogrodu tworzą przecież nie tylko rośliny, ale i wszystkie elementy uzupełniające zieleń. Doskonałym pomysłem mogą okazać się drewniane słupki, które utworzą oryginalną rabatę i zapewnią podstawę do prawidłowego wzrostu kwiatów i krzewów. Za pomocą odpowiednich narzędzi i kilku kroków stworzymy drewnianą palisadę, która na pewno będzie przyciągać wzrok! Szczególnie, gdy wiosna w pełnej krasie zagości w naszych ogrodach.

E-projektant radzi – przygotuj swój ogród do wiosny – nie wychodząc z domu

Zimą często zapominamy o ogrodzie jako miejscu spędzania wolnych chwil. Jednocześnie to dobry czas, by spokojnie zaplanować przestrzeń wokół domu. W aranżacji ogrodowych ścieżek i tarasów, mogą nam pomóc profesjonalni projektanci. Jednak zanim się do nich zwrócimy, wypróbujmy kilka możliwych zastosowań nawierzchni w ogrodzie – dobierając interesujący nas kolor i gatunek szlachetnych kostek brukowych. Taką możliwość daje nam program e-projektant, dostępny na stronie internetowej firmy Libet.


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22307 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >