Przebudowa biurowca Huty Łaziska w Łaziskach Górnych

Przebudowa biurowca Huty Łaziska w Łaziskach Górnych

Rozpoczęła się modernizacja biurowca, który kiedyś był siedzibą dyrekcji Huty Łaziska. Budynek, zlokalizowany przy DK 81, czyli popularnej „wiślance”, nie był użytkowany od 2008 roku.

Nowy właściciel, firma Gemi Sp. z o.o., zamierza przenieść tam swoją siedzibę.
– Aby budynek spełniał nowoczesne wymagania, konieczne jest przeprowadzenie generalnego remontu. Po jego ukończeniu biurowiec będzie mógł stanąć w szranki z najbardziej prestiżowymi realizacjami na Śląsku – mówi pan Henryk Gawlik, kierownik projektu przebudowy.
Gemi planuje zająć dwie z czterech kondygnacji. Parter i pierwsze piętro zostaną przeznaczone na wynajem. Obiekt wyposażony będzie w nowoczesne systemy klimatyzacji i wentylacji, kontrolę dostępu z centralną recepcją oraz przeszkloną windę umożliwiającą wjazd na wyższe piętra osobom niepełnosprawnym. Powierzchnia użytkowa wyniesie 2 000 m2, z czego 960 m2 powierzchni biurowej przeznaczonych będzie dla najemców. Dla najemców przeznaczona będzie także duża liczba miejsc parkingowych.

 

 

– Łaziska Górne to dobra lokalizacja, umożliwiająca szybki dostęp do Katowic oraz Gliwic i Tych. Nasza działalność nie wymaga obecności w ścisłym centrum Aglomeracji, stąd decyzja o przeprowadzce. Pozwoli to pracownikom na niknięcie korków i codziennych uciążliwości związanych z pracą w Śródmieściu– tak decyzję o zmianie siedziby uzasadnia Henryk Gawlik – Docelowo w budynku będzie pracować około 150 osób. Mamy nadzieję, że będzie to zaczątek parku przemysłowego generującego nowe miejsca pracy na terenie byłej Huty Łaziska.

W chwili obecnej trwają prace porządkowe, wkrótce rozpocznie się przebudowa fasady oraz wewnętrznej konstrukcji budynku. Przenosiny Gemi do nowej siedziby planowane są na przełom lipca i sierpnia bieżącego roku.

GEMI jest grupą kapitałową obejmującą swoim działaniem różne segmenty rynku, począwszy od produkcji stopów żelaza, a skończywszy na działalności hotelarskiej. Inwestycja w Łaziskach Górnych jest jedną z kilku aktualnie realizowanych.

 

 

Źródło: Gemi Sp. z o.o. / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17351 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >