Wzrasta popularność domów szeregowych

Wzrasta popularność domów szeregowych

Przy aktualnie wysokich cenach ziemi oraz kosztach budowy a także przy restrykcyjnych przepisach kredytowych wybudowanie własnego domu rodzinnego staje się nie lada wyzwaniem. Coraz większą popularnością cieszą się domy szeregowe, które łączą w sobie cechy mieszkania oraz domu wolnostojącego. Czytaj dalej

 

Ten typ nieruchomości stanowi ponad 50 proc. oferty rynku deweloperskiego, wynika z danych redNet Property Group. 

 

Czytaj również: Nowa inwestycja w Polsce

 

Zainteresowanie dużymi domami, powyżej 120 metrów kw., spada. Kupujący nie chcą jednak rezygnować z własnego ogródka i niezależności. Dlatego zapanowała moda na małe domy w zabudowie szeregowej z niewielkimi ogródkami.

 

Domy szeregowe to kilka, zwykle identycznych segmentów, które z sąsiadujących domem połączone są wspólną ścianą. Budowane są w metrażach zbliżonych do parterowych domków wolnostojących, czyli ok. 80-100 metrów kw. Główną zaletą tego typu nieruchomości jest duży komfort mieszkania oraz cena, która jest zdecydowanie niższa niż koszt domku wolnostojącego.

 

Czytaj również: Nowa hala produkcyjna w Kaliszu

 

 - Atrakcyjna cena wynika z możliwości podzielenia kosztów zakupu działki. Ceny domów szeregowych w inwestycji „Dąbrówka Leśna Polana” zaczynają się już od 350 tys. złotych. Za tą cenę klient otrzymuje przestronne 4 pokojowe lokum z własnym ogrodem – mówi Adam Wędrychowicz ze spółki Linea. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szeregowców są domy atrialne. Ich zamknięta bryła gwarantuje komfort w korzystaniu z ogrodu oraz możliwość wyjścia do niego prawie z każdego pokoju . Jeden z naszych projektów – ETIUDA – to propozycja atrialnej zabudowy – dodaje.

 

 

Domy atrialne znane są już od starożytnego Rzymu. Budynki atrialne wymagają niewielkiej powierzchni działki, projekt domu atrialnego jest zwarty i harmonijny. Budynek powstaje na planie kwadratu, można budować je obok siebie, z wykorzystaniem bocznych ścian jako wspólnych z budynkiem sąsiada. Wszystkie pomieszczenia skierowane są na wewnętrzny dziedziniec, do ogródka. Również z tej strony montowana jest większość okien.

 

Czytaj również: Modernizacja wnętrza w trzech warszawskich hotelach

 

- Powierzchnia użytkowa projektu Etiuda w zależności od typu to od 98 lub 105m2. Program funkcjonalny obejmuje 4 wygodne pokoje lub wariant 5 pokojowy /w ramach innego układu ścianek działowych/.  – tłumaczy Adam Wędrychowicz. – W tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić także projekt Etiuda PLUS w którym dodatkowo znajduje się garaż. Oba warianty będą realizowane przez nas równolegle. Każdy klient ma możliwość zaprojektowania wnętrza wg swoich indywidualnych potrzeb razem z naszym architektem. Dzięki temu istnieją niemal nieograniczone możliwości wprowadzania modyfikacji wewnątrz budynku– dodaje Wędrychowicz.

 

Domy szeregowe cieszą się sporą popularnością, ponieważ są pośrednią formą pomiędzy mieszkaniem a własnym domem. Gwarantują przestrzeń, osobne wejście oraz ogródek zupełnie jak w domu jednorodzinnym. Jednocześnie nie izolują od sąsiadów, dając poczucie bezpieczeństwa. Mieszkania w zabudowie szeregowej to przyszłość rynku nieruchomości. Cena przestronnego domu szeregowego w podmiejskich lokalizacjach może równać się z ceną mieszania w mieście.

Źródło: Forte PR / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17349 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 393

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >