Z rowerem przez miasto. Moda dwukołowa.

Z rowerem przez miasto. Moda dwukołowa.

Rowerowy zawrót głowy – „KOŁO miasta” w salonach Sanitec KOŁO. Prezentacja najmodniejszych rowerów miejskich, ciekawe dyskusje tematyczne oraz pokaz mody rowerowej to główne atrakcje imprez, które odbyły się w ramach cyklu „KOŁO miasta”. Czytaj dalej

Spotkania, których współorganizatorem była firma Sanitec KOŁO, miały miejsce w salonach firmowych: 28 maja w Krakowie oraz 15 czerwca w Warszawie.

Rower przestaje być tylko pojazdem do przemieszczania się w zatłoczonych i zakorkowanych miastach. Od niedawna pełni także rolę oryginalnego gadżetu, a korzystanie z niego staje się coraz bardziej modne. O korzyściach z jazdy na rowerze i ich rodzajach oraz o infrastrukturze rowerowej dyskutowano na spotkaniach w salonach firmowych Sanitec KOŁO w Krakowie oraz w Warszawie.


Rowerem przez miasto
Dyskusję w krakowskim salonie pt. „Kraków przyjazny rowerom?” poprowadził prezes Sanitec KOŁO – Przemysław Powalacz. Wzięli w niej udział m.in.: Joanna Jałowiec – dziennikarka, prof. Kazimierz Biedy z Politechniki Krakowskiej oraz Marcin Hyła – społecznik. Podczas spotkania podjęto temat bezpieczeństwa oraz warunków jazdy na rowerach w Krakowie. Uczestnicy zapoznali się z interesującymi informacjami, dotyczącymi infrastruktury rowerowej oraz dowiedzieli się o punktach wypożyczalni miejskich, serwisach oraz sieci ścieżek dla cyklistów. Obecny na spotkaniu Paweł Bystrowski, radny miasta Krakowa, przedstawił plany nowych inwestycji uwzględniające rowerzystów. Podobna dyskusja odbyła się w salonie w Warszawie. Podczas tego spotkania w żywiołowej debacie wziął udział m.in. Marek Utkin z Sekcji Transportu Rowerowego w Biurze Drogownictwa i Komunikacji Urzędu m.st. Warszawy.

Zdrowy styl życia
Miłośnicy miejskiej kultury rowerowej obejrzeli również przygotowaną wystawę jednośladów i zapoznali się z najnowszymi trendami w modzie rowerowej. W salonach goście mieli okazję zapoznać się także z możliwościami regeneracji organizmu w domowym SPA. Wanny marki KOŁO z najbardziej zaawansowanym systemem hydromasażu MX 600 oraz kabiny masażowo-parowe Enjoy cieszyły się dużym zainteresowaniem gości salonu.


- „KOŁO miasta” to druga impreza, po wystawie w krakowskim salonie sprzętu narciarskiego Salomon, z cyklu spotkań dla ludzi aktywnych. Naszym celem jest propagowanie ekologicznego i zdrowego trybu życia wśród mieszkańców dużych miast. Mamy nadzieję, że prezentacja rowerów miejskich i towarzyszące jej dyskusje oraz pokaz produktów marki KOŁO, pełniące rolę domowego SPA, będą zachętą do dbania o swoje zdrowie oraz środowisko – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Na rozwijającą się w Polsce miejską kulturę rowerową składają się m.in. nowoczesne pojazdy, wygodny ubiór oraz dostosowane dla cyklistów ścieżki rowerowe. Jednak najważniejszym elementem są korzyści zdrowotne: sprawność fizyczna i doskonała kondycja. Firma Sanitec KOŁO, poprzez cykl spotkań dla aktywnych zachęca do uprawiania zdrowego trybu życia.


Współorganizatorami spotkań w salonach firmowych Sanitec KOŁO byli również:  Krakowska Szkoła Artystyczna, firma Boutique Barceloneta Warszawa, magazyn Bikeboard oraz portal www.wygodnyrower.pl.
Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Źródło: E.C.H.O Communications / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >