Prywatyzacja Gliwickiej Spółki CERG
Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do uczestnictwa w przetargu publicznym dotyczącym nabycia udziałów w Spółce CERG Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach.
Do udziału w przetargu zostaną dopuszczeni wszyscy, którzy spełnią jego warunki oraz złożą ofertę do 14 czerwca br. do godziny 14.00.
W ramach prywatyzacji gliwickiej Spółki Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza sprzedać pakiet 24.500 udziałów stanowiących 27,58% kapitału zakładowego Spółki. Minimalna cena za jeden udział została ustalona na poziomie 378,012 zł.
Wszelkie pytania dotyczące wymagań stawianych uczestnikom przetargu oraz szczegółowych warunków, jakie powinna spełniać oferta nabycia udziałów Spółki należy kierować do Ministerstwa Skarbu Państwa do 8 czerwca br.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja ceramiki budowlanej, materiałów i wyrobów ceramicznych ogniotrwałych, cegły, dachówki i innych materiałów budowlanych, sprzedaż hurtowa materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego, magazynowanie i przechowywanie wyrobów.
Szczegółowe zasady dotyczące uczestnictwa w przetargu publicznym Spółki dostępne są w ogłoszeniu prywatyzacyjnym, umieszczonym na stronie internetowej Ministerstwa pod adresem:
http://www.msp.gov.pl/portal/pl/250/10058/Zaproszenie_do_przetargu_publicznego_na_nabycie_udzialow_spolki_CERG_Sp_z_oo_z_s.html
INFORMACJE O PLANIE PRYWATYZACJI NA LATA 2008-2011
Realizowany od dwóch lat Plan Prywatyzacji 2008-2011 to pierwszy tak spójny i kompleksowy program prywatyzacyjny w Polsce mający na celu sprywatyzowanie do 2011 roku jak największej liczby polskich przedsiębiorstw. Ma on przynieść łącznie blisko 37 miliardów złotych do budżetu państwa. Rok 2010 ma być rekordowym pod względem transakcji prywatyzacyjnych i wpływów z tego tytułu.
Założenia Planu Prywatyzacyjnego mówią o przekazaniu w prywatne ręce ponad 800 spółek Skarbu Państwa, działających w kilkudziesięciu sektorach gospodarki. W sierpniu
2009 r. ogłoszono przyspieszenie prywatyzacji, wyznaczając jednocześnie 54 kluczowe spółki przeznaczone do sprzedaży do końca 2010 r.
Więcej informacji na temat Planu Prywatyzacji dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Skarbu Państwa pod następującym adresem:
http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/141/4047/Plan_prywatyzacji_na_lata_20082011.html
INFFORMACJE O CENTRUM RELACJI INWESTORSKICH
Centrum Relacji Inwestorskich zostało powołane przez Ministerstwo Skarbu Państwa w lipcu 2009 roku w celu bieżącej obsługi inwestorów zainteresowanych firmami uczestniczącymi
w procesie prywatyzacji. Pracownicy CRI odpowiadają na zapytania telefoniczne i mailowe. Pomagają także potencjalnym inwestorom skontaktować się z osobami nadzorującymi poszczególne spółki, organizują spotkania oraz osobiście przybliżają program prywatyzacyjny wszystkim, którzy zechcą odwiedzić Ministerstwo.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.
Kontakt dla inwestorów:
Centrum Relacji Inwestorskich
Aleksandra Karpowicz, inwestor@msp.gov.pl, tel. (022) 695 90 01 lub 695 90 02
Komentarze
Tagi
Czytaj też…
Czytaj na forum
- Czy ktoś korzystał z usług detektywa? Liczba postów: 332 Grupa: Trudne tema... Lubię testować nowe platformy i porównywać ich funkcjonalność. Niedawno odwiedziłem voxcasino-top.com i spodobało mi się, jak wszystko jest uporządkowane. Znale...
- Profesjonalne Ozonowanie Liczba postów: 50 Grupa: Opinie Ozonowanie znajduje zastosowanie w wielu miejscach, a Airozone należy do firm oferujących tego rodzaju usługi. Zainteresowani mogą sprawdzić szczegóły dotyczące...
- Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 1123 Grupa: Trudne tema... Jeśli mogę polecić dobrego prawnika, z którym warto skonsultować tę sprawę, to zachęcam do kontaktu z https://prawnik-rozwod.pl/.
- nowa telewizja Liczba postów: 19 Grupa: Trudne tema... Współczesny widz nie zawsze ogląda telewizję o stałej porze i w jednym miejscu. Praca, podróże, obowiązki domowe oraz indywidualne zainteresowania sprawiają, że...
- Części do samochodu - oryginalne, używane, czy zam... Liczba postów: 452 Grupa: Trudne tema... Ostatnio wymieniałem układ wydechowy w moim starym Golfie i zostałem z niepotrzebną, zużytą częścią w garażu. Szkoda mi było to wyrzucić na zwykły złom, bo dosk...

