Sportowe emocje na placu Europejskim - III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

Sportowe emocje na placu Europejskim - III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

8 czerwca na plac Europejski zaparasza Ghelamco Poland osoby spragnione sportowych emocji, a jednocześnie poszukujące pomysłu na aktywne spędzenie wolnego czasu z najbliższymi. Tego dnia wszyscy, nawet nie mając wcześniejszych doświadczeń z grą w bule, będą mogli poznać jej zasady oraz spróbować swoich sił w konkursach Ale Bule! Jednocześnie rozegrają się profesjonalne rozgrywki dla licencjonowanych graczy – III Turniej Ghelamco Boules Coup 2019. Warto więc przyjść, aby samemu wziąć udział w sportowej zabawie i pokibicować najlepszym zawodnikom w Polsce. Czytaj dalej

 

 

Gra w bule, zwana też petanque lub petanką, wywodzi się z Francji i z roku na rok cieszy się u nas coraz większą popularnością. Nic dziwnego: ten rodzinny sport o bardzo prostych zasadach nie wymaga długotrwałego przygotowania, drogiego sprzętu ani wyspecjalizowanej infrastruktury. Wystarczy niewybetonowany skwer i oczywiście metalowe kule zwane bulami. W bule można grać na własnym podwórku albo na plaży, a 8 czerwca będzie to możliwe w samym sercu Warszawy – na placu Europejskim, którego powierzchnia zostanie na tę okoliczność specjalnie przygotowana.    


Sportowe emocje na placu Europejskim - III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

 

Ale Bule!

8 czerwca około godziny 16 na placu Europejskim zaczną się atrakcje  dla amatorów w ramach Ale Bule! W programie m.in. prowadzona przez członków Warszawskiego Klubu Petanque Ule-Boules nauka gry w bule dla dzieci i dorosłych, konkurs rzutu precyzyjnego i rzutu do celu dla dzieci oraz rozgrywki rodzinne. W zawodach warto brać udział, na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej sportowej zabawy.

 

III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

Jednak wielkie święto buli zacznie się na placu Europejskim już w godzinach porannych. O godz. 9.00 startują zawody dla profesjonalistów – III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019 organizowany we współpracy z Warszawskim Klubem Petanque Ule-Boules. 32 trzyosobowe drużyny zmierzą się ze sobą na 16 boiskach zwanych bulodromami. Tegoroczna edycja tych zawodów będzie miała wyjątkową rangę, ponieważ trwają starania o to, aby Polska Federacja Petanque podniosła status turnieju do poziomu Masters. Tym samym rozgrywki profesjonalistów na placu Europejskim znajdą się wśród najważniejszych turniejów gry w bule w Polsce.


Sportowe emocje na placu Europejskim - III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

 

Czytaj również: Jak poprawić swoją kondycję i zacząć biegać

 

W III Turnieju Ghelamco Boules Cup 2019 zapowiedziało swój udział kilkunastu najlepszych zawodników z całego kraju, między innymi Tomasz Lipczyński i Marcin Rutkowski – tegoroczni mistrzowie Polski dubletów – oraz Tomasz Grzelak, indywidualny mistrz kraju z 2018 roku. Udział utytułowanych zawodników z pewnością podwyższy poziom rozgrywek i podgrzeje atmosferę spotkania, warto więc przyjść i kibicować mistrzom.

 

Ghelamco Boules Cup i Ale Bule! to wydarzania, które mają zachęcić warszawiaków do zainteresowania się petanque. To sport, który mogą uprawiać rekreacyjnie całe rodziny.
Z drugiej strony, na poziomie mistrzowskim jest on również bardzo widowiskowy. 8 czerwca  będzie można zarówno zobaczyć, jak grają najlepsi, jak i spróbować własnych sił pod okiem zawodników naszego klubu. A wszystko to w centrum Warszawy – na placu Europejskim, jedynym miejscu w stolicy tak perfekcyjnie łączącym różne funkcje i tak przyjaznym mieszkańcom – mówi Grzegorz Dróżdż, prezes Warszawskiego Klubu Petanque Ule-Boules.


Sportowe emocje na placu Europejskim - III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019

 

Czytaj również: Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

 

Uhonorowanie zwycięzców i zakończenie zawodów jest przewidziane na godzinę 21. III Turniej Ghelamco Boules Cup 2019 to wydarzenie licencjonowane przez Polską Federację Petanque, która zaprasza wszystkich chętnych do kibicowania graczom. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Kolor.

 

Gra dla każdego

Pétanque to jedna z najpopularniejszych dyscyplin na świecie – biorąc pod uwagę liczbę graczy ustępuje tylko piłce nożnej! W ponad 70 krajach należących do Światowej Federacji Petanque kulami miota już ponad 600 000 licencjonowanych zawodników. Popularność zdobyła przede wszystkim dzięki swojej dostępności, rodzinnemu charakterowi i prostym zasadom gry. To sport, który nie wymaga od zawodników dobrej kondycji fizycznej, a uprawiać go może każdy, bez względu na wiek – zaczynając od dzieci, a na seniorach kończąc. Zawodnicy mogą grać w pojedynkę lub łączyć się w dwu- lub trzyosobowe zespoły. Do gry używają metalowych kul, którymi rzucają w kierunku drewnianej kulki zwanej świnką. Rundę wygrywa ta drużyna, która zgromadzi wokół świnki – w bliższej odległości niż przeciwnik – więcej swoich kul. W Polsce gra w bule w ostatnich latach zyskuje na popularności, a o profesjonalizm i wysokie standardy dbają Polska Federacja Pétanque oraz lokalne kluby. Teraz, aby przekonać się, jak wspaniała jest to zabawa, wystarczy przyjść na plac Europejski!


2019-06-04
Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Transport za granicę Liczba postów: 666 Grupa: Trudne tema... No cóż, firm transportowych i przewozowych nie brakuje, wystarczy trochę poszukać.
  • Poszukiwania opon Liczba postów: 159 Grupa: Trudne tema... Jeśli już jesteśmy w temacie opon, to wiedzieliście, że działa już usługa mobilnej wulkanizacji. Uszkodziłam oponę i byłam pewna, że będę musiała wezwać lawetę....
  • Uniwersalna i oryginalna dieta Liczba postów: 217 Grupa: Trudne tema... Cukier wcale nie jest szkodliwy spożywany w normalnych ilościach. Nie wiem skąd wzięło się powiedzenie, że cukier to biała śmierć. Spożywamy go na co dzień i ch...
  • Samochód Liczba postów: 148 Grupa: Trudne tema... Najlepiej z salonu wziąć i się nie martwić
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 2086 Grupa: Trudne tema... Jeśli posiadasz swoją firmę to z pewnością warto zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. Ma ono na celu usprawnić funkcjonowanie konkretnego przedsiębiorstwa...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19171 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >