Zbiór wyjątkowych projektów architektonicznych

Zbiór wyjątkowych projektów architektonicznych

Piąta, jubileuszowa odsłona albumu „A Book” została udostępniona on-line! Po raz koleiny katalog firmy Armstrong prezentuje bogaty zbiór ciekawych projektów, w tym również polskich realizacji. Z pewnością warto się z nimi zapoznać!

 

Czym zaskoczy odbiorców „A Book” przygotowany na rok 2014? Jak w każdym wydaniu, z pewnością nowymi, oryginalnymi pomysłami i projektami wnętrz użytkowych, w których jedną z głównych ról odgrywają nowoczesne sufity podwieszane. Ale tym razem także album „A Book” zabierze nas w inspirującą podróż po zróżnicowanym świecie współczesnej architektury… i to niemal dosłownie.

 

Czytaj również: Nowoczesne Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej

 

Pocztówki z podróży

Tegoroczna edycja, zatytułowana „A Book 2014 Journey”, została stworzona w zupełnie odmiennej niż dotychczas szacie graficznej, dzięki czemu publikacja jest jeszcze bardziej przejrzysta, czytelna i oryginalna. Zastosowano również inny podział oraz sposób prezentowania projektów. W tym wydaniu, zamiast klasyfikacji według segmentów rynku (biura, edukacja, zdrowie, usługi, transport), realizacje przedstawione są niczym pocztówki i wspomnienia z podróży po różnych regionach geograficznych.

 

- Naszym założeniem było, by ten album stał się swoistym architektonicznym atlasem, dziennikiem podróży i mapą projektów z różnych zakątków Europy i świata. Oglądając go, poznajemy kolejne kraje, w których dokonujemy nowych, ciekawych i inspirujących odkryć. Ale w tym wypadku to odkrycia nowoczesnej architektury, zróżnicowane i zaskakujące, w których odnajdujemy wspólny mianownik w postaci rozwiązań sufitowych Armstrong – opowiada Sylwia Rudnicka z firmy Armstrong.

 

 

Światowe projekty w jednym miejscu

Najnowsze wydanie albumu „A Book” pokazuje, że niezależnie od miejsca, kultury czy klimatu, a także charakteru, złożoności czy kosztów inwestycji, firma Armstrong zawsze znajduje odpowiednie i kompleksowe rozwiązania, dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających i skomplikowanych projektów.

 

- Kilkadziesiąt różnorodnych realizacji - m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Włoch, Austrii, Niemiec, Rosji, Słowenii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy z Polski - ujętych w „A Book 2014 Journey”, prezentuje kalejdoskop kolorów, kształtów i materiałów, dzięki którym produkty marki Armstrong pomagają spełnić praktycznie każdą wizję projektową, z zachowaniem funkcjonalności, bezpieczeństwa, akustyki wnętrz oraz ich wyjątkowego designu – tłumaczy Sylwia Rudnicka. Ponadto, prezentowane w albumie przykłady to kwintesencja trendów obserwowanych we współczesnej architekturze i budownictwie. Projekty te niejednokrotnie stanowią odpowiedź na wymogi projektowe związane przede wszystkim z dbałością o środowisko naturalne, zrównoważonym rozwojem oraz potrzebą tworzenia komfortowej i funkcjonalnej przestrzeni, przyjaznej człowiekowi pod każdym względem.

 

Czytaj również: Płock! Dawna stolica Mazowsza wciąż zachwyca!

 

Silny polski akcent

Już od kilku lat w albumach projektów „A Book” silną pozycję zajmuje także polska reprezentacja.

 

- Każdego roku prezentujemy coraz więcej realizacji z Polski, co pokazuje, jak zmieniają się trendy inwestycyjne także w naszym kraju. W wielu polskich miastach powstaje sporo interesujących obiektów, zarówno nowych, jak i modernizowanych, którym warto się przyglądać nie tylko ze względu na ich ciekawą architekturę, ale przede wszystkim jakość wykonania, funkcjonalność, innowacyjność oraz coraz bardziej świadome i kompleksowe podejście do kwestii ekologii oraz zrównoważonego rozwoju – podkreśla Sylwia Rudnicka. Na szczególną uwagę zasługują takie obiekty, jak: Grand Hotel Tiffi w Iławie, gdzie zastosowano akustyczne sufity mineralne (OPTIMA i ULTIMA) oraz eleganckie sufity drewniane (WOOD); Dworzec Kolejowy w Terespolu z ciekawymi rozwiązaniami metalowych sufitów rastrowych (CELLIO) połączonych z mineralnymi, dekoracyjnymi płytami wielkoformatowymi (MINERAL CANOPY); Samodzielny Publiczny Szpital Rejonowy w Nowogardzie, w którym wykorzystano m.in. higieniczne i akustyczne sufity mineralne (BIOGUARD ACOUSTIC) czy Port Lotniczy we Wrocławiu z niestandardowymi metalowymi panelami zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby tego projektu.

 

 

Podróżuj z Armstrong!

Nowy „A Book” to wydawnictwo, które dedykowane jest przede wszystkim architektom, projektantom, inwestorom, ale także wszystkim miłośnikom współczesnej architektury i designu. Firma Armstrong już po rak kolejny oddaje w ich ręce bogate źródło architektonicznych i wykończeniowych inspiracji. Ten niezwykły przewodnik po światowych projektach, ciekawych rozwiązaniach i oryginalnych pomysłach dostępny jest na stronie internetowej. 

Źródło: Versomedia / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Osuszanie mieszkań- co radzicie ? Liczba postów: 23 Grupa: Innowacje w... Jeżeli jesteśmy w temacie wynajmu maszyn i urządzeń to z całą pewnością polecam kontakt do firmy https://www.metmar.waw.pl/wypozyczalnia. Ja najczęściej zamawi...
  • Centrala pożarowa Liczba postów: 11 Grupa: Innowacje w... warto postawić na bezpieczeństwo, nic nie ma ważniejszego ___________________ http s://vag-mania.pl/co-to-jest-karta-rfid
  • Stalowe hale Liczba postów: 496 Grupa: Innowacje w... Uważam, że hale stalowe są przede wszystkim miejscem, w którym odbywa się handel sklepów o dużej powierzchni. Takie hale można też bardzo szybko postawić, a wię...
  • Jak urządzić sobie salon z kuchnią w bloku? Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Jestem bardzo zadowolony bo przeczytałem artykuł https://homeblog24.com/jak-urzadzic-sobi e-salon-z-kuchnia-w-bloku/ . Na pewno dużo osób zainteresuje ten artyku...
  • Wady wynajmowania własnego mieszkania na studiach Liczba postów: 1 Grupa: Innowacje w... Jestem studentem i przeczytałem artykuł https://produktywnystudent.pl/wady-wynaj mowania-wlasnego-mieszkania-na-studiach/ . Dużo można się dowiedzieć z tego arty...

Kalkulator zużycia materiałów do budowy sufitów podwieszanych

Społeczność budnet.pl ma już 17310 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 143

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >