Zakończyła się międzynarodowa konferencja naukowa - Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019

Zakończyła się międzynarodowa konferencja naukowa - Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019

Międzynarodowa konferencja naukowa „Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019” potwierdziła fundamentalną, ale niestety wciąż niepowszechną wiedzę, że kompleksowa termomodernizacja to najszybszy i najlepszy sposób na ograniczenie smogu. Termo Organika, największy producent styropianu w Polsce, została głównym sponsorem konferencji, a także była aktywnym uczestnikiem sesji promujących nowoczesne budownictwo energooszczędne. Czytaj dalej

 

W jaki sposób szybko, tanio i skutecznie poprawić jakość powietrza? Likwidacja starych, nieefektywnych pieców węglowych to na pewno za mało. Niezwykle istotna jest poprawa efektywności energetycznej budynków. Dlaczego? Ponieważ prawidłowo ocieplony dom to mniejsze zużycie energii, które przekłada się na niższe koszty ogrzewania oraz znaczne obniżenie niskiej emisji odpowiedzialnej za powstawanie smogu.  

 

JPEE 2019 to już trzecia edycja konferencji organizowanej przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. Na konferencji spotkali się przedstawiciele świata nauki i biznesu w celu wymiany doświadczeń, które pomogą wypracować innowacyjne rozwiązania sprzyjające poprawie jakości powietrza oraz efektywności energetycznej. Podczas
sesji naukowcy, producenci materiałów budowlanych, projektanci i przedstawiciele sektora ciepłowniczego debatowali o tym, jak za pomocą nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań redukować niską emisję, a tym samy realnie wpływać na poprawę jakość powietrza. 


Zakończyła się międzynarodowa konferencja naukowa - Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019

 

Czytaj również: Spowolnienie gospodarcze jednym z zagadnień na XI Kongresie Stolarki Polskiej

 

- Nieefektywne energetycznie budynki to znaczący problem. W Polsce mamy wciąż miliony nieocieplonych domów, często z niewydolną wentylacją. Tego typu budynki zużywają olbrzymią ilość energii. W związku z tym ich właściciele szukają najtańszego paliwa, by ograniczyć wydatki  na ogrzewanie. Często nie jest to nawet zwykły, gruby węgiel, ale najgorszej jakości muły węglowe lub nawet śmieci - powiedział Marcin Popkiewicz, fizyk, ekspert do spraw energetyczno-klimatycznych. - Należy  likwidować źródła smogu, czyli pozbywać się starych kopciuchów, a także innych kotłów na paliwa stałe, równocześnie stawiając na efektywność energetyczną budynków. Energooszczędny dom potrzebuje mniej energii, dlatego nawet jeśli paliwo do nowego pieca byłoby droższe - a w przypadku pompy ciepła z fotowoltaiką tak być wcale nie musi - to i tak finalnie właściciel domu zapłaci mniej za ogrzewanie, przyczyniając się też przy tym do ograniczenia smogu.

 

Na konferencji przedstawiono także innowacyjne technologie służące ochronie powietrza poprzez ograniczenie zużycia energii.

- Od lat w różny sposób promujemy ideę termomodernizacji, jako jeden z najlepszych i najprostszych sposobów ograniczających smog. Pamiętajmy, że według ekspertów wyłącznie wysokie parametry jakościowe izolatora w połączeniu z rzetelnym wykonawstwem dają gwarancję systemu ocieplenia przynoszącego oszczędność energii. Dlatego szukając korzystnego, nowoczesnego rozwiązania w termomodernizacji warto sięgnąć po grafitowy styropian z linii TERMONIUM – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki.- Chciałbym zwrócić uwagę, że coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że zastosowanie energooszczędnych rozwiązań to nie moda, ale po prostu konieczność. 


Podczas tegorocznej edycji  konferencji wydarzeniem towarzyszącym był konkurs, pt.: „Innowacje w budownictwie kluczem sukcesu”, mający na celu promocję opracowanych lub wdrożonych technologii, rozwiązań produkcyjnych czy usługowych z dziedziny efektywności energetycznej oraz jakości powietrza. Do konkursu zgłoszono 29 propozycji rozwiązań. Kapituła konkursowa przyznała 9 nagród.

 

Czytaj również: Program Dostępność Plus - likwidacja barier architektonicznych teraz dofinansowana przez ministerstwo


Międzynarodowa konferencja naukowa „Jakość powietrza a efektywność energetyczna JPEE 2019”  została zorganizowana przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej wspólnie z Województwem Małopolskim, Fundacją Efektywna Polska oraz Centrum Transferu Technologii. Termo Organika, która była głównym sponsorem konferencji, to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Od 1997 roku dostarcza najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS).

 


2019-12-03
Źródło: Neuroexpander PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Reklama firmy Liczba postów: 221 Grupa: Trudne tema... Ja moją reklamę firmy zawiesiłem na bardzo dużej wysokości. Znaczy to nie ja wywiesiłem,a firma usługi alpinistyczne Bydgoszcz . Tę firmę polecił mi kolega.
  • samochód nowy czy używany Liczba postów: 430 Grupa: Trudne tema... Tak naprawdę nie ma znaczenia na jaki samochód się zdecydujesz. O każdy warto dbać. Trzeba pielęgnować go zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Teraz na rynku są...
  • Jakie jest Wasze hobby? Liczba postów: 102 Grupa: Trudne tema... Rozwijanie swojego hobby to jedno z przyjemniejszych zadań jakie mamy do zrealizowania jeśli chodzi o naszą codzienność. Warto więc zadbać o to wraz z dobrymi s...
  • Sklep internetowy Liczba postów: 25 Grupa: Trudne tema... A czy ktoś kojarzy sklep https://ktpi.pl/category/kosmetyka? Dostałem zadanie zamówić kilka rzeczy do gabinetu kosmetycznego i zastanawiam sie ofere jakiego skl...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1269 Grupa: Trudne tema... Należy pamiętać o aktywności fizycznej oraz kupowaniu zdrowej żywności.

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 16010 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >