Rozpoczęto budowę apartamentowca Dune w Mielnie

Rozpoczęto budowę apartamentowca Dune w Mielnie

Firma Mielno Holding - Firmus Group rozpoczęła budowę zapowiedzianego kilka tygodni temu apartamentowca Dune. Budynek zlokalizowany jest bezpośrednio przy plaży w Mielnie. Budowa wartej 52 mln zł inwestycji zakończy się jesienią przyszłego roku. Czytaj dalej

 

Dune wyznaczy nową, prestiżową część Mielna. Budynek charakteryzuje nowoczesna, mocno przeszklona bryła o łagodnych, naturalnych liniach. Wyróżnikiem jest jednak głównie  lokalizacja apartamentowca. Żadna z realizowanych obecnie nad Bałtykiem inwestycji nie powstaje tak blisko plaży i morza. W Dune przyszli mieszkańcy z apartamentów wychodzić będą niemal bezpośrednio na plażę, która w tej części Wybrzeża ma nawet do 20 m szerokości.

 

 

 „Rozpoczęliśmy budowę. Według harmonogramu prac wczesną jesienią będzie już widać ściany parteru” – informuje Marcin Sosnowski, kierownik budowy z firmy Budimex, która została generalnym wykonawcą inwestycji. I jak zaznacza, realizacja Dune to dla firmy Budimex  ciekawe wyzwanie. „Budynek wyróżnia nie tylko położenie – bliskie sąsiedztwo morza, ale też starannie zaplanowana architektura. Mamy tu duże przeszklenia, basen zewnętrzny czy przestronny taras od strony plaży. Całość wykonana będzie z najwyższej jakości materiałów. Także założenia projektowe i szczegóły rozwiązań technicznych są bardzo nowoczesne” – zauważa Wojciech Dowczyński, kierownik kontraktu
z ramienia generalnego wykonawcy.

 

Czytaj również: Świadectwa energetyczne dla nieruchomości

 

Większość apartamentów w inwestycji ma średni metraż ok. 30 – 53 m2, i dwa lub trzy pokoje. We wszystkich, pracownia architektoniczna Mellon zaplanowała taras z widokiem na morze. Mielno Holding – Firmus Group zapowiada rozpoczęcie sprzedaży inwestycji w drugiej połowie czerwca. Obecnie apartamenty dostępne są jednak w przedsprzedaży, co dla klientów ma duże znaczenie, gdyż ceny są niższe.

 

 

W pełni wykończone w wysokim standardzie apartamenty dostępne są w atrakcyjnej cenie. Deweloper zaplanował m.in. szwedzkie, drewniane podłogi, hiszpańską terakotę i glazurę, armaturę i ceramikę marki Roca oraz sprzęt AGD niemieckiej firmy Bosch. „Obecne ceny apartamentów, z racji tego, że budowa dopiero ruszyła, są absolutnie unikalne w skali całego Wybrzeża. Szczególnie biorąc pod uwagę lokalizację projektu Dune i prestiżowe wykończenie” – przyznaje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding - Firmus Group. W większości inwestycji realizowanych obecnie nad Bałtykiem gotowe do zamieszkania apartamenty to wydatek od 12 do 20 tys. zł za m2. Często są one jednak oddalone kilkaset metrów od plaży, bez widoku na morze.

 

Czytaj również: Ostatni etap prestiżowej inwestycji mieszkaniowej EKO-PARKU na warszawskim Mokotowie

 

Założeniem inwestora apartamentowca Dune jest połączenie prestiżu i najwyższej jakości wykonania z dostępnością, nie tylko dla małego grona najbogatszych osób. „Chcemy, by podobnie jak ma to miejsce w innych krajach europejskich, także u nas, apartamenty nad morzem stały się nie tylko luksusem na wakacje, ale przestrzenią, którą wykorzystuje się przez cały rok na odpoczynek czy pracę poza miastem” – wyjaśnia Cezary Kulesza. Finansowanie realizacji inwestycji zapewnia Noble Bank, a przebieg procesu koordynuje międzynarodowa firma Gleeds.

 

Źródło: GlobalBrand Institute / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16180 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >