Projektowanie ogrodu – lista artykułów

Gotowe akcesoria do stworzenia placu zabaw dla dzieci

Aktywność na wolnym powietrzu jest bezcenna dla rozwoju dziecka. Zabawy na dworze poprawiają sprawność fizyczną, kształtują wyobraźnię, są okazją do kontaktu ze światem przyrody. Często jednak najmłodszym wydają się mniej atrakcyjne niż wirtualny świat gier komputerowych i rodzice muszą się sporo natrudzić, by zachęcić swoje pociechy do wyjścia z domu. Naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom dzieci oraz dorosłych powstały akcesoria na plac zabaw będące wspaniałą alternatywą dla elektronicznych gadżetów.

Drewniany domek w ogrodzie wiele radości dla dzieci

Niezwykle cenną zaletą akcesoriów do zabawy jest ich wielofunkcyjność. Przedmioty, które nie tylko dostarczają odpowiedniej rozrywki, ale też rozwijają wyobraźnię, umiejętności współpracy z rówieśnikami, a także dbają o kondycję fizyczną są wspaniałą propozycją dla najmłodszych i ich rodziców. Do grupy takich akcesoriów należą domki dla dzieci

Ogrodowe aranżacje z wykorzystaniem grysu, otoczaków i szkła

Grysy, otoczaki oraz szkoło dekoracyjne to doskonałe materiały uzupełniające, które sprawdzą się w każdej ogrodowej aranżacji. Odpowiednio dopasowane do stylistyki otoczenia, stanowią jego estetyczne i funkcjonalne zwieńczenie. Gdzie warto je wykorzystywać?

Szklarnia w ogrodzie: przeczytaj, zanim kupisz!

Szklarnia to nie tylko estetyczny element małej architektury ogrodowej. Dla ogrodników wprawionych w bojach to przede wszystkim obowiązkowy element wyposażenia ogrodu, bez którego uzyskanie dobrych plonów jest utrudnione.

Jak dobrze zaaranżować przestrzeń wokół domu?

O tym, czy uda nam się zrealizować marzenia o idealnym domu i przestrzeni wokół niego, w głównej mierze decyduje projekt. Jego przygotowanie to gwarancja efektu estetycznego, ale także poszanowanie kompozycji otoczenia i optymalna funkcjonalność miejsca.

10 najważniejszych prac ogrodowych, które należy wykonać przed zimą

Zima to czas, kiedy wegetacja roślin ustaje. Nasze ogrody wystawione są na ciężką próbę – niskie temperatury, silne wiatry, opady śniegu i deszczu, duża ilość wody podczas topnienia. Aby rośliny przetrwały do wiosny w dobrym stanie, a narzędzia służyły nam przez kolejny sezon, warto przeprowadzić jesienią kilka ważnych prac ogrodowych.

Jak w łatwy sposób sprawić dzieciakom frajdę? Zbuduj im ogrodowy namiot

Lato w pełni, a my podpowiadamy jak własnoręcznie stworzyć jedyny w swoim rodzaju namiot ogrodowy z gałązek wierzbowych. To doskonała kryjówka i wymarzone miejsce do zabawy w Indian dla Twoich dzieci. Wystarczy odrobina wyobraźni i elektronarzędzia ogrodowe linii zielonej Bosch, aby zapewnić swoim pociechom cudowne wakacje i moc niezapomnianych przeżyć!

Gdzie trzymać drewno w ogrodzie? Zrób sam domek na drewno

Domek na drewno, który z łatwością możesz zrobić samodzielnie przy użyciu prostych elektronarzędzi, pomoże utrzymać ład w każdym ogrodzie. Przedstawiamy instrukcję wykonania rustykalnego schowka na drewno i ogrodowe akcesoria. Nie zajmuje wiele miejsca, a pomieści całkiem sporo.

Jak zbudować budkę dla ptaków?

Śpiew ptaków o poranku to jedna z piękniejszych melodii wiosny i lata. Jeśli chcesz cieszyć się towarzystwem wyjątkowych gości, zbuduj im przytulne mieszkanie w ogrodzie lub na balkonie.

Palisada ogrodowa - proste wykonanie krok po kroku

Wykończenie ogrodowej rabatki może być ładne i jednocześnie praktyczne. Klimat ogrodu tworzą przecież nie tylko rośliny, ale i wszystkie elementy uzupełniające zieleń. Doskonałym pomysłem mogą okazać się drewniane słupki, które utworzą oryginalną rabatę i zapewnią podstawę do prawidłowego wzrostu kwiatów i krzewów. Za pomocą odpowiednich narzędzi i kilku kroków stworzymy drewnianą palisadę, która na pewno będzie przyciągać wzrok! Szczególnie, gdy wiosna w pełnej krasie zagości w naszych ogrodach.


Stron: 10 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 22926 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 345

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >