Technologia wykonania dachu na nowej inwestycji Samsung Electronics Co. Ltd we Wronkach

Technologia wykonania dachu na nowej inwestycji Samsung Electronics Co. Ltd we Wronkach

Samsung Electronics Co. Ltd., światowy lider w zakresie cyfrowych nośników informacji i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, prowadzi nową inwestycję w budowę hali produkcyjnej we Wronkach o powierzchni 11 500 m2. Czytaj dalej

 

Amwin-Generalny wykonawca hal stalowych i żelbetowych z Wrześni (woj. Wielkopolskie) realizuje dostawę i montaż  pokrycia dachu w technologii blacha trapezowa/izolacja termiczna/folia PVC ("membrana") dla firmy Samsung. Dzięki własnym ekipom montażystów i profesjonalnemu parkowi maszynowego potrzebnego do realizacji tego zadania, Amwin realizuje montaż w najwyższej jakości. Cechą charakterystyczną inwestycji są wysokie wymagania koreańskiego inwestora, który stawia na użycie materiałów najwyższej jakości. W związku z tym na obiekcie zastosowano izolację termiczną z wełny mineralnej i użyto foli PVC marki Renolit.

 

 

Amwin wykonuje pokrycie dachu zarówno na blasze trapezowej układanej na prefabrykowanych żelbetowych płatwiach, jak również na płycie żelbetowej wraz z osadzeniem wpustów  dachowych, a także wykończeniem attyk. W zasadniczej części obiektu znajduje się dach o konstrukcji żelbetowej z płatwiami o rozpiętości 12m (w kroku co 6m), opartymi na dźwigarach żelbetowych o rozpiętości 24m (i kroku 12m). Na płatwiach żelbetowych opiera się blacha trapezowa samonośna o wysokości trapezu 130mm firmy Ruukki.

 

 

Na blasze trapezowej została rozłożona paroizolacja o grubości 0,2mm, na której znajduje się wełna mineralna o grubości 12cm, składająca się z 2 warstw (8cm i 4cm wełny ). Kolejną warstwę stanowią kontrspadki, na których jest rozłożony welon szklany jako warstwa rozdzielenia chemicznego miedzy styropianem, a folią PVC, która stanowi końcową warstwę pokrycia dachu. Całość pokrycia mocowana jest do blachy trapezowej za pomocą łączników do termo- i hydroizolacji.  W przypadku pokrycia na dachu żelbetowym zastosowano grubszą warstwę wełny mineralnej o grubości 20cm (16cm oraz 4cm). Termin realizacji inwestycji: od 26.01.2011 do 25.03.2011.

 

 

 

 

Źródło: Amwin / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17336 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >