Zastosowanie tłumików akustycznych Schöck Tron-sole® w apartamentowcu Willa Wilanów

Zastosowanie tłumików akustycznych Schöck Tron-sole® w apartamentowcu Willa Wilanów

Rynek apartamentowców w Warszawie przeżywa ogromny boom. Obecnie sza-cuje się, że 3-5 proc. społeczeństwa to osoby zamożne, co oznacza, że ten segment rynku będzie rósł w jeszcze szybszym tempie. W związku z dużą kon-kurencją wśród developerów w bitwie o klienta rywalizują oni ze sobą pod względem lokalizacji, otoczenia oraz jakości budynków. Czytaj dalej


Dziś klient, który chce mieszkać w luksusowym apartamentowcu, jest w stanie za-płacić więcej za metr kwadratowy niż rynkową cenę. W zamian oczekuje jednak atrakcyjnej lokalizacji oraz wysokiego standardu wykończenia.

Bavaria Development, firma zajmująca się inwestycjami o podwyższonym standardzie, znakomicie wyczuła potrzeby ryku. W styczniu 2005 r. oddała do użytku apartamentowiec Willa Wilanów, w którym zastosowano najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe oraz najnowocześniejsze rozwiązania estetyczne i funk-cjonalne. 

Dzięki „willowemu charakterowi” obiekt ten doskonale wkomponował się w otaczają-cą zabudowę. Jego ciekawa architektura nawiązuje zarówno do najlepszych wzor-ców lokalnych, jak i do architektury południowej Hiszpanii. Elewacje wykonano ze szlachetnych materiałów. Spadziste dachy pokryte dachówką nadają bryle budynku lekkości i elegancji.

Na trzech kondygnacjach mieści się 35 luksusowych apartamentów o powierzchni od 52 do 207 m2. Dodatkowa podziemna kondygnacja zapewnia posesji odpowiednią liczbę miejsc parkingowych. Wszystkie lokale mieszkalne mają przestronne tarasy lub balkony. W większości zainstalowano kominki, a w apartamentach na pierwszym i drugim piętrze również klimatyzację. W standardzie znajduje się też ogrzewanie podłogowe.

Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwa jest dowolna aranżacja wnętrz lokali. Budynek jest ogrodzony, chroniony i wyposażony w windy. Znajduje się w nim również siłownia, sauna i jacuzzi.

W celu zapewnienia mieszkańcom jak największego komfortu akustycznego inwestor zadbał również, by do lokali docierało jak najmniej dźwięków z zewnątrz. Stąd też w apartamentowcu zastosowano systemy wyciszania odgłosów kroków na klatkach schodowych Schöck Tronsole® - rozwiązanie likwidujące mostki akustyczne i osią-gające tłumienie odgłosu kroków z klatki schodowej nawet o 75%, które posiada Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6961/2006 „Elementy Schöck Tronsole z izolacją akustyczną”.

Wśród wykorzystanych rozwiązań znalazły się systemy Schöck Tronsole® typ AZ przeznaczone do izolowania klatek schodowych o konstrukcji monolitycznej, które stosuje się jako podparcia przeciwdrganiowe między spocznikami (podestami)
a ścianami klatki schodowej.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Techniki Budowlanej w mieszkaniu bezpośrednio przyległym do klatki schodowej przy ustawieniu stukacza wzorcowego zarówno na podestach piętra i półpiętra, jak i na biegu schodowym (w jego środkowej części) zawarły się przedziale 35 do 47 decybeli. Spełniły zatem warunek normy PN-B-02151-3:1999 ze znacznym zapasem.

Do prawidłowego zastosowania rozwiązania w fazie projektowej i wykonawczej znacznie przyczynił się serwis techniczny firmy Schöck, który służył doradztwem technicznym w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie. Sprawny montaż oraz krótkoterminowe dostawy wszystkich zastosowanych elementów Schöck Tronsole® pozwoliły na szybkie oddanie budynku do użytkowania.

 

Źródło: Partner of Promotion / budnet.pl

Tagi

Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 152 Grupa: Nowości ara... Szanowni Państwo, W pokoju dziecka najlepiej zastosować rozwiązania hipoalergiczne, antystatyczne i zapewniające plamoodporność. Do malowania ścian rekomenduję....
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 330 Grupa: Robimy stro... I jak to u Was wyszło, mam nadzieję że temat się rozwinie bo jednak parkiet może naprawdę genialnie się prezentować również w nowoczesnych wnętrzach.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 361 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 114 Grupa: Robimy fund... Właśniei dlatego tak wazne jest skuteczne rozwiązanie w zakresie zabezpieczenia fundamentu przed negatywnym działaniem wilgoci. Zdecydowaliśmy się na wybór wers...
  • Bananowiec mrozoodporny (Musa basjoo) Liczba postów: 11 Grupa: Ogród i dzi... Co wy z tym klimatem, nie znacie się a gadacie :) Poszperajcie na forum ogrodniczym, w Polsce wiara ma bananowce w ogrodach i to kilkumetrowe! Normalnie zimują,...
  • Podłogi Liczba postów: 222 Grupa: Robimy stro... Ja jestem wielkim zwolennikiem parkietów tradycyjnych. Osobiście zdecydowałem się położenie parkietu z jesionu przez firmę www.parkietysema.pl. Podłoga wykonana...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 16479 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >