Tymczasowy obiekt na solidnych fundamentach

Tymczasowy obiekt na solidnych fundamentach

Pierwsi lokatorzy, wśród których znalazło się także kilku Polaków, wprowadzili się do mieszkań wybudowanych przez firmę Neptunus w holenderskim mieście Panningen. Irenhof to innowacyjny projekt oparty o tymczasowe konstrukcje, które będą pełniły funkcje apartamentów mieszkalnych nawet przez kilkanaście lat. Obiekt powstał w ciągu zaledwie trzech miesięcy wraz z wykończeniem i wyposażeniem wnętrz. Elementy użyte do budowy zostały wyprodukowane we wrocławskim oddziale firmy. Czytaj dalej

 

Tymczasowe konstrukcje, które oferuje firma Neptunus sprawdziły się już na wielu polach – jako tymczasowe magazyny logistyczne, centra dystrybucyjne, hale wystawowe, centra handlowe, czy obiekty eventowe. Jednak postęp technologiczny i wysoka jakość obiektów sprawiła, że zainteresowały się nimi władze miasta Panningen, które stanęły przed problemem niewystarczającej powierzchni mieszkaniowej. Wraz z rozwojem gospodarczym oraz zmianami na rynku pracy w Panningen, które leży niecałe 50 km od Eindhoven, wzrosło zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe. W poszukiwaniu pracy przyjeżdżają tu pracownicy tymczasowi, których rynek mieszkaniowy nie był w stanie pomieścić. Postawiono więc na rozwiązanie tymczasowe, które najlepiej odpowiada zmiennym potrzebom rynku. W efekcie powstał piętrowy budynek o wymiarach 10 x 36 m, mieszczący 16 mieszkań dwupokojowych o powierzchni 30 m2 i 4 mieszkania trzypokojowe o powierzni 60 m2.

 

 

Tymczasowy obiekt na solidnych fundamentach

Projekt o nazwie Irenhof powstał w systemie Flexolution, z gotowych, ekologicznych elementów, które charakteryzują się żywotnością nawet do 20 lat i możliwością ponownego wykorzystania zdemontowanych komponentów. Wybudowany z aluminium budynek stanął na solidnych fundamentach, które zapewniają dobrą izolację, a zainstalowane panele słoneczne służą do ogrzewania obiektu. Elewacja została wykonana z użyciem drewnianych belek, co sprawia, że budynek wygląda nowocześnie i ciekawie. Dzięki temu, że aluminium jest dużo lżejsze od stali, zespół Neptunusa mógł w bardzo krótkim czasie zrealizować cały projekt.

 

 

 Czytaj również: W Toruniu powstanie centrum outletowe

 

Informacje techniczne

  • Wymiary mieszkań to 6 x 5 m w przypadku mieszkań dwupokojowych i 6 x 10 m w mieszkaniach trzypokojowych.
  • Obiekt ma 9 metrów wysokości i gruby, wzmocniony strop między piętrami.
  • Piętro budynku utrzymuje się na trwałych, aluminiowych kolumnach.
  • Wszystkie materiały wykorzystane do budowy Irenhof nadają się do powtórnego użycia i recyklingu.
  • Pomiędzy mieszkaniami zainstalowano wygłuszające płyty Fermacell, zapewniające komfort mieszkańcom.
  • Budynek jest zgodny z holenderskimi przepisami budowlanymi i posiada klasę energetyczną A.
  • Ściany wewnętrzne składają się z płyt kartonowo-gipsowych o grubości 12,5 cm, połączonych metalowymi śrubami i wypełnionych izolacją.
  • Kabiny prysznicowe wzorowane są na tych z dużych statków wycieczkowych i podłączone do regularnej instalacji wodociągowej. Dzięki temu rozwiązaniu, koszty i czas realizacji urządzenia łazienek były mniejsze.   
  • Wszystkie mieszkania zostały wykończone „pod klucz”.
  • Podłogi w mieszkaniach pokryte są winylem, a schody w budynku wykonano z aluminium.

 

 

 Czytaj również: Kup sobie apartament

 

Irenhof to jeden z pierwszych tego rodzaju projektów w Europie. W czasach dynamicznych zmian na rynku pracy oraz migracji ludzi, tymczasowe konstrukcje są rozwiązaniem, które szybko i elastycznie może pomóc w rozwiązaniu problemów z brakiem powierzchni mieszkaniowych.

Źródło: lewispr / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16265 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >