Sport Invest - sportowa przyszłość budownictwa

Sport Invest - sportowa przyszłość budownictwa

Już 20 maja, w samym sercu Poznania, rozpocznie się jedyna w Polsce ekspozycja najnowszej oferty produktowej i technologicznej, związanej z infrastrukturą sportową, a skierowaną do osób zainteresowanych inwestycjami w sport i rekreację. Rusza pierwsza edycja Forum Infrastruktury Sportowej SPORT INVEST! Czytaj dalej

 

Przez 3 dni zaprezentowana zostanie aktualna oferta produktowa i technologiczna z zakresu budownictwa i wyposażenia obiektów sportowych, wellness i spa. Poznań będzie również miejscem merytorycznych dyskusji o branży, zagrożeniach, szansach, nowych trendach i technologiach wpływających na podniesienie jakości i atrakcyjności oferty sportowej i rekreacyjnej.  

Przez wiedzę do sukcesu.

Jak najefektywniej zaaranżować przestrzeń rekreacyjną? Jak podnieść atrakcyjność swojego obiektu dzięki funkcjonalnym, innowacyjnym rozwiązaniom? W jaki sposób ograniczyć koszty prowadzenia obiektów sportowych i rekreacyjnych? Czy dorośli mogą mieć swój plac zabaw? Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów?

Zapraszamy na spotkania z wybitnymi specjalistami, którzy zaprezentują i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania podczas Forum SPORT INVEST! Wstęp wolny.

 

Fit-Expo – bądź fit.

Całość wydarzenia w Poznaniu uzupełni Fitness & Sport Park FIT-EXPO, które już od 11 lat służy spotkaniom osób z branży fitness. Targi to dostęp do nowych trendów, spotkania z wszystkimi liderami rynku, na dodatek wszystko w zasięgu ręki, bo w Poznaniu.

 

Fit-Expo Fitness & Sport Park, Forum SPORT INVEST, Poznań, 20-22 maja 2016r. Zapraszamy

MIEJSCE: Pasaż przy pawilonie 8A

Piątek

20

Maja












10:00 – 11:00

Zasady budownictwa pasywnego – racjonalne projektowanie podstawą ekstremalnej energooszczędności
mgr inż. arch. Marcin Stelmach


Polskie przykłady zrealizowanych pasywnych budynków sportowych - koszty realizacji i eksploatacji w praktyce.
mgr inż. arch. Marcin Stelmach


Współpraca: Architektura Pasywna / Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej


11:00  – 12:00

Wzrost potencjału miasta w wyniku zrealizowanych inwestycji sportowo- rekreacyjnych na przykładzie Olsztyna.
Jerzy Litwiński, Dyrektor OSiR w Olsztynie

Zarządzanie bezpieczeństwem pływalni krytych i kąpielisk.
Jarosław Jerzy Sypniewski, Prezes Zarządu Fundacji Ratownictwa BEZPIECZNI NAD WODĄ


Współpraca: Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej


12:00 – 13:00

Przez rekreację do Integracji

Część I


Słowem wstępu
Dominik Berliński, dyrektor techniczny Centrum Kontroli Placów Zabaw

Aktywne podwórka.
mgr inż. Agnieszka Bocheńska; architekt krajobrazu

Rower inaczej. Innowacyjna infrastruktura rowerowa
Arch. Konrad Kuraszkiewicz, VeloProjekt

14:00 – 16:00

Przez rekreację do Integracji

Część II


Pierwszy w Polsce plac zabaw dla dorosłych

Katarzyna Fidura-Tratkiewicz, architekt krajobrazu, 4 Pory Roku


Zaaranżujmy przestrzeń! Warsztaty projektowe przy użyciu
Mammuti Co. Blocks

Dominik Berliński, dyrektor techniczny Centrum Kontroli Placów Zabaw

Kasa na zieleń i rekreację. Pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację.
Luiza Kałuska, architekt krajobrazu, ECO-ART.

Poznańskie błoto. Ulubiona zabawka na placach zabaw

Magda Garczarczyk


Współpraca: Centrum Kontroli Placów Zabaw


Sobota

21

maja







10:30 – 12:00

Zasady głębokiej termomodernizacji na przykładzie budynku edukacyjno-hotelowego zrealizowanego w Miękini pod Krakowem - faktor 1:10

mgr inż. arch. Marcin Stelmach


Polskie przykłady zrealizowanych pasywnych budynków sportowych - koszty realizacji i eksploatacji w praktyce.

mgr inż. arch. Marcin Stelmach


Pasywne budynki o funkcji sanatoryjno-hotelowej na przykładzie inwestycji ZOL w Krakowie.

mgr inż. arch. Marcin Stelmach


Współpraca: Architektura Pasywna / Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej


12:00-13:00

Innowacyjny system uzdatniania wody basenowej, który generuje duże oszczędności.



Atrakcje basenowe (zjeżdżalnie, minibaseny i in.) jako forma wzbogacania oferty obiektów – nowości.



Współpraca: Basenprof


13:00-14:30

Bezpieczeństwo obiektów sportowych i rekreacyjnych


Współpraca: Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji


 

Dominik Berliński 10 lat temu założył Centrum Kontroli Placów Zabaw, wcześniej kilka lat pracował jako dyrektor zarządzający w firmie produkującej wyposażenie placów zabaw, ścieżek zdrowia i skateparków. Międzynarodowy inspektor placów RPII, wpisany na listę biegłych sądowych, bierze udział w tworzeniu norm. Lubi powtarzać, że ryzyko jest podstawową cechą zabawy. Jest przekonany, że place zabaw powinny być tworzone razem z dziećmi. Od kilku lat fascynuje go koncepcja niezdefiniowanego kształtu placów zabaw, przez co został dystrybutorem amerykańskich klocków Imagination Playground. W tym roku przygotował wielkie klocki własnej produkcji – Mammuti Co. Blocks, które będą wykorzystane do warsztatów przewidzianych w programie 

 

Agnieszka Bocheńska - architekt krajobrazu, grafik. Doktorantka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Laureatka licznych konkursów projektowych oraz autorka artykułów popularnonaukowych i naukowych. Zainteresowana psychologią środowiskową, czynnikami prozdrowotnymi oraz szeroko pojętą przestrzenią miejską. Pasjonatka kreatywnego działania i dziecięcej fantazji oraz prostych a zarazem funkcjonalnych rozwiązań projektowych. W badaniach naukowych stawia na interdyscyplinarność i współpracę.

 

Katarzyna Fidura-Tratkiewicz  - absolwentka Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Od ponad 10 lat projektuje publiczne przestrzenie aktywnego wypoczynku. Współpracuje z wieloma urzędami  i instytucjami publicznymi w procesie inwestycyjnym w akresie opracowań projektowo-kosztorysowych dla terenów zieleni i rekreacji. Członek Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego (PTD) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów (OSTO). Od 1998 roku prowadzi firmę  “4 Pory Roku”.  Projektowany przez nią plac zabaw dla dorosłych w Ursusie ma wprowadzić użytkowników w świat taki, jakim widzą go małe dzieci. Dzięki temu dorośli poczują się jak w świecie Guliwera lub filmie King-Size.

Magda Garczarczyk – pedagog, na co dzień zajmuję się edukacją ogrodniczą, przyrodniczą i przestrzenną. Bardzo mocno zgłębia zabawy twórcze i doświadczanie kontaktu z naturą i przestrzenią. Jako mama chłopca z zespołem Aspergera mocno podkreśla kwestie takich działań, które obu stronom przynoszą radość. Prowadzi warsztaty ogrodnicze dla dzieci i rodziców, które zawsze oparte są na współdziałaniu, ale też  na stwarzaniu przestrzeni by rodzice (czasem i dziadkowie:) wracali do własnych doświadczeń z dzieciństwa. Jej drugi obszar zainteresowań to realne potrzeby zabawowe dzieci - na ten temat przerabiała m.in w Projekcie 5-zmysłów pracując z  dzieci neurotropowymi i autystycznych oraz rodzicami budując m.in wędrowną kuchnie błotną.

 

 

Luiza Kałuska – ukończyła w 2006 r. wydział Architektury kier. architektura krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Napisała pracę inżynierską poświęconą tematyce placów zabaw dla dzieci (Monografia placów zabaw), w której omówiła rozwój psycho-motoryczny dzieci i potrzeby zabawowe poszczególnych grup wiekowych, rolę urządzeń zabawowych, rolę materiałów naturalnych (piasek, woda, błoto, żwir, kamienie, drewno), rolę roślin na placu zabaw oraz wpływ zwierząt na rozwój dziecka. W latach 2006 – 2013 pracowała w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, zajmując się utrzymaniem terenów zieleni (parków, zieleńców, skwerów, zieleni przyulicznej) a oprócz tego utrzymaniem terenów rekreacyjnych i placów zabaw. Obecnie prowadzi pracownię architektury krajobrazu ECO-ART Architektura Wnętrza Krajobraz, zajmując się przede wszystkim projektowaniem naturalistycznych terenów rekreacyjnych, z żywą architekturą, ekologicznych placów zabaw, na których dominują przede wszystkim rośliny a urządzenia zabawowe pełnią uzupełniające funkcje. W ramach Budżetu partycypacyjnego zaprojektowała dla miasta Torunia ekologiczne i przyjazne tereny, umożliwiające mieszkańcom rekreację i wypoczynek pośród zieleni przyrody. Jednym z projektów czekających na realizacje jest „Zielony zakątek – ekologiczny plac edukacyjny” przy Szkole Podstawowej Nr 23 w Toruniu. Celem projektu było utworzenie miejsca do prowadzenia zajęć lekcyjnych na świeżym powietrzu, wspomaganie edukacji ekologicznej i umożliwienie zajęć technicznych z wykorzystaniem elementów roślinnych a także uprawa roślin ozdobnych i jadalnych przez dzieci.

 

Jerzy Litwiński – absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie. W latach 1992-2001 trener Reprezentacji Polski kobiet w taekwondo ITF. W latach 2000 -2003  Dyrektor Departamentu Sportu i Biura Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Od 1.07.2003 Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie – zajmuje się m.in. zarządzaniem i uczestnictwem w budowie miejskich obiektów sportowych (najważniejsze z nich to: Wodne Centrum Rekreacyjno-Sportowe Aquasfera, Centrum Rekreacyjno-Sportowe  Ukiel, Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, stadion piłkarski, baseny, sztuczne lodowiska, kąpieliska sezonowe, skateparki) oraz organizacją imprez sportowo-rekreacyjnych: biegi uliczne, triathlon, pływanie, kolarstwo MTB, siatkówka,żeglarstwo i sporty walki.

 

Konrad Muraszkiewicz - architekt, absolwent i były pracownik naukowy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Od najmłodszych lat związany ze sportem wyczynowym. Współtwórca spółki VeloProjekt specjalizującej się w projektowaniu i wykonawstwie innowacyjnej infrastruktury rowerowej czyli górskich i leśnych tras rowerowych oraz Rowerowych Placów Zabaw. Tata Matyldy i Mikołaja, instruktor sportu, każdą wolną chwilę zależnie od sezonu spędza na nartach lub na rowerze.

Jarosław Jerzy Rypniewski – prezes zarządu Fundacji Ratownictwa BEZPIECZNI NAD WODĄ, wieloletni biegły sądowy w zakresie ratownictwa wodnego, szef Wodnej Służby Ratowniczej POLRESCUE, instruktor wykładowca ratownictwa wodnego, instruktor żeglarstwa PZŻ, kapitan jachtowy PZŻ, instruktor motorowodny PZMWiNW, kapitan motorowodny PZMWiNW, instruktor rekreacji ruchowej – specjalność: żeglarstwo, survival, instruktor rekreacji TKKF – specjalność: sporty wodne, instruktor pierwszej pomocy EFR, płetwonurek CMAS, psycholog, pedagog.

 

 

Czytaj również: „Kolorowe Boiska… czyli szkolna pierwsza liga”

 

2016-05-04
Źródło: MTP / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Czas na letnie opony? Liczba postów: 9 Grupa: Trudne tema... Jak chcesz zakupić opony to możesz łatwo to zrobić poprzez tą witrynę https://autoopony.com/ Mają olbrzymi wybór opon do aut i motocykli oraz felgi z grupy Alca...
  • Opony na lato Liczba postów: 260 Grupa: Trudne tema... Jak chodzi o mnie, to planuję dla siebie opony zakupić na stronie opony24 . Ponieważ mają od sprawdzonych producentów, firma jest ta polecana - także wszys...
  • fotografia biznesowa Liczba postów: 105 Grupa: Konferencje... Sesje różnego rodzaju dzisiaj wykonują profesjonalni fotografowie i jak najbardziej warto znaleźć solidnego w swojej okolicy https://bartekciok.pl/ Sesje biznes...
  • Jak mieć lśniące włosy ? Liczba postów: 103 Grupa: Trudne tema... Wybierając perukę, ważne jest, aby czuć się z nią swobodnie. Dzięki https://perukisklep.pl/peruki-radom/ można znaleźć modele, które są nie tylko estetycznie do...
  • Problem alkoholowy - jak walczyć? Liczba postów: 268 Grupa: Trudne tema... Z tego co wiem, szukanie pomocy w leczeniu alkoholizmu jest kluczowe na drodze do wyzdrowienia. Dlatego ważne jest mówienie o https://alkodoktor.pl/ jako źródle...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >