W Centrum Biurowym Francuska wynajęto powierzchnię

W Centrum Biurowym Francuska wynajęto powierzchnię

Globe Trade Centre S.A. (GTC) zawarła umowę na wynajem powierzchni w Centrum Biurowym Francuska w Katowicach. Nowym najemcą kompleksu jest firma Ruch S.A. (Ruch), która wynajęła 2 434 mkw. na dwóch piętrach budynku.

 

Ruch to polski dystrybutor prasy, który rozpoczął działalność w 1918 roku. Udziały firmy w polskim rynku wynoszą ponad 40%. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak prasa codzienna, książki, magazyny oraz inne publikacje. Innymi produktami dostępnymi w punktach sprzedaży są wyroby tytoniowe, produkty chemiczne, kosmetyki, środki medyczne dostępne bez recepty, przybory toaletowe, artykuły spożywcze oraz papiernicze. Ruch prowadzi działalność poprzez własną sieć handlową, w skład której wchodzi około 7 600 kiosków, salonów prasowych, sklepów spożywczych, supermarketów, kawiarni i stacji benzynowych. W sierpniu Ruch otworzy swoje centrum usług księgowych w Centrum Biurowym Francuska w Katowicach.

 

Nowi najemcy w Galerii Kazimierz

 

„Podpisana przez nas umowa jest niewątpliwie jedną z najważniejszych transakcji tego roku na lokalnym rynku. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce wybrała nasz budynek. Ruch to bardzo wymagający najemca, a jego wybór potwierdza najwyższy standard projektów GTC” – stwierdza Jacek Wachowicz, Członek Zarządu GTC.

 

 

Centrum Biurowe Francuska powstało w śródmieściu Katowic, przy ul. Francuskiej 34. W pierwszym z budynków kompleksu, ukończonym w II kw. 2010 roku, znajduje się blisko 11 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji GTC znajdują się siedziby wielu kluczowych instytucji (m.in. władz samorządowych i Sądu Okręgowego) oraz renomowanych firm polskich i międzynarodowych.

 

Powstanie nowy budynek mieszkalny Villa Poema na warszawskim Żoliborzu

 

Centrum Biurowe Francuska położone jest w pobliżu przystanków komunikacji publicznej. Jest również łatwo dostępne dla zmotoryzowanych - posiada bezpośredni wjazd od ul. Francuskiej oraz dobry dojazd dla podróżujących autostradą A4 lub drogą krajową nr 86. Dojazd do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach zajmuje ok. 25 minut jazdy samochodem. Na podziemnym parkingu kompleksu znajdują się miejsca parkingowe dla ok. 400 pojazdów.

 

Wnętrza Centrum Biurowego Francuska zapewniają najemcom możliwość elastycznej aranżacji i efektywnego zagospodarowania powierzchni np. pod działalność typu back-office, badawczą czy laboratoryjną. Kompleks oferuje firmom możliwość rozwoju w ramach jednego parku biurowego, co w Katowicach jest nadal rzadko spotykanym rozwiązaniem. Wśród firm, które działają już w Centrum Biurowym Francuska są m.in. Bank Millennium, Nordea Bank, Philips Lighting oraz Berlitz. GTC prowadzi obecnie negocjacje z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi wynajmem.

 

 

 

2011-04-12
Źródło: Advanced PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16442 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >