3-letnie obligacje proponuje Develia inwestorom - ruszają zapisy

3-letnie obligacje proponuje Develia inwestorom - ruszają zapisy

Zarząd Develii podjął uchwałę o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1 proc. Zapisy rozpoczną się 28 listopada, funkcję organizatora konsorcjum pełni Michael/Ström Dom Maklerski, a zapisy będzie można składać również w Domu Maklerskim BDM, Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska, IPOPEMA Securities, Noble Securities oraz Domu Maklerskim Banku BPS. Obligacje będę oferowane w ramach publicznego programu na bazie prospektu zatwierdzonego przez KNF w październiku 2022 r.

 

 

- Rozpoczynająca się emisja jest dla Develii formą dywersyfikacji finansowania. Dotychczas korzystaliśmy przede wszystkim z kredytów bankowych i obligacji oferowanych funduszom inwestycyjnym. W ostatnich 10 latach wyemitowaliśmy obligacje o łącznej wartości 1,3 mld zł, z czego ponad 900 mln zł zostało już terminowo wykupionych. Ta wieloletnia historia na rynku obligacji, pozycja jednego z liderów rynku deweloperskiego w Polsce oraz dobra sytuacja finansowa, która jeszcze się wzmocni po finalizacji negocjowanej sprzedaży projektów komercyjnych, sprawiają, że emisja jest ciekawą propozycją dla inwestorów - mówi Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii. – Dodatkowe finansowanie od inwestorów detalicznych pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie się na spowolnienie na rynku i wykorzystanie pojawiających się szans inwestycyjnychdodaje Paweł Ruszczak.


Emisja do 20 tys. obligacji o wartości nominalnej 1 000 zł każda stanowi pierwszy etap realizacji programu publicznych emisji ustanowionego w lipcu 2022 r. Emisja jest prowadzona na podstawie prospektu zatwierdzonego przez KNF 26 października 2022 r. Oprocentowanie obligacji będzie oparte o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1 proc. Odsetki będą wypłacane co 3 miesiące, a wykup nastąpi 20 grudnia 2025 r. 

 

Czytaj również: Surowe regulacje i oczekiwania klientów wymuszają na firmach budowlanych wdrażanie zrównoważonych praktyk

 

Zapisy na obligacje będą przyjmowane od 28 listopada do 9 grudnia 2022 r. Organizatorem konsorcjum dystrybucyjnego obligacji jest Michael/Ström Dom Maklerski. Podmiot ten jest wiodącym niebankowym domem maklerskim, specjalizującym się w pozyskiwaniu finasowania dla firm na drodze emisji obligacji, z dorobkiem blisko 250 transakcji o łącznej wartości przekraczającej 4 mld zł. W skład konsorcjum przyjmującego zapisy na obligacje wchodzą: Dom Maklerski BDM, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, IPOPEMA Securities, Noble Securities oraz Dom Maklerski Banku BPS.

 

Przydział obligacji planowany jest 20 grudnia 2022 r., a debiut na rynku Catalyst 23 grudnia 2022 r. Szczegółowe informacje na temat prowadzonej emisji zawarte są w Ostatecznych Warunkach Emisji Obligacji.

 

Ustanowiony w lipcu 2022 r. program obligacji o wartości do 150 mln zł pozwala na emitowanie papierów dłużnych w jednej lub wielu seriach. Obligacje mogą być emitowane jako walory niezabezpieczone. Obligacje będą wprowadzane do obrotu na rynku regulowanym GPW Catalyst.

 

Develia w okresie od 2012 r. wyemitowała obligacje o łącznej wartości 1,3 mld zł, z czego 920 mln zł zostało już wykupionych. Aktualnie na Catalyst notowane są cztery serie o łącznej wartości 380 mln zł z terminami wykupów między majem 2023 r. a październikiem 2024 r.

 

Czytaj również: Wobec rosnących cen energii i surowców przedsiębiorstwa szukają różnych sposobów na to, aby utrzymać się na rynku

 

Na koniec września 2022 r. Grupa Develia posiadała 409 mln zł gotówki i krótkoterminowych aktywów finansowych. Na koniec III kwartału 2022 r. zobowiązania finansowe wyniosły 723,6 mln zł w porównaniu z 956,4 mln zł na koniec 2021 r.

 

2022-11-25
Źródło: Tailors Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Jaki podział domu po rozwodzie? Liczba postów: 626 Grupa: Trudne tema... Czy znacie jakieś artykuły w tym temacie w sieci?
  • gdzie kupować elektronarzędzia? Liczba postów: 87 Grupa: Trudne tema... W takim razie jeżeli szukacie naprawdę dobrej jakości narzędzi ręcznych oraz elektronarzędzi to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu....
  • Reklama firmy Liczba postów: 390 Grupa: Trudne tema... Czy możecie polecić profesjonalną firmę z branży agencja allegro ads? Zależy mi na poprowadzeniu kampanii Allegro Ads z maksymalną efektywnością. Ostatnio znala...
  • Tłumaczenia Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Cześć wszystkim. W sumie nie wiem czy do tej pory mieliście okazję korzystać już z usług tłumaczeń ale ja jestem zdania, że jak najbardziej takie kwestie wydają...
  • budowa domu - porady Liczba postów: 392 Grupa: Trudne tema... A co z kominkiem w salonie ? Jeżeli potrzebujesz ciekawego modelu, to wpadnij do sklepu "Kratki, maja tam naprawdę spory wybór kominków. Bez problemu dobierzesz...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18190 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 50

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >