W Lublinie powstanie centrum handlowo-usługowe. Pasaż Victoria w Lublinie.

W Lublinie powstanie centrum handlowo-usługowe. Pasaż Victoria w Lublinie.

Firma Centrum Development & Investments złożyła wniosek o warunki zabudowy w związku z planowaną realizacją nowej inwestycji – Pasażu Victoria w Lublinie. Nowe centrum handlowo-usługowe powstanie w centrum miasta w miejscu lubelskiego Sezamu.

Koncepcja Pasażu Victoria zakłada, iż będzie to atrakcyjny, wielofunkcyjny obiekt, wpasowany w tkankę ścisłego centrum Lublina. Nawiązujący do otaczającej zabudowy pod kątem skali oraz zastosowanych materiałów, budynek stanie się przyjazną, ogólnodostępną przestrzenią publiczną. Jego bogata oferta komercyjna będzie stanowić przedłużenie tradycji handlowych tego miejsca.

 

Nazwa nowego obiektu również jest inspirowana historią tego miejsca. To tu, mieścił się słynny dziewiętnastowieczny hotel Victoria, zniszczony w trakcie II wojny światowej.

Bryła Pasażu Victoria będzie stanowić tło dla sąsiadujących obiektów zabytkowych (teatru im. Osterwy, klasztoru Kapucynów, Hotelu Europa oraz Kościoła Mariackiego). Poziom parteru zostanie wycofany w stosunku do wyższych kondygnacji, tworząc podcienie wzdłuż Pasażu w celu uzyskania jak największej przestrzeni publicznej.

Pasaż Victoria ma liczyć ok. 36 000 m2, z czego 19 000 m2 będzie stanowić powierzchnia handlowa.

 


Ze względu na charakter okolicznej zabudowy, wysokość obiektu nie przekroczy 24 m. Projekt zakłada powstanie zarówno kondygnacji podziemnej, na której przewidziano strefę dostaw oraz część handlową jak i nadziemnej.  Parter, pierwsze i drugie piętro to powierzchnie o charakterze handlowo-usługowym. Częściowo otwarty parking, liczący 250 miejsc parkingowych, znajdzie się na dwóch następnych kondygnacjach. Wszystkie poziomy budynku zostaną połączone schodami ruchomymi, windami oraz klatkami schodowymi.

Obiekt będzie miała dwa wejścia: od północno-wschodniej oraz wschodniej strony budynku. Oba będą prowadzić wprost do głównej, otwartej przestrzeni Pasażu Victoria, skąd widoczne będzie całe wnętrze. Nad strefą głównego wejścia na drugim piętrze stworzona zostanie strefa gastronomiczna z widokiem na Krakowskie Przedmieście.

 

Przestrzeń dla najemców została zaprojektowana i podzielona tak, aby uzyskać jak najlepszą funkcjonalność oraz czytelność wnętrza. Całość będzie skomunikowana pasażami i kładkami. Nad centralną częścią przestrzeni wspólnej zaprojektowano świetlik zapewniający dostęp naturalnego światła.

Powierzchnie handlowe na parterze z całkowicie przeszklonymi witrynami dostępne będą zarówno z przestrzeni pasażu, jak i bezpośrednio z ulicy. W rejonie wejść również zaprojektowano przeszklenia, które będą sięgać  wysokości 3 kondygnacji.

Pozostałe części budynku nawiązują materiałem i kolorem do otaczających budynków. Okładzina kamienna w jasnej, stonowanej kolorystyce pozwoli utrzymać jednolity charakter budynku, a miejscowe przeszklenia nadadzą obiektowi lekkości i subtelności. Zaoblenia narożników inspirowane pobliskimi pierzejami, wprowadzają płynność i estetykę kształtów.

 

Pasaż Victoria został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Ingarden & Ewy, pod kierownictwem Krzysztofa Ingardena.

Obiekt zostanie oddany do użytku w 2013 roku.

 

Źródło: Advanced Public Relations / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17351 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 284

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >