Wnętrza w inwestycji Angel Wawel

Wnętrza w inwestycji Angel Wawel

Już dziś możemy dowiedzieć się jak będą wyglądały wnętrza inwestycji Angel Wawel, której część stanowi zabytkowy budynek klasztoru koletek. Czytaj dalej

 

Dwa projekty apartamentów zostały powierzone firmie Mobius Architekci, nagrodzonej przez prestiżowy magazyn architektoniczny – Wallpaper. Jak będą wyglądały najbardziej luksusowe mieszkaniaw Krakowie?

 

 

Apartamenty Angel Wawel, które powstają w samym centrum Krakowa, wzbudzają zainteresowanie nie tylko ze względu na historię miejsca i lokalizację, ale również wyszukane wnętrza. Projekty najbardziej wyjątkowych apartamentów spośród 220 powstających w Angel Wawel, zostały powierzone najlepszym architektom, m.in. paryskiej pracowni Gottesman-Szmelcman i warszawskiej Zień Home.  Do zaaranżowania wnętrz dwóch apartamentów zaproszono także biuro architektoniczne Mobius Architekci.

 

Czytaj również: Poznański Malta House na najwyższym poziomie

 

Pracowaliśmy z myślą o kliencie wymagającym, poszukującym rozwiązań najwyższej jakości. Mamy nadzieję, że zostaniemy docenieni przez tych, dla których liczą się nowoczesne i unikatowe wnętrza – mówi Monika Kozłowska, architekt wnętrz z Mobius Architekci.

 

W przypadku 220 metrowego apartamentu, który będzie mieścił się na drugim piętrze od strony ulicy Koletek, w celu podkreślenia zabytkowego charakteru zastosowano naturalny kamień, cegłę oraz stal kortenową o charakterystycznej rdzewiejącej powierzchni. Panuje tu stonowana kolorystyka, a klasycznego kształtu nadaje wnętrzu zrekonstruowany, oryginalny kolebkowy sufit.

 

 

Drugi apartament, o powierzchni 111 m.kw znajdować się będzie w nowej części inwestycji.  Jego atutem jest duży taras, z którego rozpościera się imponujący widok. – Walorem decydującym o wyjątkowości tego apartamentu jest widok na Wawel,  a także interesujący układ pomieszczeń. – Mówi Monika Kozłowska – Część sypialna połączona będzie z otwartym salonem kąpielowym, co stworzy atmosferę luksusu i intymności. W tym mieszkaniu zadbaliśmy także o zrównoważoną kolorystykę. Ostatecznie o atmosferze, która będzie tutaj panować decyduje szkło i lakierowane okładziny mebli – dodaje.

 

Czytaj również: Powstanie nowy budynek Wydziału Psychologii UW

 

Obydwa projekty zakładają wyposażenie apartamentów w niemieckie i włoskie meble charakteryzujące się perfekcją wykonania i funkcjonalnością oraz wysokimi walorami estetycznymi. Te same kryteria zastosowano przy wyposażeniu kuchni i wyborze akcesoriów łazienkowych. W mniejszym apartamencie wykorzystano łupek oraz corian, z którego zaprojektowana została unikalna umywalka. Obydwa projekty apartamentów powstałe w pracowni Mobius Architekci są zrównoważone kolorystycznie – nie dominuje w nich żadna barwa.

 

Mobius Architekci to ceniona polska pracownia architektoniczna, której dorobek został doceniony na arenie międzynarodowej. W 2008 roku została umieszczona przez prestiżowy Magazyn Wallpaper na liście 50 najbardziej elektryzujących młodych pracowni architektonicznych na świecie.

 

 

Za realizację projektu Angel Wawel powstałego w paryskiej pracowni Gottesman-Szmelcman, odpowiada krakowskie Autorskie Biuro Projektowe A.B.P. Projekt terenów zielonych przygotował Matt James - znany brytyjski ogrodnik. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Eiffage Polska Budownictwo SA.

 

Czytaj również: Zakończona budowa Centrum Handlowego Riviera

 

Inwestor – Angel Poland Group to grupa deweloperska założona w 2003 roku. Posiada swoje biura w Krakowie i we Wrocławiu, w których zatrudnia ponad 50 osób. Prowadząc inwestycje na ponad 250 000 metrach kwadratowych, Angel Poland Group jest obecnie jedną z największych grup deweloperskich w Polsce. Bezpośrednie nakłady inwestycyjne wynoszą aktualnie ponad 500 milionów euro. W portfolio grupy znajdują się takie projekty jak m.in. krakowskie Angel Plaza i Angel City, wrocławskie OVO, The Granary i Angel Wings, Wilanów One w Warszawie i inne.

Źródło: 9.90 PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17334 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >