TriGranit Development Corporation – zmiany na najwyższym szczeblu

TriGranit Development Corporation – zmiany na najwyższym szczeblu

Początek nowego roku przyniósł zmiany personalne we władzach węgierskiej spółki TriGranit Development Corporation. Od 1 marca zmiany nastąpią także w polskim oddziale firmy. Stanowisko Managing Director obejmie Jacek Wachowicz. Zastąpi on Simona Bayleya, który został mianowany Chief Development Officer w centrali firmy. Czytaj dalej


Jacek Wachowicz od 9 lat działa na rynku nieruchomości. Przez 5 lat jako Investment Manager w Cargill Financial Markerts PLC zajmował się monitorowaniem i zarządzaniem inwestycjami na rynkach kapitałowych Europy Środkowowschodniej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży finansowej, szczególnie w zakresie analizy opłacalności zawieranych transakcji oraz pozyskiwania nowych nieruchomości pod inwestycje. Dotychczas pracował na kierowniczych stanowiskach zarówno w polskich, jak i zagranicznych placówkach takich firm jak Heitman czy Cargill. Doskonała znajomość rynków finansowych i inwestycyjnych Europy Środkowo-Wschodniej czyni z Wachowicza wysokiej klasy specjalistę. Jacek Wachowicz obejmie stanowisko Managing Director polskiego oddziału TriGranit Development Corporation, zastępując Simona Bayleya, który został oddelegowany do pracy w centrali spółki.

„Możliwość kierowania polskim oddziałem firmy TriGranit jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i wyzwaniem zawodowym. TriGranit Development Corporation traktuje Polskę jako swój kluczowy rynek pod względem możliwości rozwoju i planowanego zaangażowania finansowego. Poza pierwszym niewątpliwym sukcesem Silesia City Center, pracuje się tu obecnie nad dalszymi projektami których łączna wartość może wynieść około 1,5 miliarda euro – komentuje Jacek Wachowicz – Uważam, że w najbliższym czasie szczególną uwagę należy poświęcić propagowaniu idei Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, przenosząc wiedzę i doświadczenia TriGranitu z innych rynków na rynek polski. To właśnie doświadczenie w zakresie realizacji projektów wielofunkcyjnych oraz PPP uważam za wartości dodane, jakie wyróżniają TriGranit na tle innych developerów ” – dodaje Wachowicz.

TriGranit Development Corporation jest jednym z czołowych deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej, działa na rynku nieruchomości od 1997 roku. Specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych, wielofunkcyjnych obiektów miejskich, które z czasem stają się tętniącymi życiem i aktywnością "nowymi centrami miast". TriGranit zrealizował projekty w Budapeszcie, Bratysławie, Pradze i Katowicach. Łączna wartość zrealizowanych przez TriGranit projektów inwestycyjnych wynosi ponad 1,5 mld euro. Aktualnie firma realizuje lub przygotowuje inwestycje w 10 krajach europejskich, m.in w kilku miastach Polski, Rumunii, Chorwacji, Serbii, Bulgarii i na Węgrzech.

W Polsce TriGranit Development Corporation działa od 2003 roku. Pierwszą polską inwestycją jest projekt Silesia City Center w Katowicach, którego pierwszy etap - budowa regionalnego centrum handlowo rozrywkowego - został zakończony w listopadzie 2005 roku. W trakcie realizacji jest drugi etap inwestycji - budowa osiedla mieszkaniowego pod nazwą Dębowe Tarasy. Trwają prace nad przygotowaniem podobnych inwestycji w największych polskich miastach.

O TriGranit Development Corporation czytaj także na stronie www.trigranit.com oraz www.trigranit.pl


Źródło: Lighthouse Consultants / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16548 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >