W Szczecinie odbyły się XVI Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design

W Szczecinie odbyły się XVI Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design

W ostatni weekend kwietnia (25-27.04.2014) po raz 16 odbyły się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony Design. Czytaj dalej

 

W tym najważniejszym spotkaniu branży ogrodniczej udział wziął również Libet. Czołowy producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych nie tylko zaprezentował swoją ofertę. Firmowe produkty zostały również wykorzystane do aranżacji Ogrodu Pokazowego.

 

 

Tematem przewodnim 16. edycji Targów Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design w Szczecinie była rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta oraz światło i woda w aranżacjach terenów zieleni. W halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich swoje produkty do aranżacji dużych i małych ogrodów zaprezentowało kilkudziesięciu wystawców. Wśród sadzonek, kwiatów, krzewów, narzędzi oraz kolekcji mebli i elementów małej architektury ogrodowej nie mogło także zabraknąć materiałów nawierzchniowych.

 

 

Czytaj również: Bezpieczeństwo w magazynie

 

Ekspozycja z nowościami

 Ekspozycja firmy Libet została zorganizowana wspólnie z Punktem Partnerskim – firmą Epatio ze Szczecina.

 – Na firmowym stoisku zaprezentowaliśmy przede wszystkim nowości produktowe z 2014 roku. Wszyscy zainteresowali mogli szczegółowo poznać naszą ofertę i zapoznać się z zaletami betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych z segmentu Premium - mówi Cezary Tyliński, projektant w firmie Libet.

 

 

Doradcy Libetu chętnie udzielali informacji o poszczególnych produktach – ich właściwościach, zastosowaniu, możliwościach aranżacyjnych, jak również dostępności i miejscach zakupu. Zainteresowani mogli również uzyskać profesjonalną poradę na temat urządzania ogrodów i komponowania efektownych nawierzchni brukowanych oraz dowiedzieć się, jak w odpowiedni sposób przygotować podłoże i ułożyć, zgodnie ze sztuką budowlaną, materiały nawierzchniowe. Nawiązując do tematu przewodniego targów, w aranżacji stoiska wykorzystano oryginalną iluminację.

 

Pokazowy ogród z produktami Libet

 Popularnością wśród zwiedzających cieszył się również Ogród Pokazowy, do aranżacji którego wykorzystane zostały produkty firmy Libet. Wybrany w konkursie projekt Agaty Cichoń i Kingi Tokarskiej – studentek Katedry Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – uwzględnił trzy funkcje zielonej przestrzeni: ozdobną, rekreacyjną oraz wypoczynkową i stał się świetnym przykładem urządzenia ogrodu w nowoczesnym stylu. Charakter ów został umiejętnie podkreślony nawierzchnią, na którą złożyła się kompozycja z grysów, płyt tarasowych oraz trawy, zaś kameralny nastrój zielonej enklawy stworzyły rośliny oraz meble z technorattanu. Całość dopełniły gabiony oraz kolorystyka utrzymana w brązach, szarościach i zieleni.

 

 

- W tę nowoczesną aranżację idealnie wpisały się donice Stampo. Po raz pierwszy pokazaliśmy również płytę Toscania w nowym kolorze grigio. Została ona użyta nie tylko do wykonania ścieżek oraz nawierzchni patio, ale posłużyła jako efektowne siedzisko w gabionach – wyjaśnia Cezary Tyliński.

 

Czytaj również: Rodzinna majówka w Poznaniu

 

Partnerami tego wydarzenia były firmy Libet i Epatio, zaś prezentacji ogrodu towarzyszyła wystawa projektów zgłoszonych do konkursu. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony Design są skierowane do osób, które nie tylko zawodowo zajmują się architekturą krajobrazu. W spotkaniu również biorą udział działkowcy, ogrodnicy amatorzy oraz osoby zainteresowane urządzaniem ogrodów. W 16. edycji uczestniczyło około 70 wystawców, a organizatorzy szacują, że targi odwiedziło ok. 7 tys. osób.

 

- To jedno z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Z pewnością weźmiemy udział w kolejnej edycji - zapowiada Cezary Tyliński.  

 

2014-05-14
Źródło: Libet / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16173 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 158

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >