Rusza konkurs “zielony budynek oraz zielone wnętrze”

Rusza konkurs “zielony budynek oraz zielone wnętrze”

PLGBC Awards & Green Building Competition. Wyróżnienia PLGBC oraz konkurs architektury ekologicznej “zielony budynek oraz zielone wnętrze”. Czytaj dalej

 

AWARDS

 

Wyróżnienia PLGBC będą przyznawane w następujących kategoriach:

 

1.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem LEED

 

2.Najlepszy ekologiczny obiekt z certyfikatem BREEAM

 

3.Najlepszy ekologiczny obiekt z pre-certyfikatem (LEED, DGNB)

 

4. Najlepsza inicjatywa proekologiczna w firmie – zaangażowanie w budownictwo ekologiczne

 

5. „Green” Developer of the Year

 

6. „Green” Architect of the Year

 

7. „Green” Product of the year

 

GREEN BUILDING COMPETITION

KONKURS ARCHITEKTURY EKOLOGICZNEJ “zielony budynek oraz zielone wnętrze”. Konkurs jest ogólnodostępny – podzielony na część dla profesjonalistów oraz studentów. Konkurs nie wymaga żadnych opłat wstępnych czy też wcześniejszej REJESTRACJI !

 

Czytaj również: Nowe trendy w budownictwie energooszczędnym

 

Nagrody będą przyznawane w następujących kategoriach:

 

1.Najlepszy ekologiczny obiekt (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować obiekty ubiegające się dopiero o cert. bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające go pod względem zarówno architektonicznym jak i zrównoważonego rozwoju)

 

2.Najlepsze ekologiczne wnętrze (bez certyfikacji, w tej kategorii mogą startować wnętrza ubiegające się dopiero o certyfikację, bądź też posiadające szczególne wartości wyróżniające je pod względem zarówno designerskim jak i zrównoważonego rozwoju)

 

3.Najlepszy ekologiczny projekt (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować profesjonaliści)

 

4.Najlepszy ekologiczny projekt studencki (niezrealizowany, w tej kategorii mogą startować studenci)

 

Zwycięzcy będą publicznie ogłoszeni podczas Gali PLGBC 16 listopada. Zwycięskie prace będą umieszczone na stronie internetowej PLGBC, opublikowane w newsletterze PLGBC oraz w publikacjach Patronów Medialnych. Zwycięzcy otrzymają dyplomy uznania. Ponizej link do informacji na temat prac konkursowych nagrodzonych w zeszlym roku  http://www.plgbc.org/pages.php?id=62 Najciekawsze plansze będą wystawione podczas PLGBC Sympozjum, Expo i Gala.

 

Czytaj również: Rozdano certyfikaty "Wiarygodności Biznesowej"

 

Ogólne warunki konkursowe:

Konkurs “Zielony budynek oraz zielone wnętrze” jest drugą edycją organizowaną przez PLGBC. Jego zadaniem jest szczególne wyróżnienie obiektów budowlanych oraz wnętrz, które wnoszą nadrzędne wartości w dziedzinie budownictwa zrównoważonego – jednoczenie dbając o ciekawą formę architektoniczną, stanowiąc godny naśladowania przykład projektowania, wykonywania oraz użytkowania budynków. Uwaga! Konkurs obejmuje wyłącznie budynki oraz projekty znajdujące się na terytorium Polski.

 

Format prac:

Prace należy wysyłać w formacie plansz B2 70x50cm oraz płyty z pracami w formacie PDF, 300dpi. Prace powinny zawierać od 2-5 plansz plus opis. (wyjątek stanowić będzie czwarta kategoria konkursowa - projekt studencki – gdzie dopuszcza się zastosowanie formatu A3).

 

Czytaj również: Konstrukcje z drewna klejonego warstwowo jako materiał budowlany XXI wieku

 

Zawartość prac konkursowych:

Prace powinny zawierać minimalnie jeden rzut założenia, oraz rendering lub zdjęcie ilustrujące koncept. Forma graficzna jest zupełnie dowolna. W pracy należy podkreślić aspekty związane z rozwojem zrównoważonym (dotyczące usytuowania, zagospodarowania terenu, oszczędności wody oraz energii, jakości powietrza wewnątrz obiektu, zdrowych materiałów, niskiego nakładu energii pierwotnej, minimalizacji użycia surowców pierwotnych, LCA, projektowania zintegrowanego etc). W przypadku obiektów nie ubiegających się o certyfikację wielokryterialną LEED, BREEAM lub DGNB (czy też inną) przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard – będzie również plusem). 

 

Dla obiektów certyfikowanych lub ubiegających się o certyfikację wielokryterialną przedstawienie tzw. Green Checklist lub Scorecard jest obowiązkowe. Prace będą oceniane zarówno pod względem walorów architektonicznych, estetycznych jak i walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym. Pod uwagę brane będą również wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów. PLGBC zastrzega sobie możliwość nie przyznania nagrody w jednej lub więcej kategorii, jeśli nadesłane projekty nie będą spełniać wymogów budownictwa zrównoważonego.

 

Czytaj również: V Festiwal Wnętrz w Gdańsku! Najlepsze pomysły na wnętrza!

 

Terminy:

Prace konkursowe należy składać do 7 listopada 2011 w formie elektronicznej (pdf), przystąpienie do konkursu jest bezpłatne.  Prace muszą być wydrukowane i trwale przymocowane do płyty piankowej  o grubości minimum 5mm i wymiarach B2 (za wyjątkiem studenckich – gdzie dopuszcza się wymiar A3).
Plansze konkursowe należy przesyłać na adres biura PLGBC w Krakowie. Prace, które nie dotrą na wskazany adres przed 11 listopada 2011, nie będą brały udziału w tegorocznej edycji konkursu. Prace należy przesyłać na adres green_building_competition@gmail.com (większe pliki) i biuro@plgbc.org (zgłoszenia i pytania).
Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia! 

 

Komisja PLGBC Awards & Green Building Competition

 

Przewodniczący komisji:

 

Skład komisji:

 

- doc. dr inz. arch. Krzysztof Ingarden Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii

 

- dr inz. arch. Jan Kubec

 

- Michel Guillaume - Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju Technicznego Grupy CFE

 

- Marek Kuryłowicz, Partner i Projektant w Kuryłowicz & Associates

 

- Malgorzata Tomczak, Redaktor naczelna , “A&B”

 

- Robert Strzeński, Architekt Horizone Studio

 

- Rafal Schurma, Architekt, Prezydent PLGBC

 

2011-10-10
Źródło: PLGBC / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Ubytek słuchu Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Problemy ze słuchem u osób starszych? Wiadomo, że niezwykle ważne jest obserwowanie naszych dziadków i stałe dowiadywanie się co u nich słychać. Ważne jest na p...
  • biuro rachunkowe Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Witam, bardzo długo zmagałem się z dylematem czy prowadzić rachunkowość swojej działalności samemu czy zlecić to jakiejś firmie. Skorzystałem z usług biura Gama...
  • Gadżety firmowe Liczba postów: 61 Grupa: Trudne tema... Najbardziej powszechne wydają się być długopisy z logiem firmy _________ http://www.hcl.net.pl/
  • Stal - dostawa Liczba postów: 26 Grupa: Trudne tema... To ja z kolei taki mam dla was namiar - HurtoStal 2 https://www.hst2.pl/ ze Szczecina. To świetnie zaopatrzona hurtownia, z rozsądnymi cenami i szybką realizacj...
  • Jakie auto w leasing? Liczba postów: 147 Grupa: Trudne tema... Najlepiej przedyskutuj oferte leasingu z księgową. ______________________ http: //www.ksiegowoscbialystok.pl/

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16076 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 195

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >