Wyjątkowe położenie geograficzne powiatu średzkiego

Wyjątkowe położenie geograficzne powiatu średzkiego

Mieszkanie w centrum zawsze kojarzyło się z prestiżem i komfortem posiadania wszystkiego „pod ręką”. Centrum jednak niekoniecznie musi być rozumiane wyłącznie jako część centralna większego miasta czy aglomeracji, ogromne zalety posiada również mieszkanie w centrum województwa.

 

Wyjątkowo korzystnym położeniem geograficznym cieszy się powiat średzki z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej.

 

Czytaj również: Prace nad Parkiem Handlowym Karuzela rozpoczęte

 

Bliskość i dobra dostępność większego miasta jest pożądana przy wyborze miejsca zamieszkania. Duże miasto oferuje edukację na wysokim poziomie oraz łatwy dostęp do rozrywki i kultury, często też wiąże się z dużymi możliwościami rozwoju zawodowego. Przy oczywistych zaletach wielkomiejskiego życia pojawia się także  wiele wad, wśród których znajdą się na pewno większe koszty utrzymania, korki utrudniające dojazdy, hałas i ograniczone bezpieczeństwo. Ceny nieruchomości i terenów pod budowę w mieście i na jego obrzeżach znacznie przekraczają możliwości finansowe większości młodych Polaków. A jak wiadomo - własne mieszkanie lub dom stanowi marzenie większości z nas. Może rozsądnym rozwiązaniem jest skorzystanie z uroków mniejszego miasta w niewielkiej odległości od aglomeracji?

 

 

Małe jest lepsze

Mniejsze miasto to przede wszystkim oszczędność. Tańsze jest zarówno życie w nim, jak i ziemie oraz nieruchomości. Środę Wielkopolską wyróżniają wartościowe tereny inwestycyjne oraz niskie stawki podatków i opłat lokalnych.

 

Czytaj również: Dobiegają końca prace w Best Western Plus Q Hotel Wrocław

 

- Pod lokalizację naszej inwestycji wybraliśmy Brodowo w powiecie średzkim. Powstaje tam osiedle domów jednorodzinnych wolnostojących, domów w zabudowie szeregowej oraz bliźniaczej.Nasza oferta jest dostosowana do możliwości finansowych młodych ludzi, dzięki czemu udało nam się spełnić już ponad 30 marzeń o posiadaniu własnego domu – mówi Krzysztof Krzyżaniak, współwłaściciel firmy KM Building, inwestor „Osiedla Słonecznego” w Brodowie.

 

 

Przyroda w najbliższej okolicy inwestycji, bujne lasy, łąki, pola i jeziora, to argumenty dla osób, które kochają naturę oraz dla tych poszukujących ciszy i spokoju. Okolica jest idealna również dla rodzin z dziećmi, jest bezpiecznie i wszędzie blisko. - Klienci zainteresowani inwestycją to nie tylko Poznaniacy, chcący uciec od miejskiego zgiełku, ale także mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, Śremu, Jarocina czy Wrześni, a także osoby pochodzące z okolicznych wsi – dodaje Krzysztof Krzyżaniak. Centrum Wielkopolski to region dobrze rozwinięty pod względem infrastruktury, pozwala to w prosty sposób pogodzić np. pracę w Poznaniu, czy innym mieście, z życiem w małomiasteczkowym stylu. Lokalizacja Środy Wielkopolskiej jest bardzo atrakcyjna, leży ona nie tylko w niewielkiej odległości od stolicy województwa -  Poznania, ale posiada również bardzo dobre połączenia komunikacyjne z wieloma innymi ośrodkami – podkreśla współwłaściciel firmy KM Building, inwestującej na średzkich terenach.

 

Czytaj również: GPP Business Park wynajmie powierzchnię potędze IT

 

Centrum ma różne oblicza, a mieszkanie w nim nie musi oznaczać kawalerki przy Starym Rynku w Poznaniu. Zamiast tego możemy wybrać np. niewielki dom w środku Wielkopolski i cieszyć się w nim niższymi kosztami życia, na zupełnie innym poziomie. 

Źródło: Mission PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17359 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >