Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Czym się charakteryzuje ogród holenderski? Pełen kwitnących rozwiązań

Z czego mógłby słynąć ogród holenderski, jeśli nie z bogatych nasadzeń poprzetykanych eleganckimi i funkcjonalnymi ścieżkami? Ogrody w stylu holenderskim czerpią z założeń ogrodów francuskich, jednak na przestrzeni lat Holendrzy wypracowali swój własny sposób na miły dla oka, przyjazny i nietuzinkowy ogród.Z jakich rozwiązań skorzystali?

Jak dbać o kompost?

Do założenia kompostownika nikogo nie trzeba namawiać, każdy z nas wie, że jest to drogocenne i tanie źródło cennych związków organicznych. Jeśli będzie odpowiednio składowany i pielęgnowany nasza gleba stanie się przewiewna i pulchna, a rośliny otrzymają porządną dawkę próchnicy. Dlatego warto o niego zadbać, zapewnić odpowiedni poziom tlenu i wilgoci oraz regularnie sprawdzać jego stan, aby móc go jak najlepiej i najszybciej wykorzystać.

Jak można zaaranżować podwórko-studnie?

Z czym kojarzy nam się powyższy termin? Czy nie ze starymi, przedwojennymi kamienicami? Wtedy podwórka-studnie były praktycznym, funkcjonalnym rozwiązaniem. Istniały, aby rozświetlić przylegające do nich klatki schodowe i pomieszczenia. Dziś już ich rola nieco się zmieniła.

Jak można zaaranżować podwórkową studnię?

Nikt nie powiedział, że studnie mają być nudne, nawet jeśli stanowią w ogrodzie jedynie element dekoracyjny. Jeśli dodatkowo są również bardzo cennym ujęciem wody, pozwalają na dużą oszczędność kosztów, związanych z utrzymaniem ogrodu.

Jak zagospodarować teren przed ogrodzeniem domu?

Dobrze zaaranżowany ogród obejmuje również teren przed ogrodzeniem, który jest, jakby nie patrzeć, wizytówką naszej całej posesji. To także pierwsza rzecz, jaką widzą i oceniają odwiedzający nas goście, jak i przechodnie.

Ogród japoński czym się charakteryzuje i jak go zaprojektować?

Coraz częściej w polskich ogrodach możemy spotkać aranżację w stylu japońskim, czyli nic innego niż odzwierciedlenie natury (nie kopiowanie) w miniaturze. W ogrodzie japońskim charakterystycznymi elementami są przede wszystkim kamienie, skały oraz woda (strumyki, małe wodospady). Jak zaprojektować taki ogród?

Jak projektować ogród kontrastami?

Samodzielne projektowanie ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli zależy nam na oryginalnym i ciekawym wyglądzie naszego ogrodu. Jednak znając kilka prostych reguł można stworzyć ładne, funkcjonalne i proste w utrzymaniu rabaty. Aby ogród przyciągał uwagę warto wprowadzić na rabaty kilka interesujących i kontrastowych zestawień roślin. Projektując ogród możemy skupić się na barwach, kolorach lub też pokrojach i fakturach.

Jak zabezpieczyć teren przed erozją

Erozja to proces niszczenia powierzchni terenu przez wodę, wiatr, słońce, siłę grawitacji i działalność organizmów. Wpływa ona na zmianę rzeźby terenu, a czasem także na zmianę struktury podłoża.

Moda na pasieki w miastach. Czy każdy może postawić ul na dachu budynku?

Albert Einstein mówił o nich: ''Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia''. Liczebność pszczół na świecie spada w zastraszającym tempie.

Jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę zanim wybierzemy rośliny do ogrodu.

Zanim zdecydujemy się na ogród warto pomyśleć o stylu aranżacji ogrodu. To jak będzie wygląda od naszego gustu. Jednak zanim postanowimy sadzić rośliny, warto zwrócić uwagę na różne czynniki.


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 20029 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 364

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >